LAJMI I FUNDIT:

KB Penza

117 Artikuj

Bashkimi dhe Prishtina kërkojnë finalen

Bashkimi dhe Prishtina kërkojnë finalen

Super Liga
Fillon faza e ‘play offit’ në Superligën e Femrave në basketboll

Fillon faza e ‘play offit’ në Superligën e Femrave në basketboll

Basketboll
Ka përfunduar faza e rregullt në Superligën e Femrave – 20 fitore për Bashkimin

Ka përfunduar faza e rregullt në Superligën e Femrave – 20 fitore për Bashkimin

Basketboll
Penza përballë Bashkimit në derbin e xhiros së 16-të

Penza përballë Bashkimit në derbin e xhiros së 16-të

Super Liga
Penza – Prishtina, derbi i javës në Superligën e Kosovës në basketbollin e femrave

Penza – Prishtina, derbi i javës në Superligën e Kosovës në basketbollin e femrave

Super Liga
Katër skuadra duan finalen e madhe të Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e femrave

Katër skuadra duan finalen e madhe të Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e femrave

Basketboll
Favoritët presin fitore në xhiron e 17-të

Favoritët presin fitore në xhiron e 17-të

Super Liga
Leila Omerbasic, MVP e xhiros së 15-të në basketboll

Leila Omerbasic, MVP e xhiros së 15-të në basketboll

Super Liga
Prishtina fiton me përmbysje derbin kundër Penzës

Prishtina fiton me përmbysje derbin kundër Penzës

Super Liga
Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Super Liga
Xhiro e fundit në stinorin vjeshtor në Superligën e femrave

Xhiro e fundit në stinorin vjeshtor në Superligën e femrave

Super Liga
Omerbasic, MVP e javës së shtatë në Superligën e Femrave

Omerbasic, MVP e javës së shtatë në Superligën e Femrave

Basketboll
Fitore identike për Bashkimin e Prishtinën në Superligën e Femrave në basketboll

Fitore identike për Bashkimin e Prishtinën në Superligën e Femrave në basketboll

Super Liga
Përballje dramatike, Bashkimi mposht Penzën për tu kualifikuar në finale

Përballje dramatike, Bashkimi mposht Penzën për tu kualifikuar në finale

Basketboll
Katër skuadra në garë për Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave

Katër skuadra në garë për Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave

Basketboll
Favoritët presin fitore në xhiron e dytë

Favoritët presin fitore në xhiron e dytë

Super Liga
Aulona Muhadri, MVP e javës së parë në Superligën e Femrave

Aulona Muhadri, MVP e javës së parë në Superligën e Femrave

Super Liga
Sfida interesante në xhiron e parë në Superligën e Femrave

Sfida interesante në xhiron e parë në Superligën e Femrave

Basketboll
Superliga e femrave nis me derbi

Superliga e femrave nis me derbi

Super Liga
Penza mposht Trepçën dhe kalon në finale

Penza mposht Trepçën dhe kalon në finale

Super Liga
Ndeshje interesante në Superkupën e femrave

Ndeshje interesante në Superkupën e femrave

Super Liga
Superliga e Femrave në basketboll paralajmërohet të jetë interesante

Superliga e Femrave në basketboll paralajmërohet të jetë interesante

Super Liga
Penza, kampione e Kosovës

Penza, kampione e Kosovës

Super Liga
Prishtina nuk dorëzohet, Penza për titull në konkurrencën e femrave në basketboll

Prishtina nuk dorëzohet, Penza për titull në konkurrencën e femrave në basketboll

Basketboll