LAJMI I FUNDIT:

Kombinati Trepça

140 Artikuj

Trepca - Minatoret - foto ridvan slivova

Janë shpëtuar të gjithë minatorët e Trepçës, kishin mbetur të ngujuar rreth 18 orë

Të Tjera
Ngujohen për më shumë se 15 orë rreth 40 minatorë të Trepçës

Ngujohen për më shumë se 15 orë rreth 40 minatorë të Trepçës

Të Tjera
Minatorët pa dorëza e pa çizme në minierën e Trepçës

Minatorët pa dorëza e pa çizme në minierën e Trepçës

Energjetika
Bie nga lartësia, ndërron jetë një punëtor në kompleksin industrial ‘Trepça’

Bie nga lartësia, ndërron jetë një punëtor në kompleksin industrial ‘Trepça’

Të Tjera
Haradinaj: Menaxhimi i dobët po e dërgon ndërmarrjen “Trepça” drejt kolapsit

Haradinaj: Menaxhimi i dobët po e dërgon ndërmarrjen “Trepça” drejt kolapsit

Energjetika
​Java e Minatorëve, Kurti: Kombinatin Trepça ta kthejmë në një pasuri minerare

​Java e Minatorëve, Kurti: Kombinatin Trepça ta kthejmë në një pasuri minerare

Financa
Menaxhmenti i kombinatit Trepça: Po punojmë sa për të mbijetuar

Menaxhmenti i kombinatit Trepça: Po punojmë sa për të mbijetuar

Financa
Sanohet defekti i rrymës në kombinatin Trepça, mbi 120 minatorët e ngujuar fillojnë të dalin nga miniera

Sanohet defekti i rrymës në kombinatin Trepça, mbi 120 minatorët e ngujuar fillojnë të dalin nga miniera

Të Tjera
Pensionim për reformim të ndërmarrjeve

Pensionim për reformim të ndërmarrjeve

Kosovë
Rifunksionalizimi i terminalit doganor të Trepçës, propozimi i anëtarëve të Bordit të ri të BQK-së dhe pagesa e shtesave për 86 mijë fëmijë përfitues – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Rifunksionalizimi i terminalit doganor të Trepçës, propozimi i anëtarëve të Bordit të ri të BQK-së dhe pagesa e shtesave për 86 mijë fëmijë përfitues – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Albert Spahiu
Qeveria ndan 100 milionë euro buxhet për Ushtrinë e Kosovës, 40 milionë për Trepçën dhe Telekomin

Qeveria ndan 100 milionë euro buxhet për Ushtrinë e Kosovës, 40 milionë për Trepçën dhe Telekomin

Financa
Pas incidentit, Kurti e Rizvanolli nesër vizitojnë ndërmarrjen Trepça

Pas incidentit, Kurti e Rizvanolli nesër vizitojnë ndërmarrjen Trepça

Ekonomi
Kërkohet paraburgim për personat që sulmuan udhëheqësit e Kombinatit Trepça

Kërkohet paraburgim për personat që sulmuan udhëheqësit e Kombinatit Trepça

Kronika e Zezë
Sulmohen ushtruesi i detyrës së kryeshefit dhe një drejtor në Trepçë, pamje se si disa persona hyjnë në mënyrë demonstrative në objekt

Sulmohen ushtruesi i detyrës së kryeshefit dhe një drejtor në Trepçë, pamje se si disa persona hyjnë në mënyrë demonstrative në objekt

Siguri
Kriza energjetike, deputetët e opozitës kërkojnë që të gjendet mundësi që mos të mbyllen Trepça e Ferronikeli

Kriza energjetike, deputetët e opozitës kërkojnë që të gjendet mundësi që mos të mbyllen Trepça e Ferronikeli

Energjetika
‘Trepça’ i ka kushtuar buxhetit të shtetit rreth 120 milionë euro që nga paslufta

‘Trepça’ i ka kushtuar buxhetit të shtetit rreth 120 milionë euro që nga paslufta

Financa
Publikimi i planit ekonomik, bojkotimi i punës nga punëtorët e Trepçës dhe ekzekutimi i pagesave për ata që përfitojnë nga subvencionimi i pagave – top ngjarjet e javës në ekonomi

Publikimi i planit ekonomik, bojkotimi i punës nga punëtorët e Trepçës dhe ekzekutimi i pagesave për ata që përfitojnë nga subvencionimi i pagave – top ngjarjet e javës në ekonomi

Albert Spahiu
Bojkotohet puna nga punëtorët e Trepçës, kërkojnë pagën e muajit prill

Bojkotohet puna nga punëtorët e Trepçës, kërkojnë pagën e muajit prill

Financa
Protestojnë mbi 150 qytetarë para minierës së Trepçës, kërkohet të respektohet konkursi për punë i 2019-së

Protestojnë mbi 150 qytetarë para minierës së Trepçës, kërkohet të respektohet konkursi për punë i 2019-së

Të Tjera
Punëtorëve të Trepçës iu del paga për muajin janar

Punëtorëve të Trepçës iu del paga për muajin janar

Financa
Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë, Osmani: Jemi duke pritur që ta marrim pagën e janarit

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë, Osmani: Jemi duke pritur që ta marrim pagën e janarit

Financa
Aksioni i Policisë në Ministrinë e Bujqësisë, dorëheqja e ministres së Financave, paralajmërimi i Kurtit për AKP-në dhe bllokimi aseteve nga rasti ‘Thesari’ – top ngjarjet e javës në ekonomi

Aksioni i Policisë në Ministrinë e Bujqësisë, dorëheqja e ministres së Financave, paralajmërimi i Kurtit për AKP-në dhe bllokimi aseteve nga rasti ‘Thesari’ – top ngjarjet e javës në ekonomi

Albert Spahiu
Osmani e Kurti vizitojnë “Trepçën”

Osmani e Kurti vizitojnë “Trepçën”

Kosovë
Nitaj takon bordin dhe menaxhmentin e Trepçës, kërkohet riprogramimi i borxheve

Nitaj takon bordin dhe menaxhmentin e Trepçës, kërkohet riprogramimi i borxheve

Financa