LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Vushtrrisë

192 Artikuj

Vërshimet në Kosovë, situata drejt normalizimit – IHMK njofton se reshje të shiut do të ketë deri të mërkurën

Vërshimet në Kosovë, situata drejt normalizimit – IHMK njofton se reshje të shiut do të ketë deri të mërkurën

Meridiana Statovci
Vërshimet në Vushtrri, kryetari Idrizi thotë se s’ka vend për panik

Vërshimet në Vushtrri, kryetari Idrizi thotë se s’ka vend për panik

Komunat
Vërshime në Vushtrri, banorët e bllokuar në shtëpi kërkojnë ndihmë nga komuna

Vërshime në Vushtrri, banorët e bllokuar në shtëpi kërkojnë ndihmë nga komuna

Komunat
Rreziku i daljes së lumenjve nga shtrati, shembje të urave dhe rrugë të përmbytura – situata aktuale pas vërshimeve në disa prej komunave të Kosovës

Rreziku i daljes së lumenjve nga shtrati, shembje të urave dhe rrugë të përmbytura – situata aktuale pas vërshimeve në disa prej komunave të Kosovës

Jehona Hulaj
Situatë e rënduar me vërshime edhe në Gjakovë, disa fshatra mbesin pa ujë të pijes

Situatë e rënduar me vërshime edhe në Gjakovë, disa fshatra mbesin pa ujë të pijes

Kosovë
Klikoi në linkun e gabuar, gruas nga Vushtrria i mbyllen rrjetet sociale

Klikoi në linkun e gabuar, gruas nga Vushtrria i mbyllen rrjetet sociale

Kronika e Zezë
Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

Jehona Hulaj
Komuna e Vushtrrisë tregon se në cilat rrugë ka vështirësi për shkak të reshjeve

Komuna e Vushtrrisë tregon se në cilat rrugë ka vështirësi për shkak të reshjeve

Kosovë
Kishte shtënë me armë zjarri në ahengun familjarë, arrestohet një 20 vjeçar në Vushtrri

Kishte shtënë me armë zjarri në ahengun familjarë, arrestohet një 20 vjeçar në Vushtrri

Kronika e Zezë
Kryetari i Vushtrrisë reagon pasi Vetëvendosje ngriti kallëzim penal ndaj tij për anulimin e konkursit për drejtorë të shkollave

Kryetari i Vushtrrisë reagon pasi Vetëvendosje ngriti kallëzim penal ndaj tij për anulimin e konkursit për drejtorë të shkollave

Donjeta Zeqiraj
Hajnat i vjedhin frizin dhe mishin, gruas në Vushtrri

Hajnat i vjedhin frizin dhe mishin, gruas në Vushtrri

Kronika e Zezë
Rruga Prishtinë-Mitrovicë, Aliu: Punimet në urën e Babinocit pritet të përfundojnë brenda 63 ditë pune

Rruga Prishtinë-Mitrovicë, Aliu: Punimet në urën e Babinocit pritet të përfundojnë brenda 63 ditë pune

Të Tjera
U gjet i shtrirë në dysheme nga vëllai i tij, policia jep detaje për vdekjen e 12 vjeçarit në Vushtrri

U gjet i shtrirë në dysheme nga vëllai i tij, policia jep detaje për vdekjen e 12 vjeçarit në Vushtrri

Kronika e Zezë
Mashtrohet vushtrriasi, i morën para kinse për rregullimin e vizës së punës

Mashtrohet vushtrriasi, i morën para kinse për rregullimin e vizës së punës

Kronika e Zezë
Zvarritja 10 vjeçare e punimeve në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, qytetarët thonë se kjo është e papranueshme

Zvarritja 10 vjeçare e punimeve në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, qytetarët thonë se kjo është e papranueshme

Meridiana Statovci
​Vushtrri, për herë të parë mbahen garat e diturisë

​Vushtrri, për herë të parë mbahen garat e diturisë

Kosovë
Miratohet buxheti për shtatë komunat e Kosovës

Miratohet buxheti për shtatë komunat e Kosovës

Financa
Ministria e Infrastrukturës: Mbyllet për tre ditë rruga Vushtrri-Smrekonicë

Ministria e Infrastrukturës: Mbyllet për tre ditë rruga Vushtrri-Smrekonicë

Të Tjera
Në orën e mësimit të profesorit Lulzim Paci, nxënësit bëjnë ‘akrobacione’

Në orën e mësimit të profesorit Lulzim Paci, nxënësit bëjnë ‘akrobacione’

Kosovë
Betohet kryetari i ri i Vushtrrisë, Ferit Idrizi – thotë se do t’i mbajë premtimet që i ka dhënë qytetarëve

Betohet kryetari i ri i Vushtrrisë, Ferit Idrizi – thotë se do t’i mbajë premtimet që i ka dhënë qytetarëve

Komunat
Vihet gur themeli i Qëndrimit Ditor për të moshuarit dhe kuzhinës humanitare në Vushtrri

Vihet gur themeli i Qëndrimit Ditor për të moshuarit dhe kuzhinës humanitare në Vushtrri

Komunat
EXIT POLL-i i AlbanianPost për Vushtrrinë: Ferat Idrizi fiton garën

EXIT POLL-i i AlbanianPost për Vushtrrinë: Ferat Idrizi fiton garën

Komunat
Përfundon numërimi i votave, Vushtrria shkon në balotazh

Përfundon numërimi i votave, Vushtrria shkon në balotazh

Politikë
Qytetarët e Vushtrrisë kërkojnë nga kryetari i ardhshëm punësimin e të rinjve dhe zgjidhjen e problemit me ujë të pijshëm

Qytetarët e Vushtrrisë kërkojnë nga kryetari i ardhshëm punësimin e të rinjve dhe zgjidhjen e problemit me ujë të pijshëm

Meridiana Statovci