LAJMI I FUNDIT:

Kaliumi

30 Artikuj

Kaliumi në trupin tuaj ka rënë drastikisht: gjashtë shenja nuk bën t’i injoroni, zemra është e rrezikuar!

Kaliumi në trupin tuaj ka rënë drastikisht: gjashtë shenja nuk bën t’i injoroni, zemra është e rrezikuar!

Këshilla mjekësore
Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Ushqim i shëndetshëm
Zbuloni pesë shenja që tregojnë se trupi juaj është i uritur për vitamina

Zbuloni pesë shenja që tregojnë se trupi juaj është i uritur për vitamina

Shëndetësi Lajme
Shenjat që tregojnë se keni mungesë kaliumi

Shenjat që tregojnë se keni mungesë kaliumi

Shëndetësi Lajme
Konsumimi i shegës dhe efektet në shëndet

Konsumimi i shegës dhe efektet në shëndet

Këshilla mjekësore
Kajsitë janë shpëtim për mëlçinë, zorrët dhe kolesterolin e lartë: Por nëse i përkisni këtij grupi, duhet t’i hani me kujdes!

Kajsitë janë shpëtim për mëlçinë, zorrët dhe kolesterolin e lartë: Por nëse i përkisni këtij grupi, duhet t’i hani me kujdes!

Të njohim produktet
Si ta zgjidhni problemin e shtypjes së ulët të gjakut në mënyrë natyrale

Si ta zgjidhni problemin e shtypjes së ulët të gjakut në mënyrë natyrale

Këshilla mjekësore
Kjo nuk është një perime e preferuar për shumicën, por ekspertët pohojnë se është një shpëtim për presionin e lartë të gjakut

Kjo nuk është një perime e preferuar për shumicën, por ekspertët pohojnë se është një shpëtim për presionin e lartë të gjakut

Nutricion
Forconi eshtrat në mënyrë natyrale

Forconi eshtrat në mënyrë natyrale

Këshilla mjekësore
Dy mineralet që ndihmojnë trupin të përballojë temperaturat e larta

Dy mineralet që ndihmojnë trupin të përballojë temperaturat e larta

Nutricion
A keni dëgjuar për këto përfitime shëndetësore të patates?

A keni dëgjuar për këto përfitime shëndetësore të patates?

Super Viva
Krem-supë me brokoli, një kënaqësi e shijshme me pak kalori

Krem-supë me brokoli, një kënaqësi e shijshme me pak kalori

Receta gatimi
Pini këtë pije freskuese për lëkurën me pamje të re, tretje më të mirë dhe më shumë energji

Pini këtë pije freskuese për lëkurën me pamje të re, tretje më të mirë dhe më shumë energji

Nutricion
Cila është koha më e mirë për të pirë qumësht: Në mëngjes apo në mbrëmje?

Cila është koha më e mirë për të pirë qumësht: Në mëngjes apo në mbrëmje?

Këshilla mjekësore
Lëngu i portokallit ndihmon në trajtimin e shtypjes së lartë të gjakut

Lëngu i portokallit ndihmon në trajtimin e shtypjes së lartë të gjakut

Këshilla mjekësore
Mungesa e këtij minerali rrit rrezikun për dy shkaktarët kryesorë të vdekjeve, sëmundjeve të zemrës dhe goditjeve në tru

Mungesa e këtij minerali rrit rrezikun për dy shkaktarët kryesorë të vdekjeve, sëmundjeve të zemrës dhe goditjeve në tru

Të njohim produktet
Rreth 90 për qind e njerëzve nuk e dinë sa shumë pemë e perime duhet të konsumojnë

Rreth 90 për qind e njerëzve nuk e dinë sa shumë pemë e perime duhet të konsumojnë

Nutricion
Kripa e tepruar dhe kaliumi i mangët – rrezik për jetë

Kripa e tepruar dhe kaliumi i mangët – rrezik për jetë

Shëndetësi Lajme
Lëngu i domates është ilaç i mahnitshëm për parandalimin e hipertensionit

Lëngu i domates është ilaç i mahnitshëm për parandalimin e hipertensionit

Këshilla mjekësore
Pini lëng të karotës çdo ditë për ta ulur shtypjen e gjakut

Pini lëng të karotës çdo ditë për ta ulur shtypjen e gjakut

Këshilla mjekësore
Egjiptianët e kanë quajtur ‘bima e përjetësisë’, shkenca i vërteton efektet shëruese të aloe veras

Egjiptianët e kanë quajtur ‘bima e përjetësisë’, shkenca i vërteton efektet shëruese të aloe veras

Të njohim produktet
Shumë kripë, pak kalium – vdekje e parakohshme

Shumë kripë, pak kalium – vdekje e parakohshme

Shëndetësi Lajme
A mund të ndihmojë kaliumi në parandalimin e sulmit në zemër

A mund të ndihmojë kaliumi në parandalimin e sulmit në zemër

Shëndetësi Lajme
Sulmet e zemrës mund të parandalohen duke ngrënë banane

Sulmet e zemrës mund të parandalohen duke ngrënë banane

Të njohim produktet