LAJMI I FUNDIT:

KE (Komisioni Evropian)

118 Artikuj

Nga zbatimi i Planit 3-6-9 varet vlerësimi i Komisionit Evropian për Maqedoninë

Nga zbatimi i Planit 3-6-9 varet vlerësimi i Komisionit Evropian për Maqedoninë

Maqedonia e Veriut
Takim i zv.kryeministri Osmani me ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni

Takim i zv.kryeministri Osmani me ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Teksti i Propozim-ligjit për shërbime audio dhe audio-vizuale në lexim të dytë në KE

Teksti i Propozim-ligjit për shërbime audio dhe audio-vizuale në lexim të dytë në KE

Maqedonia e Veriut
KE: Maqedonia vazhdon t’i plotësojë kushtet për liberalizimin e vizave

KE: Maqedonia vazhdon t’i plotësojë kushtet për liberalizimin e vizave

Maqedonia e Veriut
Kryeministri Zaev dhe liderët tjerë të Ballkanit Perëndimor në takim joformal me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini

Kryeministri Zaev dhe liderët tjerë të Ballkanit Perëndimor në takim joformal me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini

Maqedonia e Veriut
Zaev pret që Maqedonia të pranojë rekomandim për fillim të negociatave me BE-në, Juncker pret rezultate nga reformat e implementuara

Zaev pret që Maqedonia të pranojë rekomandim për fillim të negociatave me BE-në, Juncker pret rezultate nga reformat e implementuara

Maqedonia e Veriut
Juncker: Progresi i Maqedonisë gjatë muajve të kaluar është i jashtëzakonshëm

Juncker: Progresi i Maqedonisë gjatë muajve të kaluar është i jashtëzakonshëm

Maqedonia e Veriut
KE nuk ka koment për ngjarjet aktuale në Maqedoni, por pret përgjegjësi për ngjarjet e 27 prillit

KE nuk ka koment për ngjarjet aktuale në Maqedoni, por pret përgjegjësi për ngjarjet e 27 prillit

Maqedonia e Veriut
Në dhjetor takim i kryeministrit Zaev me kreun e KE-së, Jean-Claude Juncker

Në dhjetor takim i kryeministrit Zaev me kreun e KE-së, Jean-Claude Juncker

Maqedonia e Veriut
MPJ: Me KE-në në bazë ditore punohet në zgjidhjen e dilemave dhe çështjeve

MPJ: Me KE-në në bazë ditore punohet në zgjidhjen e dilemave dhe çështjeve

Maqedonia e Veriut
Pavarësia e Katalonisë, Juncker: Jam shumë i shqetësuar

Pavarësia e Katalonisë, Juncker: Jam shumë i shqetësuar

Nga Bota
BE ofron mbi 34 mijë vende për refugjatët e Libisë

BE ofron mbi 34 mijë vende për refugjatët e Libisë

Nga Bota
KE: Rritja ekonomike e Maqedonisë këtë vit do të jetë 1.7 për qind

KE: Rritja ekonomike e Maqedonisë këtë vit do të jetë 1.7 për qind

Bashkim Iljazi
KE ul parashikimet për rritjen ekonomike të Britanisë për 2017

KE ul parashikimet për rritjen ekonomike të Britanisë për 2017

Të Tjera
KE: Rimëkëmbja e Italisë pritet të ngadalësohet

KE: Rimëkëmbja e Italisë pritet të ngadalësohet

Të Tjera
BE: Nuk ka solidaritet evropian për çështjen e emigrantëve

BE: Nuk ka solidaritet evropian për çështjen e emigrantëve

Nga Bota
OBRM-PDUKM: Tregoni konkretisht se kush dhe si ka kërcënuar përfaqësuesit ndërkombëtarë

OBRM-PDUKM: Tregoni konkretisht se kush dhe si ka kërcënuar përfaqësuesit ndërkombëtarë

Bashkim Iljazi
Sulm kibernetik ndaj Komisionit Evropian, çfarë dihet dhe çfarë nuk dihet

Sulm kibernetik ndaj Komisionit Evropian, çfarë dihet dhe çfarë nuk dihet

Nga Bota
Delegacion i Këshillit të Evropës do të vlerësojë fushatën dhe klimën politike në Maqedoni

Delegacion i Këshillit të Evropës do të vlerësojë fushatën dhe klimën politike në Maqedoni

Bashkim Iljazi
BE-ja propozon kontrolle online të sigurisë për udhëtarët pa viza

BE-ja propozon kontrolle online të sigurisë për udhëtarët pa viza

Nga Bota
Eurodeputetët grekë “çojnë” Himarën në KE: Rama, sulm ndaj Athinës

Eurodeputetët grekë “çojnë” Himarën në KE: Rama, sulm ndaj Athinës

Shqipëri
KE-ja sot publikon raportin e progresit për Maqedoninë

KE-ja sot publikon raportin e progresit për Maqedoninë

Emir Hamzai