LAJMI I FUNDIT:

Kartel droge

36 Artikuj

Kishte vjedhur 205 kilogramë kokainë dhe para nga karteli, burri nga Venezuela hidhet për së gjalli në oqean – ia lidhin duart dhe peshat para se ta gjuanin në ujë

Kishte vjedhur 205 kilogramë kokainë dhe para nga karteli, burri nga Venezuela hidhet për së gjalli në oqean – ia lidhin duart dhe peshat para se ta gjuanin në ujë

Amerika
Qërim hesapesh mes kartelëve meksikanë të drogës, vriten 11 pjesëmarrës së një gare me vetura

Qërim hesapesh mes kartelëve meksikanë të drogës, vriten 11 pjesëmarrës së një gare me vetura

Amerika Latine
Autoritetet kolumbiane sekuestrojnë nëndetësen me kokainë, që kap vlerën e 100 milionë dollarëve dhe dy kufoma të personave të panjohur

Autoritetet kolumbiane sekuestrojnë nëndetësen me kokainë, që kap vlerën e 100 milionë dollarëve dhe dy kufoma të personave të panjohur

Amerika Latine
Narkobosi aziatik që krahasohet me El Chapon, ekstradohet në Australi

Narkobosi aziatik që krahasohet me El Chapon, ekstradohet në Australi

Australia
U veshën si babadimër, aksioni i policisë në Peru – vënë në pranga dilerët e drogës

U veshën si babadimër, aksioni i policisë në Peru – vënë në pranga dilerët e drogës

Amerika Latine
DEA-ja amerikane sekuestron sasi të mëdha të fentanilit, të mjaftueshme për të mbytur çdo person në SHBA

DEA-ja amerikane sekuestron sasi të mëdha të fentanilit, të mjaftueshme për të mbytur çdo person në SHBA

Amerika
Bandat rivale të Meksikës hapin zjarr mbi njëra-tjetrën pranë kufirit me SHBA-në, publikohen pamjet nga droni

Bandat rivale të Meksikës hapin zjarr mbi njëra-tjetrën pranë kufirit me SHBA-në, publikohen pamjet nga droni

Amerika
Zbulohet tuneli që lidhte SHBA-të me Meksikën, arrestohen gjashtë persona – policia sekuestron 800 kilogramë kokainë

Zbulohet tuneli që lidhte SHBA-të me Meksikën, arrestohen gjashtë persona – policia sekuestron 800 kilogramë kokainë

Amerika
Kanibalizëm në kartelin meksikan, narko-bosët detyrojnë anëtarët e rinj të vrasin rivalët dhe të hanë zemrat e tyre

Kanibalizëm në kartelin meksikan, narko-bosët detyrojnë anëtarët e rinj të vrasin rivalët dhe të hanë zemrat e tyre

Amerika Latine
Momenti kur kartelët e drogës hedhin eksplozivë nga dronët mbi një zonë malore në Meksikë

Momenti kur kartelët e drogës hedhin eksplozivë nga dronët mbi një zonë malore në Meksikë

Amerika Latine
Modelja që doli të jetë në krye të narko-kartelit, arrestohet braziliania pas likuidimit të bashkëshortit në ditëlindjen e djalit

Modelja që doli të jetë në krye të narko-kartelit, arrestohet braziliania pas likuidimit të bashkëshortit në ditëlindjen e djalit

Amerika Latine
Karteli meksikan kërcënon gazetaren për “raportim të padrejtë”, madje përmes një videoje i dërgon “selam”

Karteli meksikan kërcënon gazetaren për “raportim të padrejtë”, madje përmes një videoje i dërgon “selam”

Amerika Latine
Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes – banditët qëllojnë mbi patrullën e policisë në Meksikë, pastaj ua vënë zjarrin

Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes – banditët qëllojnë mbi patrullën e policisë në Meksikë, pastaj ua vënë zjarrin

Amerika
Gjenden 18 qese të plastikës me gjymtyrë të njerëzve, lufta e narko-kartelit meksikan nuk ka të ndalur – skena horrori në qytetin Guadalahara

Gjenden 18 qese të plastikës me gjymtyrë të njerëzve, lufta e narko-kartelit meksikan nuk ka të ndalur – skena horrori në qytetin Guadalahara

Amerika Latine
Bosi i narko-mafisë aziatike arrestohet në Holandë, Tse Chi Lop në krye të bandës që fiton 70 miliardë në vit – e quajnë El Chapo kinez

Bosi i narko-mafisë aziatike arrestohet në Holandë, Tse Chi Lop në krye të bandës që fiton 70 miliardë në vit – e quajnë El Chapo kinez

Evropa
Kishte fotografuar kufoma në skaj të rrugës që i kishin lënë narko-kartelët, i vihen pas persona të armatosur – vritet fotoreporteri meksikan

Kishte fotografuar kufoma në skaj të rrugës që i kishin lënë narko-kartelët, i vihen pas persona të armatosur – vritet fotoreporteri meksikan

Amerika Latine
Ushtria meksikane konfiskon kamionin e kartelëve të drogës që e kishin shndërruar në “tank”

Ushtria meksikane konfiskon kamionin e kartelëve të drogës që e kishin shndërruar në “tank”

Nga Bota
Narko-karteli meksikan armatoset deri në dhëmbë, trupat i ka të pajisur më mirë sesa ushtria

Narko-karteli meksikan armatoset deri në dhëmbë, trupat i ka të pajisur më mirë sesa ushtria

Nga Bota
Shefi i policisë meksikane deshi ta shpartalloj narko-kartelin, ata dërguan ekipin e vrasësve për ta eliminuar – i mbijeton sulmit

Shefi i policisë meksikane deshi ta shpartalloj narko-kartelin, ata dërguan ekipin e vrasësve për ta eliminuar – i mbijeton sulmit

Nga Bota
Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Nga Bota
Urdhëroi bllokimin e rrugëve që qojnë në Mahahauala, për të parandaluar përhapjen e COVID-19 – kryetari i qytetit meksikan vritet nga narko-bandat

Urdhëroi bllokimin e rrugëve që qojnë në Mahahauala, për të parandaluar përhapjen e COVID-19 – kryetari i qytetit meksikan vritet nga narko-bandat

Nga Bota
Pas betejës me armë, rivali i kishte vënë edhe zjarrin – zbulohet bunkeri i kartelit të drogës në Meksikë

Pas betejës me armë, rivali i kishte vënë edhe zjarrin – zbulohet bunkeri i kartelit të drogës në Meksikë

Nga Bota
‘La Catrina’ u vra në një shkëmbim zjarri me policinë: Momentet e fundit të shefes së kartelit më vdekjeprurës të femrave në Meksikë

‘La Catrina’ u vra në një shkëmbim zjarri me policinë: Momentet e fundit të shefes së kartelit më vdekjeprurës të femrave në Meksikë

Nga Bota
Vajza e fermerit dhe amvisës ishte shefja më e rrezikshme e nëntokës, njihuni me “Zonjën e vdekjes” që u vra gjatë një përleshje me policinë meksikane

Vajza e fermerit dhe amvisës ishte shefja më e rrezikshme e nëntokës, njihuni me “Zonjën e vdekjes” që u vra gjatë një përleshje me policinë meksikane

Nga Bota