LAJMI I FUNDIT:

Kakao

39 Artikuj

Ëmbëlsira serenadë: Deserti i shijshëm për t’u mbajtur gjatë në mend!

Ëmbëlsira serenadë: Deserti i shijshëm për t’u mbajtur gjatë në mend!

Deserte
Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku

Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku

Oreksndjellëse
Shumica e njerëzve nuk presin që në këto pije ka kafeinë

Shumica e njerëzve nuk presin që në këto pije ka kafeinë

Të njohim produktet
Proteina për lakmitarët: Tortë çokollate me djathë

Proteina për lakmitarët: Tortë çokollate me djathë

Ëmbëlsirë
Bukë me banane, arra, kakao dhe kumbulla të thara

Bukë me banane, arra, kakao dhe kumbulla të thara

Në çdo kohë
Çokollatë shtëpiake për lyerje buke e gatshme për pesë minua

Çokollatë shtëpiake për lyerje buke e gatshme për pesë minua

Ëmbëlsirë
Desert për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao

Desert për 15 minuta: Toptha me fëstëk, badem dhe kakao

Desert
Kombinimi i përsosur për përqendrim të lartë: Çokollatë e zezë me çaj të gjelbër

Kombinimi i përsosur për përqendrim të lartë: Çokollatë e zezë me çaj të gjelbër

Këshilla mjekësore
Një pije plot zink për mirë mëngjes: Qumështi dhe kjo erëz e ëmbël janë një kombinim ideal

Një pije plot zink për mirë mëngjes: Qumështi dhe kjo erëz e ëmbël janë një kombinim ideal

Nutricion
Puding me fara chia, kakao dhe banane

Puding me fara chia, kakao dhe banane

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë e shpejtë dietale nga çokollata: E shijshme, mund ta hani pa u brengosur!

Ëmbëlsirë e shpejtë dietale nga çokollata: E shijshme, mund ta hani pa u brengosur!

Ëmbëlsirë
Shtimi i këtij pluhuri të shijshëm në kafen tuaj mund të përshpejtojë metabolizmin dhe humbjen e peshës

Shtimi i këtij pluhuri të shijshëm në kafen tuaj mund të përshpejtojë metabolizmin dhe humbjen e peshës

Të njohim produktet
Është konstatuar: Kjo është pija më e mirë për zbutjen e kollës!

Është konstatuar: Kjo është pija më e mirë për zbutjen e kollës!

Shëndetësi Lajme
Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Ëmbëlsirë
Bukë e shijshme me patate, kanellë dhe kakao

Bukë e shijshme me patate, kanellë dhe kakao

Nga duart tua
Në kakao shtojini këta tre përbërës: Më nuk do të keni probleme me harresën dhe me tensionin!

Në kakao shtojini këta tre përbërës: Më nuk do të keni probleme me harresën dhe me tensionin!

Mjekësi alternative
Suplementi që e zvogëlon shtypjen e gjakut

Suplementi që e zvogëlon shtypjen e gjakut

Shëndetësi Lajme
Në Abi Çarshia Prizren mund ta shijoni artin e përzierjes së kafes italiane me kakaon më të mirë në botë

Në Abi Çarshia Prizren mund ta shijoni artin e përzierjes së kafes italiane me kakaon më të mirë në botë

Abi Carshia
Shtojeni një lugë të këtij përbërësi në kafenë e mëngjesit dhe dhjami shkrihet si me magji

Shtojeni një lugë të këtij përbërësi në kafenë e mëngjesit dhe dhjami shkrihet si me magji

Mjekësi alternative
Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)

Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)

Desert
Ëmbëlsira me çokollatë e Jamie Oliverit të pushton me kafshatën e parë

Ëmbëlsira me çokollatë e Jamie Oliverit të pushton me kafshatën e parë

Ëmbëlsirë
Ëmbëlsirë më verë të kuqe

Ëmbëlsirë më verë të kuqe

Ëmbëlsirë
Qeska çokollate me portokall

Qeska çokollate me portokall

Desert
Kakaoja rrit kolesterolin “e mirë”

Kakaoja rrit kolesterolin “e mirë”

Mjekësi alternative