LAJMI I FUNDIT:

Kamerat e sigurisë

30 Artikuj

Prishtina e rrit sigurinë, i shton kamerat në hapësira publike

Prishtina e rrit sigurinë, i shton kamerat në hapësira publike

Prishtina
Australiani indinjohet kur zbulon se kamera e sigurisë e vendosur nga fqinja është drejtuar tek dushi i tij

Australiani indinjohet kur zbulon se kamera e sigurisë e vendosur nga fqinja është drejtuar tek dushi i tij

Dështime
Universiteti i Pejës vendosi kamera në sallat e ligjërimit, Agjencia për Informim dhe Privatësi merr vendim për largimin e tyre

Universiteti i Pejës vendosi kamera në sallat e ligjërimit, Agjencia për Informim dhe Privatësi merr vendim për largimin e tyre

Kosovë
​Vazhdon vendosja e kamerave në shkolla, Komuna e Prishtinës s’ka raporte për efektet e tyre

​Vazhdon vendosja e kamerave në shkolla, Komuna e Prishtinës s’ka raporte për efektet e tyre

Komunat
Prishtina bëhet me kamera sigurie

Prishtina bëhet me kamera sigurie

Prishtina
Shkon në 220 numri i kamerave të çmontuara në Tiranë, nis hetimi për 44 persona

Shkon në 220 numri i kamerave të çmontuara në Tiranë, nis hetimi për 44 persona

Shqipëri
Ku u përdorën kamerat e sigurisë në mënyrë të kundërligjshme?

Ku u përdorën kamerat e sigurisë në mënyrë të kundërligjshme?

Siguri
Këto janë rregullat e vendosjes së kamerave të sigurisë në Kosovë

Këto janë rregullat e vendosjes së kamerave të sigurisë në Kosovë

Siguri
Me kërkesë të Policisë së Kosovës vendosen kamera të sigurisë në Lagjen e Boshnjakëve  

Me kërkesë të Policisë së Kosovës vendosen kamera të sigurisë në Lagjen e Boshnjakëve  

Kosovë
90 për qind e kamerave të sigurisë në Komunën e Prizrenit jashtë funksionit

90 për qind e kamerave të sigurisë në Komunën e Prizrenit jashtë funksionit

Kosovë
Misteri i kamerave të sigurisë në komunat me shumicë serbe

Misteri i kamerave të sigurisë në komunat me shumicë serbe

Siguri
Samsung vjen me një kartë të re të memories e cila mund të regjistrojë pa ndërprerje deri në 16 vjet

Samsung vjen me një kartë të re të memories e cila mund të regjistrojë pa ndërprerje deri në 16 vjet

Lajme Teknologji
Kush i kontrollon kamerat e vendosura në disa lokacione në veri të Kosovës?

Kush i kontrollon kamerat e vendosura në disa lokacione në veri të Kosovës?

Siguri
Qeveria e Kosovës analizon kontratat për kamerat kineze

Qeveria e Kosovës analizon kontratat për kamerat kineze

Siguri
Kamerat kineze nga lista e zezë amerikane në Kosovë, flasin nga Qeveria

Kamerat kineze nga lista e zezë amerikane në Kosovë, flasin nga Qeveria

Siguri
Shkyçi kamerat e sigurisë në Grykën e Deçanit, arrestohet i dyshuari

Shkyçi kamerat e sigurisë në Grykën e Deçanit, arrestohet i dyshuari

Kronika e Zezë
Parisi ka 0,75 kamera për km², më shumë se Nju Jorku

Parisi ka 0,75 kamera për km², më shumë se Nju Jorku

Lajme Teknologji
Prishtina shumë shpejt me kamera të sigurisë dhe të kundërvajtjes në trafik

Prishtina shumë shpejt me kamera të sigurisë dhe të kundërvajtjes në trafik

Prishtina
Ka filluar vendosja e kamerave të sigurisë në Podujevë

Ka filluar vendosja e kamerave të sigurisë në Podujevë

Kosovë
Mungesa e kamerave dëmton sigurinë e qytetarëve dhe hetimet policore

Mungesa e kamerave dëmton sigurinë e qytetarëve dhe hetimet policore

Siguri
Arrest për pensionistin që ndihmoi kapjen e hajnave dhe ndaloi trafikantët e drogës (Foto)

Arrest për pensionistin që ndihmoi kapjen e hajnave dhe ndaloi trafikantët e drogës (Foto)

Dështime
Hajni shfrytëzoi hartën për të mashtruar shitësin, që t’ia vjedh telefonin (Video)

Hajni shfrytëzoi hartën për të mashtruar shitësin, që t’ia vjedh telefonin (Video)

Dështime
Hakerët ndërhyjnë në sistemin e kamerave të shkollave, pamjet e fëmijëve postohen në internet (Foto)

Hakerët ndërhyjnë në sistemin e kamerave të shkollave, pamjet e fëmijëve postohen në internet (Foto)

Nga Bota
Edhe pse vodhën edhe kamerat e sigurisë për të mos u kapur nga autoritetet e sigurisë, policia arriti t’i shkarkoj pamjet nga data-baza (Video)

Edhe pse vodhën edhe kamerat e sigurisë për të mos u kapur nga autoritetet e sigurisë, policia arriti t’i shkarkoj pamjet nga data-baza (Video)

Dështime