LAJMI I FUNDIT:

KFOR

1206 Artikuj

​Deklarohen kryetarët e Zveçanit dhe Zubin Potokut: Kërkojmë kthimin e normalitetit, duam të qeverisim lirshëm

​Deklarohen kryetarët e Zveçanit dhe Zubin Potokut: Kërkojmë kthimin e normalitetit, duam të qeverisim lirshëm

Kosovë
Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Kosovë
Kurti në Ditën e Përkujtimit: Jemi përjetësisht mirënjohës për lirinë që na kanë dhënë forcat amerikane

Kurti në Ditën e Përkujtimit: Jemi përjetësisht mirënjohës për lirinë që na kanë dhënë forcat amerikane

Kosovë
Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë – zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri

Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë – zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri

Kosovë
Veturave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës u vendosen mbishkrime dhe flamuj serbë

Veturave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës u vendosen mbishkrime dhe flamuj serbë

Kosovë
​KFOR nis bisedimet me protestuesit për t’u shpërndarë

​KFOR nis bisedimet me protestuesit për t’u shpërndarë

Kosovë
KFOR: Kemi shtuar praninë në komunat veriore, palët të shmangin veprimet që mund të nxisin tensione

KFOR: Kemi shtuar praninë në komunat veriore, palët të shmangin veprimet që mund të nxisin tensione

Kosovë
Forca të shtuara të KFOR-it në veri – policia hedh gaz lotsjellës në Zveçan

Forca të shtuara të KFOR-it në veri – policia hedh gaz lotsjellës në Zveçan

Kosovë
Von Cramon në Kosovë: Dënoj dhunën dhe veprimet në veri, duhet frenim nga dyja palët

Von Cramon në Kosovë: Dënoj dhunën dhe veprimet në veri, duhet frenim nga dyja palët

Siguri
KFOR-i e cilëson si të dhunshme hyrjen e kryetarëve në zyra – situatë tejmase e rrezikshme

KFOR-i e cilëson si të dhunshme hyrjen e kryetarëve në zyra – situatë tejmase e rrezikshme

Kosovë
QUINT: Autoritetet e Kosovës të zmbrapsen menjëherë, të koordinohen ngushtë me EULEX-in dhe KFOR-in

QUINT: Autoritetet e Kosovës të zmbrapsen menjëherë, të koordinohen ngushtë me EULEX-in dhe KFOR-in

Siguri
Përfundon takimi i Kurtit me komandantin e KFOR-it

Përfundon takimi i Kurtit me komandantin e KFOR-it

Siguri
Ultimatumi i Listës Serbe, Brukseli vazhdon heshtjen

Ultimatumi i Listës Serbe, Brukseli vazhdon heshtjen

Kosovë
Kontributi i Mbretërisë së Bashkuar në KFOR do të vazhdojë së paku deri në vitin 2026

Kontributi i Mbretërisë së Bashkuar në KFOR do të vazhdojë së paku deri në vitin 2026

Kosovë


mob5