LAJMI I FUNDIT:

Kanceri i gjirit

180 Artikuj

“Më mbeten vetëm pak ditë jetë”, gazetarja e njohur britanike përlot me mesazhin e saj

“Më mbeten vetëm pak ditë jetë”, gazetarja e njohur britanike përlot me mesazhin e saj

Nga Bota
Ngrënia e darkës në orët e vona e rritë rrezikun e kancerit të prostatës dhe gjirit

Ngrënia e darkës në orët e vona e rritë rrezikun e kancerit të prostatës dhe gjirit

Nutricion
Zbulimi i kancerit të gjirit përmes limonëve 

Zbulimi i kancerit të gjirit përmes limonëve 

Këshilla dhe arsye
A mund t’ju vrasë drita artificiale? Mjekët thonë: ndoshta

A mund t’ju vrasë drita artificiale? Mjekët thonë: ndoshta

Shëndetësi Lajme
A është më mirë të hiqet vetëm tumori apo i tërë gjiri: rezultate të reja mbi dilemën masketomia apo lumpektomia

A është më mirë të hiqet vetëm tumori apo i tërë gjiri: rezultate të reja mbi dilemën masketomia apo lumpektomia

Shëndetësi Lajme
Femrat e holla janë më të rrezikuara të zhvillojnë kancerin e gjirit

Femrat e holla janë më të rrezikuara të zhvillojnë kancerin e gjirit

Këshilla dhe arsye
Operimi minimal i nënsqetulles te kanceri i gjirit (Video)

Operimi minimal i nënsqetulles te kanceri i gjirit (Video)

Temat Javore
Futeni në meny që sot: Ushqim i shijshëm që ka ndikim preventiv ndaj kancerit të gjirit!

Futeni në meny që sot: Ushqim i shijshëm që ka ndikim preventiv ndaj kancerit të gjirit!

Shëndetësi Lajme
Qeveria premton rritje buxhetore për trajtimin e sëmundjes së kancerit të gjirit

Qeveria premton rritje buxhetore për trajtimin e sëmundjes së kancerit të gjirit

Shëndetësi
Meridian Express solidarizohet me muajin kundër kancerit të gjirit, i bashkëngjitet fushatës globale në muajin tetor

Meridian Express solidarizohet me muajin kundër kancerit të gjirit, i bashkëngjitet fushatës globale në muajin tetor

Meridian
Në QKUK nga sot do të ofrohet Rezonanca Magnetike e Gjirit

Në QKUK nga sot do të ofrohet Rezonanca Magnetike e Gjirit

Shëndetësi
Studim: Boja e flokëve mund të shkaktojë kancer, ja cilat femra rrezikojnë më shumë

Studim: Boja e flokëve mund të shkaktojë kancer, ja cilat femra rrezikojnë më shumë

Këshilla Estetike
Për nëntë muaj, 239 raste të kancerit të gjirit

Për nëntë muaj, 239 raste të kancerit të gjirit

Kosovë
Trajtimi kirurgjik i kancerit të gjirit

Trajtimi kirurgjik i kancerit të gjirit

Temat Javore
Ministri Ismaili premton mbështetje, thotë se gratë nuk do të lihen vetëm në luftën kundër kanceri të gjirit

Ministri Ismaili premton mbështetje, thotë se gratë nuk do të lihen vetëm në luftën kundër kanceri të gjirit

Shëndetësi
Granit Xhaka me atlete speciale për ndeshjen kundër Hungarisë (Foto)

Granit Xhaka me atlete speciale për ndeshjen kundër Hungarisë (Foto)

Yjet
Për gjashtë muaj 160 raste të reja me kancer në gji

Për gjashtë muaj 160 raste të reja me kancer në gji

Shëndetësi
​Ushqimi mediteran ul rrezikun e kancerit të gjirit

​Ushqimi mediteran ul rrezikun e kancerit të gjirit

Këshilla dhe arsye
Metodat për parandalimin e kancerit të gjirit

Metodat për parandalimin e kancerit të gjirit

Këshilla mjekësore
Femra, po rrezikoheni nga kanceri i gjirit si shkak i këtij gabimi në pishinë

Femra, po rrezikoheni nga kanceri i gjirit si shkak i këtij gabimi në pishinë

Këshilla dhe arsye
Fara misterioze që SHËRON GJITHÇKA përpos VDEKJES!

Fara misterioze që SHËRON GJITHÇKA përpos VDEKJES!

Mjekësi alternative
Tri shenjat që tregojnë se një gjëndër gjiri nuk është normale

Tri shenjat që tregojnë se një gjëndër gjiri nuk është normale

Këshilla mjekësore
Pas betejës së nënës së vet me kancerin, 18 vjeçari shpik jelekët që mund ta detektojnë kancerin e gjirit (Foto)

Pas betejës së nënës së vet me kancerin, 18 vjeçari shpik jelekët që mund ta detektojnë kancerin e gjirit (Foto)

Shëndetësi Lajme
ILAÇI I RI PËR KANCERIN E GJIRIT: Ndalon rritjen e tumorit dhe dyfish zgjat jetën

ILAÇI I RI PËR KANCERIN E GJIRIT: Ndalon rritjen e tumorit dhe dyfish zgjat jetën

Shëndetësi Lajme