LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Ferizajt

214 Artikuj

Vihet gurthemeli i QKMF-së në Komunën e Ferizajt në vlerë prej 2.5 milion euro

Vihet gurthemeli i QKMF-së në Komunën e Ferizajt në vlerë prej 2.5 milion euro

Komunat
Falsifikimi i parasë, raportohen dy raste në Ferizaj dhe Graçanicë

Falsifikimi i parasë, raportohen dy raste në Ferizaj dhe Graçanicë

Financa
Ferizaj, qytetarët raportojnë se në QKMF 1 uji po depërton nga kulmi

Ferizaj, qytetarët raportojnë se në QKMF 1 uji po depërton nga kulmi

Komunat
Aliu: Mbrëmë Lumi “Neredime” doli nga shtrati dhe pati vërshime në disa pjesë të Ferizajt

Aliu: Mbrëmë Lumi “Neredime” doli nga shtrati dhe pati vërshime në disa pjesë të Ferizajt

Komunat
Sponsorizoi librin ku kishte akuza për ish-krerët e UÇK-së, Komuna e Ferizajt del me një sqarim publik

Sponsorizoi librin ku kishte akuza për ish-krerët e UÇK-së, Komuna e Ferizajt del me një sqarim publik

Kosovë
Dogana e Kosovës sekuestron rreth 500 pako të barnave pa banderola

Dogana e Kosovës sekuestron rreth 500 pako të barnave pa banderola

Të Tjera
Prishtina, Prizreni dhe Ferizaj – qytetet me qarkullim vjetor mbi 5 miliardë euro

Prishtina, Prizreni dhe Ferizaj – qytetet me qarkullim vjetor mbi 5 miliardë euro

Albert Spahiu
Rihapet Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Fushë-Kosovë

Rihapet Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Fushë-Kosovë

Komunat
“Do të restaurohet i pëlqeu apo jo keqbërësve”, deklaratat pas zjarrit në objektin e vjetër të gjimnazit në Ferizaj

“Do të restaurohet i pëlqeu apo jo keqbërësve”, deklaratat pas zjarrit në objektin e vjetër të gjimnazit në Ferizaj

Besnike Salihu
Ish-gjimnazi që u dogj në Ferizaj kishte nisur të rinovohej, reagon komuna: Do ta mbrojmë objektin

Ish-gjimnazi që u dogj në Ferizaj kishte nisur të rinovohej, reagon komuna: Do ta mbrojmë objektin

Kosovë
Ujëra të zeza e mbeturina në Ferizaj, komuna nuk intervenon

Ujëra të zeza e mbeturina në Ferizaj, komuna nuk intervenon

Komunat
Qytetarët e Ferizajt aktiv në raportimin e problemeve, nuk mungon reagimi i komunës

Qytetarët e Ferizajt aktiv në raportimin e problemeve, nuk mungon reagimi i komunës

Komunat
Pas raportimit nga qytetarët, mbeturinat largohen nga Shtimja – rregullohet puseta në Ferizaj

Pas raportimit nga qytetarët, mbeturinat largohen nga Shtimja – rregullohet puseta në Ferizaj

Komunat
Aliun: Projektet për Ferizajn nuk kanë gjetur mbështetje nga Qeveria e Kosovës

Aliun: Projektet për Ferizajn nuk kanë gjetur mbështetje nga Qeveria e Kosovës

Kosovë
Arrestohen dy burra në Ferizaj, njëri rrah gruan e tjetri motrën

Arrestohen dy burra në Ferizaj, njëri rrah gruan e tjetri motrën

Kronika e Zezë
Tri vjedhje të rënda për 24 orë në Kosovë – hajnat vjedhin para, stoli ari e armë

Tri vjedhje të rënda për 24 orë në Kosovë – hajnat vjedhin para, stoli ari e armë

Kronika e Zezë
Farmacist apo pianist, kush është Leart Gashi – 19 vjeçari me sindromën Down portreti i së cilit zbukuroi qytetin e Ferizajt

Farmacist apo pianist, kush është Leart Gashi – 19 vjeçari me sindromën Down portreti i së cilit zbukuroi qytetin e Ferizajt

Meridiana Statovci
Arrestohet ferizajasi, pasi kishte shtënë me armë në një lokal

Arrestohet ferizajasi, pasi kishte shtënë me armë në një lokal

Kronika e Zezë
Kryetari i Asociacionit të komunave, Aliu: Niveli lokal ka ngecur në investimet kapitale, si pasojë e mos kompletimit për një kohë të Bordit të OShP-së

Kryetari i Asociacionit të komunave, Aliu: Niveli lokal ka ngecur në investimet kapitale, si pasojë e mos kompletimit për një kohë të Bordit të OShP-së

Kosovë
Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

Jehona Hulaj
Vozitë me shpejtësi deri në 192 km/h, gjobitet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi ferizajasit

Vozitë me shpejtësi deri në 192 km/h, gjobitet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi ferizajasit

Kronika e Zezë
Aksion i Inspektoriatit të Punës në lokalet e natës në Ferizaj

Aksion i Inspektoriatit të Punës në lokalet e natës në Ferizaj

Kosovë
Arrestohet një person për dhunë në familje në Ferizaj

Arrestohet një person për dhunë në familje në Ferizaj

Kronika e Zezë
Shemsi Kodrolli nga komuniteti ashkali rrëfen përvojën e tij si mësues, tregon se këtë profesion e kishte ëndërr jetësore

Shemsi Kodrolli nga komuniteti ashkali rrëfen përvojën e tij si mësues, tregon se këtë profesion e kishte ëndërr jetësore

Meridiana Statovci