LAJMI I FUNDIT:

Kanceri

591 Artikuj

A është i lidhur obeziteti në fëmijëri me shfaqjen e kancerit më vonë në jetë

A është i lidhur obeziteti në fëmijëri me shfaqjen e kancerit më vonë në jetë

Shëndetësi Lajme
Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Femra
Ilaçet që përdoren për humbje të peshës mund ta ulin rrezikun për kancerin e zorrëve

Ilaçet që përdoren për humbje të peshës mund ta ulin rrezikun për kancerin e zorrëve

Shëndetësi Lajme
A mund të na shfaqet kanceri në fyt duke praktikuar seks oral?

A mund të na shfaqet kanceri në fyt duke praktikuar seks oral?

Shëndetësi Lajme
Bima më shëruese në planet, e cila rritet në lëvore druri: Nobelisti me të ka shëruar kancerin!

Bima më shëruese në planet, e cila rritet në lëvore druri: Nobelisti me të ka shëruar kancerin!

Të njohim produktet
Ushqimet shumë të përpunuara rritin rrezikun e sëmundjeve kronike

Ushqimet shumë të përpunuara rritin rrezikun e sëmundjeve kronike

Shëndetësi Lajme
Shpresa të reja – vaksinat e para të personalizuara kundër kancerit pritet të jenë të disponueshme pas pesë vitesh

Shpresa të reja – vaksinat e para të personalizuara kundër kancerit pritet të jenë të disponueshme pas pesë vitesh

Shëndetësi Lajme
Pas përballjes së gjatë me kancerin, vdes infermierja Fitore Zenelaj

Pas përballjes së gjatë me kancerin, vdes infermierja Fitore Zenelaj

Kosovë
Shkencëtarët kanë konfirmuar: Niveli i libidosë te meshkujt lidhet me rrezikun e vdekjes së hershme

Shkencëtarët kanë konfirmuar: Niveli i libidosë te meshkujt lidhet me rrezikun e vdekjes së hershme

Shëndetësi Lajme
Stafa: 600 gra me kancer s’kanë marrë trajtim: Mungon prej kohësh brakiterapia

Stafa: 600 gra me kancer s’kanë marrë trajtim: Mungon prej kohësh brakiterapia

Shqipëri
Terapi premtuese në kombinim me vaksinën në luftën kundër kancerit

Terapi premtuese në kombinim me vaksinën në luftën kundër kancerit

Shëndetësi Lajme
Terapitë tashmë të aprovuara mund ta zvogëlojnë rrezikun e rikthimit të kancerit të qafës së mitrës

Terapitë tashmë të aprovuara mund ta zvogëlojnë rrezikun e rikthimit të kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi Lajme
Dy efekte të mira anësore të masturbimit

Dy efekte të mira anësore të masturbimit

Të tjera
Pesë gjëra që mund të tregojë gjuha për shëndetin tuaj

Pesë gjëra që mund të tregojë gjuha për shëndetin tuaj

Këshilla mjekësore
“Efekti Angelina Jolie” dhe risku i kancerit

“Efekti Angelina Jolie” dhe risku i kancerit

Shëndetësi Lajme
Cili ushqim e shkakton kancerin e cili jo: E vërteta prapa të gjitha miteve rreth ushqimeve

Cili ushqim e shkakton kancerin e cili jo: E vërteta prapa të gjitha miteve rreth ushqimeve

Nutricion
Mishi i kuq rrit rrezikun për sëmundje të ndryshme, gjashtë grupet e njerëzve që duhet ta kufizojnë

Mishi i kuq rrit rrezikun për sëmundje të ndryshme, gjashtë grupet e njerëzve që duhet ta kufizojnë

Këshilla mjekësore
Pse duhet të hani më shumë shegë

Pse duhet të hani më shumë shegë

Ushqim i shëndetshëm
Katër gjendje të rënda që mund të shoqërohen me ndryshime në buzë

Katër gjendje të rënda që mund të shoqërohen me ndryshime në buzë

Këshilla mjekësore
Shkencëtarët publikuan një listë të detajuar të ushqimeve që parandalojnë kancerin

Shkencëtarët publikuan një listë të detajuar të ushqimeve që parandalojnë kancerin

Nutricion
Numri i rasteve me kancer te njerëzit nën moshën 50 vjeçare është rritur me pothuajse 80 për qind në tri dekadat e fundit

Numri i rasteve me kancer te njerëzit nën moshën 50 vjeçare është rritur me pothuajse 80 për qind në tri dekadat e fundit

Shëndetësi Lajme
Aktivitetet e përditshme mund ta zvogëlojnë rrezikun e kancerit

Aktivitetet e përditshme mund ta zvogëlojnë rrezikun e kancerit

Të tjera
Mos u panikosni, gungat e forta në gjinj jo gjithmonë janë kanceroze. Ja çfarë mund t’i shkaktojë

Mos u panikosni, gungat e forta në gjinj jo gjithmonë janë kanceroze. Ja çfarë mund t’i shkaktojë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Varësia e kancerit nga karakteri

Varësia e kancerit nga karakteri

Shëndetësi Lajme