LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Skenderajt

173 Artikuj

Qytetarët ankohen për trotuar të dëmtuar dhe gropë në rrugë, Komuna e Skenderajt merr masa

Qytetarët ankohen për trotuar të dëmtuar dhe gropë në rrugë, Komuna e Skenderajt merr masa

Komunat
​Drenicaku që pajtoi mbi 20 familje dhe shkroi qindra ngjarje lufte në ditar

​Drenicaku që pajtoi mbi 20 familje dhe shkroi qindra ngjarje lufte në ditar

Kosovë
Mitrovica ekzekutoi gati gjysmë milioni euro për familjet e prekura nga vërshimet – komunat e tjera thonë se s’kanë buxhet

Mitrovica ekzekutoi gati gjysmë milioni euro për familjet e prekura nga vërshimet – komunat e tjera thonë se s’kanë buxhet

Donjeta Zeqiraj
Moskompensimi i dëmeve nga vërshimet nga Qeveria po falimenton bizneset në komunat e Kosovës

Moskompensimi i dëmeve nga vërshimet nga Qeveria po falimenton bizneset në komunat e Kosovës

Të Tjera
Skenderaj, asgjësohen mbi 1 mijë produkte ushqimore e shqiptohen 8 gjoba për bizneset

Skenderaj, asgjësohen mbi 1 mijë produkte ushqimore e shqiptohen 8 gjoba për bizneset

Të Tjera
Raportime të shumta nga qytetarët për ndotje të lumenjve

Raportime të shumta nga qytetarët për ndotje të lumenjve

Kosovë
Komuna e Skenderajt shpërblen djaloshin i cili kishte treguar shembull duke ndihmuar të pastrojë rrëmujën pas përmbytjeve

Komuna e Skenderajt shpërblen djaloshin i cili kishte treguar shembull duke ndihmuar të pastrojë rrëmujën pas përmbytjeve

Komunat
Shkollat e Skenderajt ende pa sanim të dëmëve

Shkollat e Skenderajt ende pa sanim të dëmëve

Ekonomi
Komuna e Skenderajt tregon vlerën e dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet

Komuna e Skenderajt tregon vlerën e dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet

Komunat
​Peci: Asnjë dëm nga vërshimet nuk do anashkalohet nga Qeveria e Kosovës

​Peci: Asnjë dëm nga vërshimet nuk do anashkalohet nga Qeveria e Kosovës

Ekonomi
Nura: Mbi 10 milionë euro dëm nga përmbytjet në Skënderaj

Nura: Mbi 10 milionë euro dëm nga përmbytjet në Skënderaj

Komunat
Të hënën nuk mbahet mësim në katër shkolla të Skenderajt

Të hënën nuk mbahet mësim në katër shkolla të Skenderajt

Komunat
PDK kritikon Qeverinë: Përballë katastrofës natyrore, Drenica është braktisur nga shteti

PDK kritikon Qeverinë: Përballë katastrofës natyrore, Drenica është braktisur nga shteti

Kosovë
Dëme disa milionëshe në Skenderaj, Nura publikon pamje të reja nga vërshimet

Dëme disa milionëshe në Skenderaj, Nura publikon pamje të reja nga vërshimet

Kosovë
Shpërndahen pako ushqimore për familjet e prekura nga vërshimet në Skenderaj

Shpërndahen pako ushqimore për familjet e prekura nga vërshimet në Skenderaj

Kosovë
Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Elfije Boletini
Situata me vërshimet, shkollat e komunave të Klinës dhe Skenderajt të premten nuk do të mbajnë mësim

Situata me vërshimet, shkollat e komunave të Klinës dhe Skenderajt të premten nuk do të mbajnë mësim

Kosovë
Qytetarët heronj, shpëtojnë një çift të moshuar pas përmbytjeve në Skënderaj

Qytetarët heronj, shpëtojnë një çift të moshuar pas përmbytjeve në Skënderaj

Kosovë
Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Skenderaj pas vërshimeve

Shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Skenderaj pas vërshimeve

Kosovë
Vërshimet në Skenderaj, komuna thotë se gjendja është nën kontroll

Vërshimet në Skenderaj, komuna thotë se gjendja është nën kontroll

Komunat
Foto ilustruese

Digjet një vilë pushimi në Skenderaj

Kronika e Zezë
Katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve në Kosovë

Katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve në Kosovë

Kronika e Zezë
Planifikohet ndërtimi i shtatores për themeluesit e UÇK-së, në mesin e tyre edhe Sami Lushtaku

Planifikohet ndërtimi i shtatores për themeluesit e UÇK-së, në mesin e tyre edhe Sami Lushtaku

Donjeta Zeqiraj
Dy persona sulmojnë dy policë në Skenderaj, njëri dërgohet në spital pas lëndimeve të marra

Dy persona sulmojnë dy policë në Skenderaj, njëri dërgohet në spital pas lëndimeve të marra

Kronika e Zezë