LAJMI I FUNDIT:

Karbohidratet

54 Artikuj

Përbërësit e avokados që ndihmojnë në shëndet

Përbërësit e avokados që ndihmojnë në shëndet

Ushqim i shëndetshëm
Për ta shmangur dhe luftuar lodhjen

Për ta shmangur dhe luftuar lodhjen

Ushqim i shëndetshëm
Karbohidratet nuk janë armiku: Mësoni të dalloni të mirat nga të këqijat dhe humbni peshë pa qenë të uritur

Karbohidratet nuk janë armiku: Mësoni të dalloni të mirat nga të këqijat dhe humbni peshë pa qenë të uritur

Të njohim produktet
Mjalti si zëvendësues i sheqerit, përfitimet që i sjell organizmit

Mjalti si zëvendësues i sheqerit, përfitimet që i sjell organizmit

Shëndetësi Lajme
Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Shëndetësi Lajme
Pse futbollistët pështyjnë në fushë dhe pse i nxjerrin lëngjet pas pirjes

Pse futbollistët pështyjnë në fushë dhe pse i nxjerrin lëngjet pas pirjes

Ndërkombëtare
Ushqimet që duhen shmangur në darkë

Ushqimet që duhen shmangur në darkë

Ushqimi dhe Dieta
Këta njerëz nuk duhet të hanë patate: Një organ mund ta rrezikojnë shumë

Këta njerëz nuk duhet të hanë patate: Një organ mund ta rrezikojnë shumë

Nutricion
Katër metoda të dobishme për të hequr dhjamin nga barku

Katër metoda të dobishme për të hequr dhjamin nga barku

Këshilla Lifestyle
Lady Gagas iu desh të hante karbohidrate për të fituar peshë për rolin e “House of Gucci”

Lady Gagas iu desh të hante karbohidrate për të fituar peshë për rolin e “House of Gucci”

Estetikë
Ju nuk duhet të hiqni dorë nga karbohidratet për të humbur peshë, thjesht hani në këtë kohë të ditës

Ju nuk duhet të hiqni dorë nga karbohidratet për të humbur peshë, thjesht hani në këtë kohë të ditës

Shëndetësi Lajme
Ushqimet më të këqija për shëndetin e trurit

Ushqimet më të këqija për shëndetin e trurit

Të njohim produktet
Perimet që ju japin më shumë energji gjatë ditës

Perimet që ju japin më shumë energji gjatë ditës

Ushqim i shëndetshëm
Ngrënia e tepërt i këtij ushqimi mund të jetë arsyeja befasuese pse jeni gjithmonë të lodhur

Ngrënia e tepërt i këtij ushqimi mund të jetë arsyeja befasuese pse jeni gjithmonë të lodhur

Të njohim produktet
Ndikimi i karbohidrateve në cilësinë e gjumit

Ndikimi i karbohidrateve në cilësinë e gjumit

Shëndetësi Lajme
Ngrënia e tepërt e këtij ushqimi popullor mund të jetë shkaku i rënies së flokëve tuaj

Ngrënia e tepërt e këtij ushqimi popullor mund të jetë shkaku i rënies së flokëve tuaj

Flokë dhe stil
Katër karbohidratet që ndihmojnë në humbjen e peshës, sipas një nutricionisti

Katër karbohidratet që ndihmojnë në humbjen e peshës, sipas një nutricionisti

Nutricion
Largoni urgjentisht këto ushqime nga dieta juaj

Largoni urgjentisht këto ushqime nga dieta juaj

Shëndetësi Lajme
A e dini përse buka duhet të hahet në fund të racionit?

A e dini përse buka duhet të hahet në fund të racionit?

Shëndetësi Lajme
Pesë karbohidrate të cilat eliminojnë kilogramët e tepërt: Hani sa t’jua dojë qejfi dhe do të dobësoheni!

Pesë karbohidrate të cilat eliminojnë kilogramët e tepërt: Hani sa t’jua dojë qejfi dhe do të dobësoheni!

Nutricion
Dallimi në mes të karbohidrateve komplekse dhe atyre të thjeshta

Dallimi në mes të karbohidrateve komplekse dhe atyre të thjeshta

Nutricion
Ushqimet që shkaktojnë rrudha dhe plakje të lëkurës

Ushqimet që shkaktojnë rrudha dhe plakje të lëkurës

Të tjera
Sekreti që po i ndihmon gratë të humbasin pesë herë më shumë peshë

Sekreti që po i ndihmon gratë të humbasin pesë herë më shumë peshë

Ushqim i shëndetshëm
Karbohidratet ndihmojnë në dobësim më shumë seç mendoni: Përse nuk bën t’i hiqni nga ushqimi!

Karbohidratet ndihmojnë në dobësim më shumë seç mendoni: Përse nuk bën t’i hiqni nga ushqimi!

Nutricion