LAJMI I FUNDIT:

Kolumbi

52 Artikuj

Mediat kolumbiane: Krimi i organizuar shqiptar po lë gjurmë në Ekuador, trafikantë nga i gjithë Ballkani

Mediat kolumbiane: Krimi i organizuar shqiptar po lë gjurmë në Ekuador, trafikantë nga i gjithë Ballkani

Kronika e Zezë
Sekuestrohet 2.2 tonë kokainë në Kolumbi, droga do të shpërndahej në vendet e BE-së dhe Shqipëri

Sekuestrohet 2.2 tonë kokainë në Kolumbi, droga do të shpërndahej në vendet e BE-së dhe Shqipëri

Shqipëri
DEA amerikane arreston trafikantin shqiptar të kokainës në Kolumbi

DEA amerikane arreston trafikantin shqiptar të kokainës në Kolumbi

Shqipëri
Momenti kur një burrë ekzekutohet para syve të berberit në Kolumbi

Momenti kur një burrë ekzekutohet para syve të berberit në Kolumbi

Nga Bota
Brazili bëhet vendi i dytë në botë me më së shumti raste me coronavirus

Brazili bëhet vendi i dytë në botë me më së shumti raste me coronavirus

Nga Bota
Arrestohet ish-gjenerali që e kritikonte ashpër presidentin Maduro, ndërsa i ndihmonte që çdo vit të transportonte nga 250 tonelata kokainë në Shtetet e Bashkuara

Arrestohet ish-gjenerali që e kritikonte ashpër presidentin Maduro, ndërsa i ndihmonte që çdo vit të transportonte nga 250 tonelata kokainë në Shtetet e Bashkuara

Nga Bota
Historia e rivalit më të madh të Pablo Escobarit i burgosur në SHBA, që tani lutet t’i lejohet të vdesë në Kolumbi

Historia e rivalit më të madh të Pablo Escobarit i burgosur në SHBA, që tani lutet t’i lejohet të vdesë në Kolumbi

Nga Bota
Ushtarët në Kolumbi e kanë gjetur një nëndetëse me fibra xhami, që është shfrytëzuar për të transportuar kokainë

Ushtarët në Kolumbi e kanë gjetur një nëndetëse me fibra xhami, që është shfrytëzuar për të transportuar kokainë

Nga Bota
Ish-futbollisti kolumbian, Jhon Viafar ekstradohet në SHBA për t’u përballur me akuzën e transportimit të kokainës në vlerë prej 25 milionë eurosh

Ish-futbollisti kolumbian, Jhon Viafar ekstradohet në SHBA për t’u përballur me akuzën e transportimit të kokainës në vlerë prej 25 milionë eurosh

Po Flitet
Humbi fluturimin me aeroplan, e nervozuar theu kompjuterët e një sporteli të aeroportit (Video)

Humbi fluturimin me aeroplan, e nervozuar theu kompjuterët e një sporteli të aeroportit (Video)

Dështime
Angelina Jolie viziton refugjatët në Kolumbi

Angelina Jolie viziton refugjatët në Kolumbi

Yjet
Tërmet prej 8 ballësh në Amerikën Latine

Tërmet prej 8 ballësh në Amerikën Latine

Nga Bota
Kosova do të hapë ambasada në Tajlandë, Bangladesh, Kolumbi dhe Ganë

Kosova do të hapë ambasada në Tajlandë, Bangladesh, Kolumbi dhe Ganë

Politikë
Pompeo i shqetësuar për rritjen e prodhimit të kokainës në Kolumbi

Pompeo i shqetësuar për rritjen e prodhimit të kokainës në Kolumbi

Nga Bota
Konsumoi kokainë mbi varrin e Escobarit: “Më ndanë nga familja, po kërcënohem për jetë” (Foto)

Konsumoi kokainë mbi varrin e Escobarit: “Më ndanë nga familja, po kërcënohem për jetë” (Foto)

Dështime
Ekspertët e turizmit prezantojnë vendet më atraktive për t’i vizituar më 2019, aty është edhe ‘xhevahiri i fshehur’, Ksamili i Shqipërisë (Foto)

Ekspertët e turizmit prezantojnë vendet më atraktive për t’i vizituar më 2019, aty është edhe ‘xhevahiri i fshehur’, Ksamili i Shqipërisë (Foto)

Kushtrim Gacaferri
Femrat e Venezuelës së dërmuar ekonomikisht, po merren me prostitucion në Kolumbi (Foto)

Femrat e Venezuelës së dërmuar ekonomikisht, po merren me prostitucion në Kolumbi (Foto)

Nga Bota
Huazoi ‘zbutës për buzë’, u befasua kur kuptoi se për çfarë përdoret ai preparat (Video)

Huazoi ‘zbutës për buzë’, u befasua kur kuptoi se për çfarë përdoret ai preparat (Video)

Dështime
Restaurimi i dobët ka bërë të duket, sikur statuja ka grim në fytyrë (Foto)

Restaurimi i dobët ka bërë të duket, sikur statuja ka grim në fytyrë (Foto)

Fun Lajme
Presidenti kolumbian premton heqjen e taksës së qirasë për kompanitë që merren me kriptovaluta

Presidenti kolumbian premton heqjen e taksës së qirasë për kompanitë që merren me kriptovaluta

Financa
Ishulli ndër më të populluarit në botë që nuk ka nevojë për polici (Foto)

Ishulli ndër më të populluarit në botë që nuk ka nevojë për polici (Foto)

Interesante
Qeni që hidhet nëpër shatërvan, u pa më shumë se gjashtë milionë herë brenda një kohe të shkurtër (Video)

Qeni që hidhet nëpër shatërvan, u pa më shumë se gjashtë milionë herë brenda një kohe të shkurtër (Video)

Fun Lajme
Turisti merr kokainë mbi varrin e mbretit të drogës, Pablo Escobar (Video)

Turisti merr kokainë mbi varrin e mbretit të drogës, Pablo Escobar (Video)

Dështime
Nënvlerësoi fuqinë e demit të lënduar, goditet keq në këmbë (Foto)

Nënvlerësoi fuqinë e demit të lënduar, goditet keq në këmbë (Foto)

Dështime