LAJMI I FUNDIT:

KB Bashkimi - femrat

107 Artikuj

Bashkimi, shpallet kampion i Kosovës

Bashkimi, shpallet kampion i Kosovës

Super Liga
Bashkimi dhe Prishtina në kërkim të epërsisë në ‘play-off’ në konkurrencën e femrave

Bashkimi dhe Prishtina në kërkim të epërsisë në ‘play-off’ në konkurrencën e femrave

Basketboll
Prishtina pret Bashkimin në ndeshjen e dytë finale

Prishtina pret Bashkimin në ndeshjen e dytë finale

Super Liga
Bashkimi-Prishtina, përballja e gjigantëve në basketbollin e femrave

Bashkimi-Prishtina, përballja e gjigantëve në basketbollin e femrave

Super Liga
Bashkimi dhe Prishtina kërkojnë finalen

Bashkimi dhe Prishtina kërkojnë finalen

Super Liga
Fillon faza e ‘play offit’ në Superligën e Femrave në basketboll

Fillon faza e ‘play offit’ në Superligën e Femrave në basketboll

Basketboll
Taliyah Hopkins, MVP e xhiros së 20-të në Superligën e Femrave në basketboll

Taliyah Hopkins, MVP e xhiros së 20-të në Superligën e Femrave në basketboll

Basketboll
Ka përfunduar faza e rregullt në Superligën e Femrave – 20 fitore për Bashkimin

Ka përfunduar faza e rregullt në Superligën e Femrave – 20 fitore për Bashkimin

Basketboll
Penza përballë Bashkimit në derbin e xhiros së 16-të

Penza përballë Bashkimit në derbin e xhiros së 16-të

Super Liga
Penza – Prishtina, derbi i javës në Superligën e Kosovës në basketbollin e femrave

Penza – Prishtina, derbi i javës në Superligën e Kosovës në basketbollin e femrave

Super Liga
Aulona Muhadri ‘MVP’ e xhiros së nëntë në Ligën Unike

Aulona Muhadri ‘MVP’ e xhiros së nëntë në Ligën Unike

Superliga
Bashkimi, kampion i njëpasnjëshëm në Kupën e Kosovës

Bashkimi, kampion i njëpasnjëshëm në Kupën e Kosovës

Basketboll
Bashkimi-Prishtina, të dielën finalja e Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e fermave

Bashkimi-Prishtina, të dielën finalja e Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e fermave

Basketboll
Katër skuadra duan finalen e madhe të Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e femrave

Katër skuadra duan finalen e madhe të Kupës së Kosovës në basketboll në konkurrencën e femrave

Basketboll
Favoritët presin fitore në xhiron e 17-të

Favoritët presin fitore në xhiron e 17-të

Super Liga
Khadia Brown shpallet MVP e xhiros së 13-të në Superligën e Femrave

Khadia Brown shpallet MVP e xhiros së 13-të në Superligën e Femrave

Basketboll
Bashkimi-Prishtina në sfidën kryesore të xhiros së 13-të në Superligën e Femrave

Bashkimi-Prishtina në sfidën kryesore të xhiros së 13-të në Superligën e Femrave

Basketboll
Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Super Liga
Xhiro e fundit në stinorin vjeshtor në Superligën e femrave

Xhiro e fundit në stinorin vjeshtor në Superligën e femrave

Super Liga
Fitore identike për Bashkimin e Prishtinën në Superligën e Femrave në basketboll

Fitore identike për Bashkimin e Prishtinën në Superligën e Femrave në basketboll

Super Liga
Flamurtari triumfon ndaj Bashkimit dhe fiton Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave

Flamurtari triumfon ndaj Bashkimit dhe fiton Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave

Basketboll
Sonte zhvillohet finalja e madhe mes Bashkimit dhe Flamurtarit

Sonte zhvillohet finalja e madhe mes Bashkimit dhe Flamurtarit

Liga Unike
Përballje dramatike, Bashkimi mposht Penzën për tu kualifikuar në finale

Përballje dramatike, Bashkimi mposht Penzën për tu kualifikuar në finale

Basketboll
Katër skuadra në garë për Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave

Katër skuadra në garë për Superkupën Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave

Basketboll