LAJMI I FUNDIT:

Kalifornia

361 Artikuj

Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Amerika
Burri nga Kalifornia shpallet i pafajshëm pasi kaloi 33 vjet në burg – ky ishte reagimi dhe deklaratat e tij

Burri nga Kalifornia shpallet i pafajshëm pasi kaloi 33 vjet në burg – ky ishte reagimi dhe deklaratat e tij

Amerika
Amerikani ia kthen librin e huazuar bibliotekës 96 vjet pas datës së caktuar: Asnjëherë nuk është vonë

Amerikani ia kthen librin e huazuar bibliotekës 96 vjet pas datës së caktuar: Asnjëherë nuk është vonë

Interesante
Rrëzoi policin në asfalt dhe vazhdimisht e grushtonte, tre kalimtarë rasti i dalon në ndihmë – publikohen pamjet e sulmit në Kaliforni

Rrëzoi policin në asfalt dhe vazhdimisht e grushtonte, tre kalimtarë rasti i dalon në ndihmë – publikohen pamjet e sulmit në Kaliforni

Amerika
Kalifornia me plan përpara për heqjen e veturave me djegie deri në vitin 2035

Kalifornia me plan përpara për heqjen e veturave me djegie deri në vitin 2035

Auto Lajme
Amerikanes i gjendet unaza 14 muaj më vonë, pasi djali i saj e kishte hedhur pa dashje në tualet

Amerikanes i gjendet unaza 14 muaj më vonë, pasi djali i saj e kishte hedhur pa dashje në tualet

Interesante
Qyteti në Kaliforni i braktisur që nga viti 1983 shitet për 22,5 milionë dollarë – blerësi mbetet mister

Qyteti në Kaliforni i braktisur që nga viti 1983 shitet për 22,5 milionë dollarë – blerësi mbetet mister

Amerika
Një burrë amerikan goditet për vdekje nga një makinë teksa ndihmonte rosat të kalonin një kryqëzim në një rrugë të Kalifornisë

Një burrë amerikan goditet për vdekje nga një makinë teksa ndihmonte rosat të kalonin një kryqëzim në një rrugë të Kalifornisë

Amerika
Menduan se ishin UFO, por çfarë fshihet prapa dritave misterioze që u panë mbi qiellin e Kalifornisë

Menduan se ishin UFO, por çfarë fshihet prapa dritave misterioze që u panë mbi qiellin e Kalifornisë

Interesante
Ish-inxhinieri i Apple akuzohet se vodhi sekrete të teknologjisë vetë-drejtuese të kompanisë

Ish-inxhinieri i Apple akuzohet se vodhi sekrete të teknologjisë vetë-drejtuese të kompanisë

Auto Lajme
Rrëzoi qëllimisht aeroplanin për klikime, amerikani rrezikon të dënohet me njëzet vjet burg në Kaliforni

Rrëzoi qëllimisht aeroplanin për klikime, amerikani rrezikon të dënohet me njëzet vjet burg në Kaliforni

Amerika
Një burrë i panjohur arriti të kapte karrocën ‘e arratisur’ pak para se bashkë me foshnjën në të, të futej në një autostradë në Kaliforni

Një burrë i panjohur arriti të kapte karrocën ‘e arratisur’ pak para se bashkë me foshnjën në të, të futej në një autostradë në Kaliforni

Nga Bota
Gruaja nga Kalifornia e cila ishte e pastrehë fiton lotarinë 5 milionë dollarë – sivjet pret edhe “dy ngjarje të tjera të mëdha”

Gruaja nga Kalifornia e cila ishte e pastrehë fiton lotarinë 5 milionë dollarë – sivjet pret edhe “dy ngjarje të tjera të mëdha”

Interesante
Shtiu me armë zjarri në drejtim të veturës në lëvizje, qëllohet vajza 1-vjeçare në Kaliforni – policia fillon hetimet

Shtiu me armë zjarri në drejtim të veturës në lëvizje, qëllohet vajza 1-vjeçare në Kaliforni – policia fillon hetimet

Amerika
Pjesa e tregut të Tesla-s në Kaliforni bie pavarësisht uljeve të mëdha të çmimeve

Pjesa e tregut të Tesla-s në Kaliforni bie pavarësisht uljeve të mëdha të çmimeve

Auto Lajme
Çifti amerikan gjeti në orën 2 të mëngjesit një ari në garazhin e tyre

Çifti amerikan gjeti në orën 2 të mëngjesit një ari në garazhin e tyre

Interesante
Kostoja e jetës dhe fatkeqësitë natyrore, mbi 500 mijë banorë braktisën Kaliforninë

Kostoja e jetës dhe fatkeqësitë natyrore, mbi 500 mijë banorë braktisën Kaliforninë

Amerika
Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Amerika
Amerikania pothuajse mbeti e bllokuar me pozën saj kur provoi një trend në TikTok

Amerikania pothuajse mbeti e bllokuar me pozën saj kur provoi një trend në TikTok

Dështime
Zbulohet se çfarë ishin ‘dritat misterioze’ që ndriçuan qiellin, mbrëmjen e së premtes në Kaliforni

Zbulohet se çfarë ishin ‘dritat misterioze’ që ndriçuan qiellin, mbrëmjen e së premtes në Kaliforni

Interesante
Mekanikja që po çmend rrjetin me paraqitjen e saj, thotë se njerëzit nuk e marrin seriozisht për punën që bën

Mekanikja që po çmend rrjetin me paraqitjen e saj, thotë se njerëzit nuk e marrin seriozisht për punën që bën

Interesante
Brenda dhomës më të qetë në botë, në të cilin askush nuk mund të qëndrojë më shumë se një orë – aty mund të dëgjoni rrahjet e zemrës dhe qarkullimin e gjakut

Brenda dhomës më të qetë në botë, në të cilin askush nuk mund të qëndrojë më shumë se një orë – aty mund të dëgjoni rrahjet e zemrës dhe qarkullimin e gjakut

Interesante
Roboti ARTEMIS udhëton në Paris për të marrë pjesë RoboCup

Roboti ARTEMIS udhëton në Paris për të marrë pjesë RoboCup

Lajme Teknologji
Silicon Valley Bank: Pse kolapsoi dhe a është ky fillimi i një krize bankare?

Silicon Valley Bank: Pse kolapsoi dhe a është ky fillimi i një krize bankare?

Botë