LAJMI I FUNDIT:

Kalori

18 Artikuj

Nëse dëshironi të humbni peshë, duhet të konsumoni vezë në mëngjes

Nëse dëshironi të humbni peshë, duhet të konsumoni vezë në mëngjes

Këshilla Lifestyle
Dëshironi bark të rrafshët? Shmangni veçanërisht këto pije

Dëshironi bark të rrafshët? Shmangni veçanërisht këto pije

Sport / Fitnes
Një udhëzues për të djegur kalori pa stërvitje dhe palestër

Një udhëzues për të djegur kalori pa stërvitje dhe palestër

Sport / Fitnes
Përfitimet shëndetësore dhe ushqyese të shegës

Përfitimet shëndetësore dhe ushqyese të shegës

Ushqim i shëndetshëm
Lista me ushtrimet që djegin më së shumti kalori

Lista me ushtrimet që djegin më së shumti kalori

Aktivitete sportive
Mënyrat për të djegur kalori derisa jeni duke fjetur

Mënyrat për të djegur kalori derisa jeni duke fjetur

Këshilla Lifestyle
Kardio-stërvitja më e mirë për trup të skalitur: Si t’i digjni 400 kalori për vetëm gjysmë ore

Kardio-stërvitja më e mirë për trup të skalitur: Si t’i digjni 400 kalori për vetëm gjysmë ore

Kardio ushtrime
Këto gjëra ndikojnë në metabolizmin tuaj

Këto gjëra ndikojnë në metabolizmin tuaj

Këshilla mjekësore
Djegia e kalorive me konop

Djegia e kalorive me konop

Fitnes në shtëpi
A i djeg seksi kaloritë? Vërtet do të mund të zhgënjeheni

A i djeg seksi kaloritë? Vërtet do të mund të zhgënjeheni

Intimitet dhe Pasion
Dieta shumëkalorike e Joshuas, kampioni i boksit konsumon shumë ushqim brenda një dite

Dieta shumëkalorike e Joshuas, kampioni i boksit konsumon shumë ushqim brenda një dite

Boks
SFIDA E 400 KALORIVE: A mund t’i digjni për 30 minuta? (video)

SFIDA E 400 KALORIVE: A mund t’i digjni për 30 minuta? (video)

Ndërtim i muskujve
E dini se ç’është më e shëndetshme t’i jepni FËMIJËVE për kafjall? Përgjigjja do t’ju befasojë!

E dini se ç’është më e shëndetshme t’i jepni FËMIJËVE për kafjall? Përgjigjja do t’ju befasojë!

Ushqim i shëndetshëm
“Gomën” e ëmbël që peshonte mbi një kilogram, e hëngri për vetëm tetë minuta (Video)

“Gomën” e ëmbël që peshonte mbi një kilogram, e hëngri për vetëm tetë minuta (Video)

Fun Lajme
Hani picën me djathë dhe proshutë, me siguri do të humbni peshë: Tingëllon çmenduri, mirëpo shkenca e ka dëshmuar!

Hani picën me djathë dhe proshutë, me siguri do të humbni peshë: Tingëllon çmenduri, mirëpo shkenca e ka dëshmuar!

Dietë
Për të përballuar stërvitjen: Michael Phelps çdo ditë patjetër duhet të hajë gjithë këtë!

Për të përballuar stërvitjen: Michael Phelps çdo ditë patjetër duhet të hajë gjithë këtë!

Të tjera
Shkenca thotë se sandviçët po ua prishin dietën

Shkenca thotë se sandviçët po ua prishin dietën

Nutricion
Ja sa kilometra duhet të vraponi për t’i djegur kaloritë e një pice

Ja sa kilometra duhet të vraponi për t’i djegur kaloritë e një pice

Ushqimi dhe Dieta