LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Leposaviqit

47 Artikuj

Djegia e veturës së Miletiq, reagon Osmani: Vepër kriminale që ka për qëllim të përhapë frikë te serbët vendas

Djegia e veturës së Miletiq, reagon Osmani: Vepër kriminale që ka për qëllim të përhapë frikë te serbët vendas

Kosovë
Digjet një pjesë e veturës së nënkryetares së Leposaviqit, Dragana Miletiq – arsyet nuk dihen

Digjet një pjesë e veturës së nënkryetares së Leposaviqit, Dragana Miletiq – arsyet nuk dihen

Kronika e Zezë
Sulmohet një serb me shufër gome në Leposaviq

Sulmohet një serb me shufër gome në Leposaviq

Kronika e Zezë
Djali raporton në Polici se babai i tij posedon armë pa leje

Djali raporton në Polici se babai i tij posedon armë pa leje

Kronika e Zezë
Nën dyshimin se kaluan ilegal kufirin nga Serbia në Kosovë, ndalohen katër persona në Leposaviq

Nën dyshimin se kaluan ilegal kufirin nga Serbia në Kosovë, ndalohen katër persona në Leposaviq

Kronika e Zezë
Digjet një veturë në Leposaviq

Digjet një veturë në Leposaviq

Kronika e Zezë
Tri komunat veriore ende nuk kanë bërë kërkesë zyrtare për t’iu bashkuar Asociacionit të Komunave të Kosovës

Tri komunat veriore ende nuk kanë bërë kërkesë zyrtare për t’iu bashkuar Asociacionit të Komunave të Kosovës

Donjeta Zeqiraj
Leposaviqi dhe Zubin Potoku votuan për anëtarësim në Asociacionin e Komunave të Kosovës, reagon Lista serbe

Leposaviqi dhe Zubin Potoku votuan për anëtarësim në Asociacionin e Komunave të Kosovës, reagon Lista serbe

Kosovë
Pas Mitrovicës së Veriut, edhe Leposaviqi voton t’i bashkohet Asociacionit të Komunave të Kosovës

Pas Mitrovicës së Veriut, edhe Leposaviqi voton t’i bashkohet Asociacionit të Komunave të Kosovës

Kosovë
Ministri Krasniqi në Leposaviq, me kryetarin Lulzim Hetimi diskutojnë për zhvillimin ekonomik lokal

Ministri Krasniqi në Leposaviq, me kryetarin Lulzim Hetimi diskutojnë për zhvillimin ekonomik lokal

Kosovë
Ambasadori gjerman reagon pasi Serbia e dënoi me burg zyrtarin komunal nga Leposaviqi

Ambasadori gjerman reagon pasi Serbia e dënoi me burg zyrtarin komunal nga Leposaviqi

Kosovë
Serbia e dërgon në paraburgim drejtorin komunal të Leposaviqit

Serbia e dërgon në paraburgim drejtorin komunal të Leposaviqit

Siguri
Sveçla: Serbia ka arrestuar drejtorin e Administratës në Leposaviq dhe të fejuarën e tij

Sveçla: Serbia ka arrestuar drejtorin e Administratës në Leposaviq dhe të fejuarën e tij

Siguri
Zëvendësministri i MAPL: Nëse del, shoh rrezik që KFOR-i nuk e lejon Hetemin të kthehet në zyrë

Zëvendësministri i MAPL: Nëse del, shoh rrezik që KFOR-i nuk e lejon Hetemin të kthehet në zyrë

Kosovë
Haxhiu i kërkon kryetarit të Leposaviqit të mos japë dorëheqje

Haxhiu i kërkon kryetarit të Leposaviqit të mos japë dorëheqje

Kosovë
KQZ-ja vendos të shkatërrojë materialin e zgjedhjeve të 23 prillit në veri

KQZ-ja vendos të shkatërrojë materialin e zgjedhjeve të 23 prillit në veri

Kosovë
Komunat në veri edhe me drejtorë serbë, qytetarët kryejnë dhjetëra shërbime

Komunat në veri edhe me drejtorë serbë, qytetarët kryejnë dhjetëra shërbime

Kosovë
Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi emëron katër drejtorë komunalë serbë

Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi emëron katër drejtorë komunalë serbë

Kosovë
Ekspertët e sigurisë thonë se Vuçiq do ta mbajë situatën në veri të tensionuar: Qeveria të përshpejtojë proceset e de-përshkallëzimit

Ekspertët e sigurisë thonë se Vuçiq do ta mbajë situatën në veri të tensionuar: Qeveria të përshpejtojë proceset e de-përshkallëzimit

Elfije Boletini
Largohet pas 9 ditësh qëndrimi brenda objektit të Komunës së Leposaviqit, flet zëvendësministri i MAPL-së

Largohet pas 9 ditësh qëndrimi brenda objektit të Komunës së Leposaviqit, flet zëvendësministri i MAPL-së

Kosovë
Kameramani që u sulmua nga bandat kriminale në Leposaviq: Rastet e tilla na bëjnë më të fortë për të vazhduar përpara

Kameramani që u sulmua nga bandat kriminale në Leposaviq: Rastet e tilla na bëjnë më të fortë për të vazhduar përpara

Kosovë
Krasniqi takohet me Hetemin, diskutuan për zhvillimet në Komunën e Leposaviqit

Krasniqi takohet me Hetemin, diskutuan për zhvillimet në Komunën e Leposaviqit

Kosovë
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Kosovë
Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Kosovë