LAJMI I FUNDIT:

Kaçanik

271 Artikuj

I dyshuari për vrasje në Kaçanik, ekstradohet nga Gjermania në Kosovë

I dyshuari për vrasje në Kaçanik, ekstradohet nga Gjermania në Kosovë

Siguri
Tensione në protestën e banorëve të fshatrave Doganaj dhe Soponicë, kundërshtojnë ndërtimin e hidrocentralit

Tensione në protestën e banorëve të fshatrave Doganaj dhe Soponicë, kundërshtojnë ndërtimin e hidrocentralit

Kosovë
Pakësimi i nxënësve nxit valë të mbylljes së shkollave në Kosovë, Luta: Të hysh në klasë ku s’ka asnjë nxënës, është sikurse të hysh në varre

Pakësimi i nxënësve nxit valë të mbylljes së shkollave në Kosovë, Luta: Të hysh në klasë ku s’ka asnjë nxënës, është sikurse të hysh në varre

Arsim
Policia gjuhet me gurë nga familjarët e dy personave të dyshuar, derisa ishte duke sekuestruar veturën që bartnin drunjë ilegalisht

Policia gjuhet me gurë nga familjarët e dy personave të dyshuar, derisa ishte duke sekuestruar veturën që bartnin drunjë ilegalisht

Kronika e Zezë
​Agim Idrizi dëshmitar në gjykimin kundër Thaçit dhe të tjerëve, paraqitet pa masa mbrojtëse

​Agim Idrizi dëshmitar në gjykimin kundër Thaçit dhe të tjerëve, paraqitet pa masa mbrojtëse

Drejtësi
Arrestohet 28 vjeçari, tentoi ta vriste një person në Kaçanik në muajin qershor

Arrestohet 28 vjeçari, tentoi ta vriste një person në Kaçanik në muajin qershor

Kosovë
Një person në Kaçanik rrah të dashurën e tij, arrestohet

Një person në Kaçanik rrah të dashurën e tij, arrestohet

Kronika e Zezë
Ishte hapur në vitin 1948, në mungesë të nxënësve mbyllet shkolla fillore në Kotlinë të Kaçanikut

Ishte hapur në vitin 1948, në mungesë të nxënësve mbyllet shkolla fillore në Kotlinë të Kaçanikut

Arsim
Arrestohet një person në Kaçanik, publikoi në rrjete sociale fotografi me armë

Arrestohet një person në Kaçanik, publikoi në rrjete sociale fotografi me armë

Kronika e Zezë
U shkaktuan lëndime disa zyrtarëve, arrestohen tetë persona në Kaçanik

U shkaktuan lëndime disa zyrtarëve, arrestohen tetë persona në Kaçanik

Kronika e Zezë
Ekspozoi armën në TikTok, arrestohet 29-vjeçari në Kaçanik

Ekspozoi armën në TikTok, arrestohet 29-vjeçari në Kaçanik

Kronika e Zezë
Rrahu gruan dhe fëmijët e tij, arrestohet i dyshuari në Kaçanik

Rrahu gruan dhe fëmijët e tij, arrestohet i dyshuari në Kaçanik

Kronika e Zezë
Stuhi breshëri godasin disa fshatra e qytete në Kosovë

Stuhi breshëri godasin disa fshatra e qytete në Kosovë

Kosovë
Kaçanik, një femër dyshohet se u dhunua për katër muaj rresht – arrestohet i dyshuari

Kaçanik, një femër dyshohet se u dhunua për katër muaj rresht – arrestohet i dyshuari

Kronika e Zezë
Sulm fizik në Kaçanik, lëndohet një person

Sulm fizik në Kaçanik, lëndohet një person

Kronika e Zezë
Një 62-vjeçar vdes në Kaçanik, i humbi vetëdija teksa ishte në rimorkion me ngarkesë të një kamioni

Një 62-vjeçar vdes në Kaçanik, i humbi vetëdija teksa ishte në rimorkion me ngarkesë të një kamioni

Kronika e Zezë
Arrestohen dy persona në Kaçanik, ishin të dënuar me burgim për vjedhje

Arrestohen dy persona në Kaçanik, ishin të dënuar me burgim për vjedhje

Kronika e Zezë
Përleshje mes katër personave në Kaçanik – arrestohen dy prej tyre, u konfiskohet një armë me fishekë

Përleshje mes katër personave në Kaçanik – arrestohen dy prej tyre, u konfiskohet një armë me fishekë

Kronika e Zezë
Kujtohen dëshmorët në Kaçanik

Kujtohen dëshmorët në Kaçanik

Kosovë
Tri vrasje “misterioze” ndodhën këtë vit në Kosovë, por ende asnjë i arrestuar

Tri vrasje “misterioze” ndodhën këtë vit në Kosovë, por ende asnjë i arrestuar

Donjeta Zeqiraj
Arrestohet 21-vjeçari në Kaçanik, dyshohet për vjedhje në dy pika karburanti

Arrestohet 21-vjeçari në Kaçanik, dyshohet për vjedhje në dy pika karburanti

Kronika e Zezë
Tre mjekë vullnetarë rikthejnë punën e ambulancës së Strazhit të Kaçanikut

Tre mjekë vullnetarë rikthejnë punën e ambulancës së Strazhit të Kaçanikut

Shëndetësi
Zhduket 13-vjeçarja nga Kaçaniku, familja kërkon ndihmë për gjetjen e saj

Zhduket 13-vjeçarja nga Kaçaniku, familja kërkon ndihmë për gjetjen e saj

Siguri
Zhduket një e mitur në Kaçanik

Zhduket një e mitur në Kaçanik

Kronika e Zezë