LAJMI I FUNDIT:

KB Bashkimi

559 Artikuj

Elita e basketbollit kosovar starton sot me xhiron e dytë

Elita e basketbollit kosovar starton sot me xhiron e dytë

Super Liga
Bashkimi e nis me fitore, mposht pa problem Vëllaznimin

Bashkimi e nis me fitore, mposht pa problem Vëllaznimin

Super Liga
Pritjes së gjatë i erdhi fundi, elita e basketbollit kosovar starton në sezonin e ri këtë fundjavë

Pritjes së gjatë i erdhi fundi, elita e basketbollit kosovar starton në sezonin e ri këtë fundjavë

Super Liga
Fisnik Rugova dhe synimet e tij me Bashkimin

Fisnik Rugova dhe synimet e tij me Bashkimin

Super Liga
Peja fiton edhe ndeshjen e dytë ndaj Bashkimit, kalon në gjysmëfinale

Peja fiton edhe ndeshjen e dytë ndaj Bashkimit, kalon në gjysmëfinale

Super Liga
Në fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e dyta çerekfinale të “Play-off”-it

Në fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e dyta çerekfinale të “Play-off”-it

Super Liga
Peja fiton duelin e parë ndaj Bashkimit

Peja fiton duelin e parë ndaj Bashkimit

Super Liga
Faza e ‘play-offit’ në Superligën e Kosovës në basketboll

Faza e ‘play-offit’ në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Bashkimi fiton bindshëm derbin lokal ndaj Prizrenit 16

Bashkimi fiton bindshëm derbin lokal ndaj Prizrenit 16

Super Liga
Derbi i rivalëve të vjetër në xhiron e 27-të të Superligës së basketbollit

Derbi i rivalëve të vjetër në xhiron e 27-të të Superligës së basketbollit

Super Liga
Përballje interesante në xhiron e 26-të të Superligës së basketbollit

Përballje interesante në xhiron e 26-të të Superligës së basketbollit

Super Liga
Penza i bashkohet Prishtinës në finale

Penza i bashkohet Prishtinës në finale

Basketboll
Penza dhe Bashkimi zhvillojnë sfidën vendimtare për një vend në finale

Penza dhe Bashkimi zhvillojnë sfidën vendimtare për një vend në finale

Basketboll
Fitore e vlefshme për Bashkimin

Fitore e vlefshme për Bashkimin

Basketboll
Superliga e basketbollit me disa sfida interesante në xhiron e 25-të

Superliga e basketbollit me disa sfida interesante në xhiron e 25-të

Super Liga
Monique Coker, MVP e sfidave gjysmëfinale në Superligën e Femrave

Monique Coker, MVP e sfidave gjysmëfinale në Superligën e Femrave

Basketboll
Fitore shumë e rëndësishme e Sigal Prishtinës ndaj Bashkimit

Fitore shumë e rëndësishme e Sigal Prishtinës ndaj Bashkimit

Super Liga
Sfida interesante në xhiron e 24-t të elitës së basketbollit

Sfida interesante në xhiron e 24-t të elitës së basketbollit

Super Liga
Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Ylli mposht Bashkimin në Prizren

Super Liga
Sot luhen dy ndeshje në Superligën e Kosovës në basketboll

Sot luhen dy ndeshje në Superligën e Kosovës në basketboll

Basketboll
Super përballje zhvillohen në xhiron  23-të në Superligë, vëmendja në derbin Peja – Prishtina

Super përballje zhvillohen në xhiron 23-të në Superligë, vëmendja në derbin Peja – Prishtina

Super Liga
Statistikat pas xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Statistikat pas xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Rael Whitsitt, MVP e xhiros së 18 në elitën e femrave

Rael Whitsitt, MVP e xhiros së 18 në elitën e femrave

Basketboll
Çereku i tretë vendimtar, Peja mund Bashkimin

Çereku i tretë vendimtar, Peja mund Bashkimin

Basketboll