LAJMI I FUNDIT:

Kalifornia

393 Artikuj

“Qyteza e zhdukur” nga zjarret në Kaliforni – nga pamjet, duket se ka ndodhur apokalipsi (Video)

“Qyteza e zhdukur” nga zjarret në Kaliforni – nga pamjet, duket se ka ndodhur apokalipsi (Video)

Nga Bota
Pas zjarrit, Kalifornia përballet me stuhi shiu dhe përmbytje

Pas zjarrit, Kalifornia përballet me stuhi shiu dhe përmbytje

Nga Bota
Gruaja filmon ecjen përmes zjarrit në Kaliforni, ndërsa shkëndijat fluturojnë rreth makinës së saj (Video)

Gruaja filmon ecjen përmes zjarrit në Kaliforni, ndërsa shkëndijat fluturojnë rreth makinës së saj (Video)

Nga Bota
Automjetet tentojnë të shmangin zjarrin që ishte “ngjitur” për autostradën në Kaliforni (Foto/Video)

Automjetet tentojnë të shmangin zjarrin që ishte “ngjitur” për autostradën në Kaliforni (Foto/Video)

Nga Bota
“Ferri” historik që shkrumboi Kaliforninë, arrin në 44 numri i viktimave

“Ferri” historik që shkrumboi Kaliforninë, arrin në 44 numri i viktimave

Nga Bota
Zjarri në Kaliforni lë pa shtëpi mijëra njerëz

Zjarri në Kaliforni lë pa shtëpi mijëra njerëz

Nga Bota
Të shtëna masive në një bar në Kaliforni, mediat raportojnë për 12 të vdekur – vritet edhe sulmuesi (Foto/Video)

Të shtëna masive në një bar në Kaliforni, mediat raportojnë për 12 të vdekur – vritet edhe sulmuesi (Foto/Video)

Nga Bota
Aeroplani rrëzohet në një autostradë në Kaliforni, pilotin e shpëtojnë para se fluturakja të përfshihej nga zjarri (Foto/Video)

Aeroplani rrëzohet në një autostradë në Kaliforni, pilotin e shpëtojnë para se fluturakja të përfshihej nga zjarri (Foto/Video)

Nga Bota
Mjeku dhe e dashura e tij drogojnë dhe dhunojnë femrat në Kaliforni

Mjeku dhe e dashura e tij drogojnë dhe dhunojnë femrat në Kaliforni

Nga Bota
Gjen portofolin me 10 mijë dollarë, 16-vjeçari nga Kalifornia ia dorëzon pronarit (Foto)

Gjen portofolin me 10 mijë dollarë, 16-vjeçari nga Kalifornia ia dorëzon pronarit (Foto)

Interesante
Policia amerikane rrethon burrin që kishte vrarë ish-gruan dhe katër persona tjerë, sulmuesi e kupton se nuk ka nga t’ia mbath – vret veten (Video, +18)

Policia amerikane rrethon burrin që kishte vrarë ish-gruan dhe katër persona tjerë, sulmuesi e kupton se nuk ka nga t’ia mbath – vret veten (Video, +18)

Nga Bota
Vrau gruan dhe katër të tjerë, burri nga Kalifornia pastaj vret edhe veten

Vrau gruan dhe katër të tjerë, burri nga Kalifornia pastaj vret edhe veten

Nga Bota
Aeroplani aterron në një autostradë në Kaliforni, gjithçka filmohet nga kalimtarët e rastit (Foto/Video)

Aeroplani aterron në një autostradë në Kaliforni, gjithçka filmohet nga kalimtarët e rastit (Foto/Video)

Nga Bota
SHBA dërgon mijëra imigrantë të ndaluar në burgjet federale

SHBA dërgon mijëra imigrantë të ndaluar në burgjet federale

Nga Bota
Katër persona të vrarë në një qendër veteranësh lufte në SHBA (Foto)

Katër persona të vrarë në një qendër veteranësh lufte në SHBA (Foto)

Nga Bota
Departamenti i Drejtësisë hedh në gjyq Kaliforninë mbi ligjet e imigracionit

Departamenti i Drejtësisë hedh në gjyq Kaliforninë mbi ligjet e imigracionit

Nga Bota
E quajnë Njeriu Ujk, burri më leshator në botë ka 98 për qind të trupit të mbuluar me qime (Video)

E quajnë Njeriu Ujk, burri më leshator në botë ka 98 për qind të trupit të mbuluar me qime (Video)

Fun Lajme
Qeni kaloi nëpër xhamin e derës, për të zënë topin që ia hodhi pronari (Video)

Qeni kaloi nëpër xhamin e derës, për të zënë topin që ia hodhi pronari (Video)

Dështime
Në një shtëpi në Kaliforni gjenden 13 fëmijë të prangosur

Në një shtëpi në Kaliforni gjenden 13 fëmijë të prangosur

Nga Bota
Pamje spektakolare: Trungu i pemës digjet nga brenda, e tymi del si nga një oxhak (Video)

Pamje spektakolare: Trungu i pemës digjet nga brenda, e tymi del si nga një oxhak (Video)

Interesante
Deri tani 35 të vdekur dhe mbi 5 mijë shtëpi të djegura nga zjarret në Kaliforni

Deri tani 35 të vdekur dhe mbi 5 mijë shtëpi të djegura nga zjarret në Kaliforni

Nga Bota
Akuzohej për vjedhje, hajni qëllohet për vdekje nga policia – ngjarja u transmetua Live në televizion (Video,+18)

Akuzohej për vjedhje, hajni qëllohet për vdekje nga policia – ngjarja u transmetua Live në televizion (Video,+18)

Nga Bota
Tesla Model S rivalizohet nga ky model me çmim më të ulët (Foto)

Tesla Model S rivalizohet nga ky model me çmim më të ulët (Foto)

EVs
Katër të vdekur, pasi një aeroplan rrëzohet në një zonë të banuar në Kaliforni (Video)

Katër të vdekur, pasi një aeroplan rrëzohet në një zonë të banuar në Kaliforni (Video)

Nga Bota