LAJMI I FUNDIT:

Klinika e Neonatologjisë

35 Artikuj

​Neonatologjia kalon përkohësisht sfidën me mungesën e Surfaktantit, siguron 50 ampula

​Neonatologjia kalon përkohësisht sfidën me mungesën e Surfaktantit, siguron 50 ampula

Shëndetësi
Në Klinikën e Neonatologjisë mungon ilaçi i bebeve – prindërit e blejnë atë deri në 700 euro

Në Klinikën e Neonatologjisë mungon ilaçi i bebeve – prindërit e blejnë atë deri në 700 euro

Shëndetësi
Një foshnje u lind në javën e 26-të, pas dy muaj trajtimi në Klinikën e Neonatologjisë lirohet për në shtëpi në gjendje stabile

Një foshnje u lind në javën e 26-të, pas dy muaj trajtimi në Klinikën e Neonatologjisë lirohet për në shtëpi në gjendje stabile

Shëndetësi
Kërcënohet drejtoresha e Klinikës së Neonatoligjisë, reagon SHSKUK-ja

Kërcënohet drejtoresha e Klinikës së Neonatoligjisë, reagon SHSKUK-ja

Kosovë
Qytetari ankohet se vajza e tij u la në inkubator pa ngrohje në QKUK, drejtoresha e klinikës: Nuk jemi në dijeni

Qytetari ankohet se vajza e tij u la në inkubator pa ngrohje në QKUK, drejtoresha e klinikës: Nuk jemi në dijeni

Donjeta Zeqiraj
Dyshimet për ndërrim të foshnjës në QKUK, policia jep detaje

Dyshimet për ndërrim të foshnjës në QKUK, policia jep detaje

Kosovë
Numër i madh i pacientëve me COVID-19 në spitale, 3 foshnje po trajtohen në Klinikën e Neonatologjisë

Numër i madh i pacientëve me COVID-19 në spitale, 3 foshnje po trajtohen në Klinikën e Neonatologjisë

Shëndetësi
Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të shtruar në spitale, 9 fëmijë dhe 3 foshnje po trajtohen në Pediatri dhe Neonatologji

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të shtruar në spitale, 9 fëmijë dhe 3 foshnje po trajtohen në Pediatri dhe Neonatologji

Shëndetësi
​Një foshnje me coronavirus në gjendje të rëndë shëndetësore

​Një foshnje me coronavirus në gjendje të rëndë shëndetësore

Shëndetësi
18 foshnja me COVID-19 u trajtuan për dy vjet në Klinikën e Neonatologjisë – virusi i preku në sistemin respirator

18 foshnja me COVID-19 u trajtuan për dy vjet në Klinikën e Neonatologjisë – virusi i preku në sistemin respirator

Elfije Boletini
COVID-19 tek gratë shtatzëna dhe foshnjat, përballja me infeksionin dhe menaxhimi i punës në reparte – flasin mjekët

COVID-19 tek gratë shtatzëna dhe foshnjat, përballja me infeksionin dhe menaxhimi i punës në reparte – flasin mjekët

Elfije Boletini
Tri foshnja të nënave me COVID po trajtohen në Neonatologji, një në gjendje të rëndë

Tri foshnja të nënave me COVID po trajtohen në Neonatologji, një në gjendje të rëndë

Shëndetësi
Vdekja e foshnjës 3-javëshe nga COVID-19, mjekja thotë se në spital u pranua në gjendje të rëndë

Vdekja e foshnjës 3-javëshe nga COVID-19, mjekja thotë se në spital u pranua në gjendje të rëndë

Shëndetësi
Ndërron jetë në QKUK një foshnje 3 javëshe si pasojë e infektimit me COVID-19

Ndërron jetë në QKUK një foshnje 3 javëshe si pasojë e infektimit me COVID-19

Kosovë
Gojnovcit i skadon kontrata, nuk do të jetë më drejtor në Klinikën e Neonatologjisë

Gojnovcit i skadon kontrata, nuk do të jetë më drejtor në Klinikën e Neonatologjisë

Kosovë
Vdekja e lehonës 24 vjeçare, drejtori i Klinikës së Neonatologjisë thotë se gjendja e foshnjës është stabile

Vdekja e lehonës 24 vjeçare, drejtori i Klinikës së Neonatologjisë thotë se gjendja e foshnjës është stabile

Elfije Boletini
Vitin e kaluar në Klinikën e Neonatologjisë u mjekuan 9 mijë e 382 foshnje

Vitin e kaluar në Klinikën e Neonatologjisë u mjekuan 9 mijë e 382 foshnje

Kosovë
Në Klinikën e Neonatologjisë gjatë vitit 2020 u mjekuan 9.382 foshnje, prej tyre katër me COVID-19

Në Klinikën e Neonatologjisë gjatë vitit 2020 u mjekuan 9.382 foshnje, prej tyre katër me COVID-19

Kosovë
Fati i fëmijëve të braktisur në Kosovë, gjatë 2020 janë evidentuar 41 raste

Fati i fëmijëve të braktisur në Kosovë, gjatë 2020 janë evidentuar 41 raste

Vlerë Mehmeti
Lirohet në gjendje të mirë shëndetësore foshnja e cila ishte prekur me COVID-19

Lirohet në gjendje të mirë shëndetësore foshnja e cila ishte prekur me COVID-19

Kosovë
Gojnovci jep detaje për foshnjën e parë me COVID-19 në Kosovë

Gojnovci jep detaje për foshnjën e parë me COVID-19 në Kosovë

Kosovë
Dhurohen pajisje mjekësore për foshnje në Klinikën e Neonatologjisë në Mitrovicë

Dhurohen pajisje mjekësore për foshnje në Klinikën e Neonatologjisë në Mitrovicë

Kosovë
Osmani në Klinikën e Neonatoligjisë: Jam aty ku fillon jeta

Osmani në Klinikën e Neonatoligjisë: Jam aty ku fillon jeta

Kosovë
160 foshnje kanë vdekur këtë vit në Neonatologjinë e QKUK-së

160 foshnje kanë vdekur këtë vit në Neonatologjinë e QKUK-së

Kosovë