LAJMI I FUNDIT:

KFOR

1206 Artikuj

Kërcënohen me vrasje dy pjesëtarë të KFOR-it në një fshat të Prizrenit, dy të arrestuar

Kërcënohen me vrasje dy pjesëtarë të KFOR-it në një fshat të Prizrenit, dy të arrestuar

Kronika e Zezë
KFOR-i përgënjeshtron lajmet se “ua kanë ndaluar disa zyrtarëve kosovarë të udhëtojnë në veri të Kosovës”

KFOR-i përgënjeshtron lajmet se “ua kanë ndaluar disa zyrtarëve kosovarë të udhëtojnë në veri të Kosovës”

Siguri
Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Kosovë
KFOR-i: Situata në Zveçan është stabilizuar – ne jemi larguar nga ndërtesa e komunës

KFOR-i: Situata në Zveçan është stabilizuar – ne jemi larguar nga ndërtesa e komunës

Kosovë
Ushtarët italianë të KFOR-it trajnohen për t’u përballur me turma

Ushtarët italianë të KFOR-it trajnohen për t’u përballur me turma

Siguri
Trupat italiane të KFOR-it patrullojnë në kufirin Kosovë-Serbi

Trupat italiane të KFOR-it patrullojnë në kufirin Kosovë-Serbi

Kosovë
Trupat amerikane të KFOR-it trajnohen në zjarr para vendosjes në Kosovë

Trupat amerikane të KFOR-it trajnohen në zjarr para vendosjes në Kosovë

Kosovë
Hovenier takon komandantin e KFOR-it: Kemi përforcuar angazhimin e përbashkët për sigurinë në Kosovë

Hovenier takon komandantin e KFOR-it: Kemi përforcuar angazhimin e përbashkët për sigurinë në Kosovë

Kosovë
Komandanti i KFOR-it tregon pse takohet me shefin e ushtrisë serbe

Komandanti i KFOR-it tregon pse takohet me shefin e ushtrisë serbe

Siguri
Kontigjenti i FSK-së përfundon me sukses aktivitetet në ushtrimin fushor “KFOR 33” në Gjermani

Kontigjenti i FSK-së përfundon me sukses aktivitetet në ushtrimin fushor “KFOR 33” në Gjermani

Kosovë
Edhe KFOR-i konfirmon se patrullimi në zonën kufitare ishte në koordinim me autoritetet serbe

Edhe KFOR-i konfirmon se patrullimi në zonën kufitare ishte në koordinim me autoritetet serbe

Kosovë
Policia demanton raportimet se forcat serbe kanë hyrë në territorin e Kosovës: Patrullim i zakonshëm i KFOR-it me autoritetet serbe

Policia demanton raportimet se forcat serbe kanë hyrë në territorin e Kosovës: Patrullim i zakonshëm i KFOR-it me autoritetet serbe

Kosovë
Erdogan i dërgon telegram urimi Osmanit: Marrja e Komandës së KFOR-it është tregues i rëndësisë që i kushtojmë stabilitetit në Kosovë

Erdogan i dërgon telegram urimi Osmanit: Marrja e Komandës së KFOR-it është tregues i rëndësisë që i kushtojmë stabilitetit në Kosovë

Kosovë
Komandanti Walker: Paqeruajtësit amerikanë të gatshëm të parandalojnë dhunën në veri të Kosovës

Komandanti Walker: Paqeruajtësit amerikanë të gatshëm të parandalojnë dhunën në veri të Kosovës

Kosovë
Stoltenberg: Prishtina dhe Beogradi të angazhohen në dialog, të përmbahen nga gjuha nxitëse

Stoltenberg: Prishtina dhe Beogradi të angazhohen në dialog, të përmbahen nga gjuha nxitëse

Siguri
Protesta e serbëve në veri, reagon KFOR-i: Jemi reaguesi i tretë, koordinohemi me Policinë dhe EULEX-in

Protesta e serbëve në veri, reagon KFOR-i: Jemi reaguesi i tretë, koordinohemi me Policinë dhe EULEX-in

Kosovë
Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në NATO do e forconte paqen dhe sigurinë në rajon

Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në NATO do e forconte paqen dhe sigurinë në rajon

Kosovë
KFOR-i turk kryen patrullime në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë

KFOR-i turk kryen patrullime në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë

Siguri
Ish-atasheu ushtarak në Gjermani: Dërgimi i ushtarëve shtesë në Kosovë, tregues se situata është delikate

Ish-atasheu ushtarak në Gjermani: Dërgimi i ushtarëve shtesë në Kosovë, tregues se situata është delikate

Siguri
Kurti pret ministrin gjerman të Mbrojtjes: Ushtarët dhe oficerët tuaj gëzojnë popullaritet te populli i Kosovës

Kurti pret ministrin gjerman të Mbrojtjes: Ushtarët dhe oficerët tuaj gëzojnë popullaritet te populli i Kosovës

Kosovë
Çitaku thotë se ka pasur vendim që Milan Radoiçiq pas sulmit në Banjskë të kalojë lirshëm në Serbi

Çitaku thotë se ka pasur vendim që Milan Radoiçiq pas sulmit në Banjskë të kalojë lirshëm në Serbi

Kosovë
Kurti kërkon drejtësi për masakrën e vitit 2000: Në Mitrovicë spastrimi i shqiptarëve u bë nën vëzhgimin e KFOR-it

Kurti kërkon drejtësi për masakrën e vitit 2000: Në Mitrovicë spastrimi i shqiptarëve u bë nën vëzhgimin e KFOR-it

Drejtësi
Kurti e komandanti i KFOR-it diskutojnë për sigurinë në Kosovë

Kurti e komandanti i KFOR-it diskutojnë për sigurinë në Kosovë

Kosovë
Deri në 400 ushtarë gjermanë pritet t’i bashkohen KFOR-it

Deri në 400 ushtarë gjermanë pritet t’i bashkohen KFOR-it

Kosovë


mob5