LAJMI I FUNDIT:

Kenia

82 Artikuj

Një kamion me sa duket humbi kontrollin, dhjetëra të vdekur në një aksident rrugor në Kenia

Një kamion me sa duket humbi kontrollin, dhjetëra të vdekur në një aksident rrugor në Kenia

Afrika
Nga dëshmia e shoferit deri tek “misteriozi” në video, vrasja e kenianes në Tiranë drejt zbardhjes

Nga dëshmia e shoferit deri tek “misteriozi” në video, vrasja e kenianes në Tiranë drejt zbardhjes

Shqipëri
Vdekja e 22-vjeçares keniane në Shqipëri, Policia kontrolle në disa banesa – shoqërohen 6 persona

Vdekja e 22-vjeçares keniane në Shqipëri, Policia kontrolle në disa banesa – shoqërohen 6 persona

Shqipëri
Kenia merr vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës, Pacolli: Moment historik për raportet diplomatike mes dy shteteve

Kenia merr vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës, Pacolli: Moment historik për raportet diplomatike mes dy shteteve

Kosovë
Misteri i “vetëvrasjes” së kenianes në Tiranë, skena e rindërtuar flet për përleshje fizike

Misteri i “vetëvrasjes” së kenianes në Tiranë, skena e rindërtuar flet për përleshje fizike

Shqipëri
Ndërron jetë 22-vjeçarja nga Kenia që u dhunua barbarisht në Tiranë

Ndërron jetë 22-vjeçarja nga Kenia që u dhunua barbarisht në Tiranë

Shqipëri
Dhunimi i 22-vjeçares keniane, përfaqësues të ambasadës së Kenias në Romë mbërrijnë në Tiranë

Dhunimi i 22-vjeçares keniane, përfaqësues të ambasadës së Kenias në Romë mbërrijnë në Tiranë

Shqipëri
‘Nxënësja më e vjetër në botë e shkollës fillore’ vdes në moshën 99-vjeçare

‘Nxënësja më e vjetër në botë e shkollës fillore’ vdes në moshën 99-vjeçare

Kuriozitete
Gazetari kenian po raportonte direkt, e ndërprenë elefanti

Gazetari kenian po raportonte direkt, e ndërprenë elefanti

Fun Lajme
Ngordhje masive e elefantëve, zebrave, gjirafave dhe deveve – thatësira ‘torturuese’ po shkatërron jetën e egër në Afrikën Lindore

Ngordhje masive e elefantëve, zebrave, gjirafave dhe deveve – thatësira ‘torturuese’ po shkatërron jetën e egër në Afrikën Lindore

Nga Bota
U fut në pishinën e motelit, vajza nga Kenia mbytet – telefoni i saj transmetoi gjithçka drejtpërdrejtë në Facebook

U fut në pishinën e motelit, vajza nga Kenia mbytet – telefoni i saj transmetoi gjithçka drejtpërdrejtë në Facebook

Amerika
Videoja e elefantit që po lindte të voglin bëhet virale në rrjetet sociale

Videoja e elefantit që po lindte të voglin bëhet virale në rrjetet sociale

Virale
Zëvendëspresidenti William Ruto fiton zgjedhjet presidenciale në Kenia

Zëvendëspresidenti William Ruto fiton zgjedhjet presidenciale në Kenia

Afrika
Të paktën 30 të vdekur pasi autobusi ra nga “ura famëkeqe” në Kenia

Të paktën 30 të vdekur pasi autobusi ra nga “ura famëkeqe” në Kenia

Afrika
Piloti adoleshent aterroi me aeroplan në Kenia – synon rekordin botëror që i takon një 18-vjeçari

Piloti adoleshent aterroi me aeroplan në Kenia – synon rekordin botëror që i takon një 18-vjeçari

Afrika
Autobusi po transportonte anëtarë të korit, 20 prej tyre gjejnë vdekjen – momenti kur ai rrëzohet në ujë, nga përmbytja e furishme në Kenia

Autobusi po transportonte anëtarë të korit, 20 prej tyre gjejnë vdekjen – momenti kur ai rrëzohet në ujë, nga përmbytja e furishme në Kenia

Afrika
Ai e dërgoi për një xhiro me aeroplan privat, në ‘takimin e tyre të parë’: Rrëfimi për gruan që u zhvendos në Gjermani nga Kenia ku edhe takoi “shpirtin e saj binjak”

Ai e dërgoi për një xhiro me aeroplan privat, në ‘takimin e tyre të parë’: Rrëfimi për gruan që u zhvendos në Gjermani nga Kenia ku edhe takoi “shpirtin e saj binjak”

Nga Bota
‘Ia prishën qetësinë’, momenti i tmerrshëm kur një hipopotam ‘i zemëruar’ ndjek anijen e turistëve në Kenia

‘Ia prishën qetësinë’, momenti i tmerrshëm kur një hipopotam ‘i zemëruar’ ndjek anijen e turistëve në Kenia

Interesante
Adoleshenti nga Kenia i mbijetoi udhëtimit me aeroplan Britani-Holandë, duke u mbajtur në rrotat e fluturakes

Adoleshenti nga Kenia i mbijetoi udhëtimit me aeroplan Britani-Holandë, duke u mbajtur në rrotat e fluturakes

Kuriozitete
Dramë në spitalin e Kenisë, shpallet i vdekur – zgjohet nga morgu duke u ankuar për dhimbje të mëdha

Dramë në spitalin e Kenisë, shpallet i vdekur – zgjohet nga morgu duke u ankuar për dhimbje të mëdha

Interesante
Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shpëton pa ndonjë lëndim shoferi

Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shpëton pa ndonjë lëndim shoferi

Interesante
Kamioni derdh aksidentalisht dheun mbi trupin e punonjësit në Kenia, kolegët bëjnë çmos për ta nxjerrë gjallë

Kamioni derdh aksidentalisht dheun mbi trupin e punonjësit në Kenia, kolegët bëjnë çmos për ta nxjerrë gjallë

Interesante
Polici kenian vret burrin që shiste produkte të falsifikuara për dezinfektim, turma e nervozuar i vë flakën stacionit policorë

Polici kenian vret burrin që shiste produkte të falsifikuara për dezinfektim, turma e nervozuar i vë flakën stacionit policorë

Nga Bota
Brutaliteti i policisë keniane, lidhin me litar 21-vjeçaren dhe e tërheqin zvarrë me motoçikletë – i luste për mëshirë

Brutaliteti i policisë keniane, lidhin me litar 21-vjeçaren dhe e tërheqin zvarrë me motoçikletë – i luste për mëshirë

Nga Bota