LAJMI I FUNDIT:

Kolorado

72 Artikuj

Qeni i mbijeton dy muaj ‘natyrës së ashpër’ – gjendet i gjallë pranë pronarit të tij që u zhduk teksa ngjitej në një majë në Kolorado

Qeni i mbijeton dy muaj ‘natyrës së ashpër’ – gjendet i gjallë pranë pronarit të tij që u zhduk teksa ngjitej në një majë në Kolorado

Amerika
Autoritetet shpëtojnë kalin e bllokuar brenda një moçali në Kolorado

Autoritetet shpëtojnë kalin e bllokuar brenda një moçali në Kolorado

Interesante
Një burrë 45 vjeçar nga Kolorado ka thyer rekordin botëror të ushtrimeve ‘chin-up’

Një burrë 45 vjeçar nga Kolorado ka thyer rekordin botëror të ushtrimeve ‘chin-up’

Interesante
UAW zgjeron grevat kundër GM dhe Stellantis, por kursen Ford-in

UAW zgjeron grevat kundër GM dhe Stellantis, por kursen Ford-in

Auto Lajme
Iu afrua për ta ushqyer, amerikani nuk e dinte se krokodili do t’ia mësynte edhe atij për ta kafshuar

Iu afrua për ta ushqyer, amerikani nuk e dinte se krokodili do t’ia mësynte edhe atij për ta kafshuar

Amerika
Autoritetet në Kolorado shpëtuan një këlysh ariu që mbeti i bllokuar në një kontejner

Autoritetet në Kolorado shpëtuan një këlysh ariu që mbeti i bllokuar në një kontejner

Interesante
Makth për familjen në Kolorado, ariu ngjitet deri në katin e dytë të shtëpisë

Makth për familjen në Kolorado, ariu ngjitet deri në katin e dytë të shtëpisë

Interesante
Nuhati ushqimin, ariu mbeti i bllokuar brenda një kamionçine në Kolorado

Nuhati ushqimin, ariu mbeti i bllokuar brenda një kamionçine në Kolorado

Interesante
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Amerikani i dehur u përpoq të fajësonte qenin e tij për shpejtësinë, e vuri para timonit

Amerikani i dehur u përpoq të fajësonte qenin e tij për shpejtësinë, e vuri para timonit

Dështime
Amerikanja u trondit kur zbuloi se shtëpia që kishte blerë ishte e mbushur plot me gjarprinj

Amerikanja u trondit kur zbuloi se shtëpia që kishte blerë ishte e mbushur plot me gjarprinj

Dështime
Shpëtohen dy qen në Kolorado të cilët përfunduan në liqenin e ngrirë

Shpëtohen dy qen në Kolorado të cilët përfunduan në liqenin e ngrirë

Interesante
Zjarrfikësit në Kolorado shpëtojnë drerin që u bllokua në një pellg të mbuluar nga akulli

Zjarrfikësit në Kolorado shpëtojnë drerin që u bllokua në një pellg të mbuluar nga akulli

Interesante
Shkoi pas patave, qeni përfundoi në ujërat e akullta të një pellgu në Kolorado – shpëtohet nga një zjarrfikës

Shkoi pas patave, qeni përfundoi në ujërat e akullta të një pellgu në Kolorado – shpëtohet nga një zjarrfikës

Fun Lajme
Qindra shtëpi janë djegur në Kolorado për shkak të zjarreve – evakuohen dhjetëra mijëra njerëz

Qindra shtëpi janë djegur në Kolorado për shkak të zjarreve – evakuohen dhjetëra mijëra njerëz

Amerika
Tinguj të mistershëm dëgjohen nën një liqen në Kolorado

Tinguj të mistershëm dëgjohen nën një liqen në Kolorado

Interesante
Të shtëna në Kolorado, gjashtë gjimnazistë përfundojnë në spital – detaje dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Të shtëna në Kolorado, gjashtë gjimnazistë përfundojnë në spital – detaje dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Nga Bota
Alpinisti i humbur në malin amerikan injoroi telefonatat nga ekipi i shpëtimit, pasi ai nuk e njohu numrin

Alpinisti i humbur në malin amerikan injoroi telefonatat nga ekipi i shpëtimit, pasi ai nuk e njohu numrin

Dështime
Dreri me gomën e makinës të mbërthyer në qafë për dy vjet më në fund është i lirë

Dreri me gomën e makinës të mbërthyer në qafë për dy vjet më në fund është i lirë

Interesante
Adoleshenti prek gazin në vend të frenimit, ajo se çfarë ndodhi mund ta shihni në foto

Adoleshenti prek gazin në vend të frenimit, ajo se çfarë ndodhi mund ta shihni në foto

Auto Fun
Rrëzoi burrin me një goditje të fuqishme, dhe e gjitha ishte një keqkuptim

Rrëzoi burrin me një goditje të fuqishme, dhe e gjitha ishte një keqkuptim

Fun Lajme
“COVID Bandit” lë 4,600 dollarë bakshish për stafin e një restoranti në Kolorado – lë edhe një mesazh

“COVID Bandit” lë 4,600 dollarë bakshish për stafin e një restoranti në Kolorado – lë edhe një mesazh

Interesante
Mbetje njerëzore u gjetën në stomakun e dy arinjve në SHBA, të cilët u mbytën nga autoritetet pasi ‘copëtuan’ një grua

Mbetje njerëzore u gjetën në stomakun e dy arinjve në SHBA, të cilët u mbytën nga autoritetet pasi ‘copëtuan’ një grua

Amerika
Djali nga Kolorado, 12 vjeç, pëson vdekje në tru pasi provoi ‘Blackout Challenge’ në TikTok

Djali nga Kolorado, 12 vjeç, pëson vdekje në tru pasi provoi ‘Blackout Challenge’ në TikTok

Internet