LAJMI I FUNDIT:

Kefiri

17 Artikuj

Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Ushqimi dhe Dieta
Kur është më mirë të pihet kefiri?

Kur është më mirë të pihet kefiri?

Të njohim produktet
Katër pije që mund të ndihmojnë në parandalimin e demencës

Katër pije që mund të ndihmojnë në parandalimin e demencës

Të njohim produktet
Bukë e gatuar në shtëpi me kefir: Qëndron e freskët deri në pesë ditë!

Bukë e gatuar në shtëpi me kefir: Qëndron e freskët deri në pesë ditë!

Nga duart tua
Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Të njohim produktet
Zbuloni të gjitha efektet e dobishme të kefirit: Bëni vetë maskën tuaj për flokë dhe lëkurë të thatë

Zbuloni të gjitha efektet e dobishme të kefirit: Bëni vetë maskën tuaj për flokë dhe lëkurë të thatë

Këshilla Estetike
Dietë: Me kefir (kos Kaukazi) shpejt do të humbni kilogramët

Dietë: Me kefir (kos Kaukazi) shpejt do të humbni kilogramët

Dietë
Krijo përditshmëri të shëndetshme me këto produkte

Krijo përditshmëri të shëndetshme me këto produkte

Super Viva
Lirohuni shpejt nga teprica e peshës trupore: Bëjeni vetë pijen me kefir

Lirohuni shpejt nga teprica e peshës trupore: Bëjeni vetë pijen me kefir

Dietë
Arsyet përse kefiri duhet të zëvendësojë kosin në shtëpinë tuaj: Dobitë shëndetësore dhe mënyra e përgatitjes

Arsyet përse kefiri duhet të zëvendësojë kosin në shtëpinë tuaj: Dobitë shëndetësore dhe mënyra e përgatitjes

Ushqim i shëndetshëm
Shkrin kilogramët dhe pastron zorrët pas shtatë ditësh: Kefiri me këta përbërës është racioni më i mirë!

Shkrin kilogramët dhe pastron zorrët pas shtatë ditësh: Kefiri me këta përbërës është racioni më i mirë!

Ushqim i shëndetshëm
Benefitet e super ushqimit “Kefir”

Benefitet e super ushqimit “Kefir”

Ushqimi dhe Dieta
Çfarë vërtet bëjnë jogurti dhe kefiri për trupin tonë?

Çfarë vërtet bëjnë jogurti dhe kefiri për trupin tonë?

Ushqim i shëndetshëm
Kefiri si ilaç, përdoret për shëndet të mirë – receta për përgatitjen

Kefiri si ilaç, përdoret për shëndet të mirë – receta për përgatitjen

Ushqim i shëndetshëm
Koktej shtëpiak me të cilin do të humbni peshë: Ndryshoni kafjallin, rezultatet do t’ju kënaqin

Koktej shtëpiak me të cilin do të humbni peshë: Ndryshoni kafjallin, rezultatet do t’ju kënaqin

Dietë
Gatuajeni sonte, hajeni në mëngjes: Djeg dhjamin, vret sëmundjet, ju bën të bukur!

Gatuajeni sonte, hajeni në mëngjes: Djeg dhjamin, vret sëmundjet, ju bën të bukur!

Receta gatimi
Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi!

Ilaçi revolucionar rus: Forcon imunitetin, pastron zorrët, eliminon viruset nga trupi!

Mjekësi alternative