LAJMI I FUNDIT:

Kanceri i gjirit

181 Artikuj

Në QKUK po bëhen operacionet e para për rikonstruktimin e gjirit

Në QKUK po bëhen operacionet e para për rikonstruktimin e gjirit

Shëndetësi
Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale “Shën Tereza”, organizatën “Jeta-Vita” dhe onkologen Ernesa Xhafa

Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale “Shën Tereza”, organizatën “Jeta-Vita” dhe onkologen Ernesa Xhafa

Kosovë
Në dhjetor nisin operacionet për rikonstruktim të gjirit, do të trajtohen 37 femra

Në dhjetor nisin operacionet për rikonstruktim të gjirit, do të trajtohen 37 femra

Shëndetësi
Përmbyllet muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, bëhet thirrje për kontrolle të rregullta mjekësore

Përmbyllet muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, bëhet thirrje për kontrolle të rregullta mjekësore

Shëndetësi
Kurti priti në takim avokueset e veprimtarisë së Qendrës Kosovare për Luftimin e Kancerit të Gjirit

Kurti priti në takim avokueset e veprimtarisë së Qendrës Kosovare për Luftimin e Kancerit të Gjirit

Shëndetësi
“Fillo ta shpëtosh botën duke shpëtuar një jetë” – ekspertët mjekësorë flasin rreth muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

“Fillo ta shpëtosh botën duke shpëtuar një jetë” – ekspertët mjekësorë flasin rreth muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Laura Sekiraqa
Rritje e numrit të grave të prekura nga kanceri i gjirit në Kosovë

Rritje e numrit të grave të prekura nga kanceri i gjirit në Kosovë

Shëndetësi
Për nder të Muajit të Ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit u organizua eventi “Ta kalojmë këtë sfidë edhe përmes librave”

Për nder të Muajit të Ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit u organizua eventi “Ta kalojmë këtë sfidë edhe përmes librave”

Marketing
Pesë faktorë që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit

Pesë faktorë që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
“Ajo çfarë bëni ju sot mund të ndikojë nesër në shëndetin tuaj” – personazhet e famshme me mesazhe vetëdijesimi për kancerin e gjirit

“Ajo çfarë bëni ju sot mund të ndikojë nesër në shëndetin tuaj” – personazhet e famshme me mesazhe vetëdijesimi për kancerin e gjirit

Egzona Shigjeqi
Deliu-Kodra: 300 femra janë prekur nga kanceri i gjirit brenda nëntë muajve

Deliu-Kodra: 300 femra janë prekur nga kanceri i gjirit brenda nëntë muajve

Kosovë
“Luftën me kancerin e gjirit, ju ndihmojmë ne ta tejkaloni” – vajzat e Telegrafit sjellin mesazhe sensibilizuese për muajin ‘rozë’

“Luftën me kancerin e gjirit, ju ndihmojmë ne ta tejkaloni” – vajzat e Telegrafit sjellin mesazhe sensibilizuese për muajin ‘rozë’

Femra
Gjashtë gjëra që mund të mos i keni dëgjuar nga mjeku për kancerin e gjirit

Gjashtë gjëra që mund të mos i keni dëgjuar nga mjeku për kancerin e gjirit

Shëndetësi Lajme
Kanceri i gjirit: Pesë shenja të hershme që tregojnë një tumor në rritje

Kanceri i gjirit: Pesë shenja të hershme që tregojnë një tumor në rritje

Shëndetësi Lajme
Menaxhimi i dhimbjes tek kanceri i gjirit

Menaxhimi i dhimbjes tek kanceri i gjirit

Temat Javore
Tetori, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit – Vjosa Berisha u bën thirrje vajzave e grave për kontrolle rutine

Tetori, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit – Vjosa Berisha u bën thirrje vajzave e grave për kontrolle rutine

Yjet
Kanceri i gjirit, Kurtishi: Për 9 muaj janë identifikuar 300 paciente

Kanceri i gjirit, Kurtishi: Për 9 muaj janë identifikuar 300 paciente

Shëndetësi
Rritet numri i të prekurve nga kanceri i gjirit në Maqedoni

Rritet numri i të prekurve nga kanceri i gjirit në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Kjo procedurë mund të jetë shumë më efektive në zbulimin e kancerit të gjirit sesa mamografia

Kjo procedurë mund të jetë shumë më efektive në zbulimin e kancerit të gjirit sesa mamografia

Shëndetësi Lajme
Kirurgjia Plastike hap dyert për gratë që kaluan kancerin dhe duan të bëjnë rikrijimin e gjirit

Kirurgjia Plastike hap dyert për gratë që kaluan kancerin dhe duan të bëjnë rikrijimin e gjirit

Kosovë
Kanceri i gjirit –  Sfidё e epidemiologjisë bashkëkohore

Kanceri i gjirit – Sfidё e epidemiologjisë bashkëkohore

Temat Javore
Sarah Harding humb luftën me kancerin, ndërron jetë këngëtarja e Girls Aloud

Sarah Harding humb luftën me kancerin, ndërron jetë këngëtarja e Girls Aloud

Yjet
Simptomat e mundshme të kancerit të gjirit

Simptomat e mundshme të kancerit të gjirit

Shëndetësi Lajme
Kanceri i gjirit, së shpejti mund të trajtohet me një ilaç që e njohim të gjithë!

Kanceri i gjirit, së shpejti mund të trajtohet me një ilaç që e njohim të gjithë!

Shëndetësi Lajme