LAJMI I FUNDIT:

Kastraveci

28 Artikuj

Ushqimet me efekte të anti-plakjes që ua kthejnë orën pas dhe bëjnë të ndjeheni e re

Ushqimet me efekte të anti-plakjes që ua kthejnë orën pas dhe bëjnë të ndjeheni e re

Ushqim i shëndetshëm
Mund të tingëllojë e çuditshme, por pak lëng kastraveci turshi largon ngërçet e këmbëve!

Mund të tingëllojë e çuditshme, por pak lëng kastraveci turshi largon ngërçet e këmbëve!

Mjekësi alternative
Hani kastravecë sa ma shpesh që mundeni! Nuk do të besoni çfarë efekte shëruese ka

Hani kastravecë sa ma shpesh që mundeni! Nuk do të besoni çfarë efekte shëruese ka

Ushqim i shëndetshëm
Kastraveci i freskët ndihmon në trajtimin e problemeve të zemrës dhe diabetit

Kastraveci i freskët ndihmon në trajtimin e problemeve të zemrës dhe diabetit

Ushqim i shëndetshëm
Sallata shëruese me kastravecë dhe hudhra, nuk do t’i besoni efektet shëndetësore…

Sallata shëruese me kastravecë dhe hudhra, nuk do t’i besoni efektet shëndetësore…

Mjekësi alternative
Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Frutat dhe perimet e shtatorit që duhet t’i konsumoni patjetër

Të njohim produktet
Përgatisni kastravecë të mbushur freskues, janë shumë të shijshëm

Përgatisni kastravecë të mbushur freskues, janë shumë të shijshëm

Nga duart tua
Po kërkoni të mposhtni nxehtësinë? Qëndroni të hidratuar gjatë gjithë verës me këto tri produkte

Po kërkoni të mposhtni nxehtësinë? Qëndroni të hidratuar gjatë gjithë verës me këto tri produkte

Si të…
Shoferi i ekskavatorit tregon aftësitë – pret kastravecin, pa e shpërthyer tullumbacen e vendosur nën të

Shoferi i ekskavatorit tregon aftësitë – pret kastravecin, pa e shpërthyer tullumbacen e vendosur nën të

Fun Lajme
Çfarë i ndodhë trupit nëse e hani një kastravec në ditë

Çfarë i ndodhë trupit nëse e hani një kastravec në ditë

Këshilla mjekësore
Lëngu i limonit,  ngushton poret dhe zvogëlon yndyrën e lëkurës, dezinfekton dhe eliminon qelizat e vdekura

Lëngu i limonit, ngushton poret dhe zvogëlon yndyrën e lëkurës, dezinfekton dhe eliminon qelizat e vdekura

Këshilla Estetike
Ushqimet që mund t’i hani pa u trashur fare

Ushqimet që mund t’i hani pa u trashur fare

Nutricion
Domatja dhe kastraveci nuk shkojnë së bashku në sallatë

Domatja dhe kastraveci nuk shkojnë së bashku në sallatë

Nutricion
Fryrja e stomakut: Lëngu me limon dhe kastravecë e largon këtë problem menjëherë

Fryrja e stomakut: Lëngu me limon dhe kastravecë e largon këtë problem menjëherë

Nutricion
Shpëtimi i çdo njeriu: Pija magjike me përbërës natyral që shëron pagjumësinë

Shpëtimi i çdo njeriu: Pija magjike me përbërës natyral që shëron pagjumësinë

Mjekësi alternative
Katër përbërës natyralë që pastrojnë organizmin nga helmet

Katër përbërës natyralë që pastrojnë organizmin nga helmet

Shëndetësi Lajme
Kate Moss tregon sekretin për kujdes të lëkurës me produkte shtëpiake

Kate Moss tregon sekretin për kujdes të lëkurës me produkte shtëpiake

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ushqimet të cilat e përmirësojnë lëkurën tuaj

Ushqimet të cilat e përmirësojnë lëkurën tuaj

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Dietë 7-ditore me kastravecë dhe dy ushtrime fizike të cilat bëjnë të humbni peshë në afat rekord

Dietë 7-ditore me kastravecë dhe dy ushtrime fizike të cilat bëjnë të humbni peshë në afat rekord

Dietë
Disa këshilla bukurie nga India e largët

Disa këshilla bukurie nga India e largët

Estetikë
Konsumojeni këtë pije me kastravec e limon para gjumit dhe do të humbni të gjitha kilet e tepërta

Konsumojeni këtë pije me kastravec e limon para gjumit dhe do të humbni të gjitha kilet e tepërta

Të tjera
Aplikimi i këtyre metodave zhduk rrathët poshtë syve

Aplikimi i këtyre metodave zhduk rrathët poshtë syve

Bukuri dhe Kujdes
Sallata me KASTRAVECË që heq SHTATË kilogramë brenda 14 DITËVE!

Sallata me KASTRAVECË që heq SHTATË kilogramë brenda 14 DITËVE!

Dietë
Pijeni këtë për 7 DITË dhe do të gjithë do t’ua kenë ZILI trupin…

Pijeni këtë për 7 DITË dhe do të gjithë do t’ua kenë ZILI trupin…

Mjekësi alternative