LAJMI I FUNDIT:
Joshua Kimmich

Joshua Kimmich

187 Artikuj

Info

Kimich është futbollist gjerman që luan si mesfushor dhe mbrojtës. Ai ka lindur më 8 shkurt 1995. Në të kaluarën ka luajtur edhe për RB Leipzig.

Formacioni i Ligës së Kampionëve me lojtarët më të vlefshëm – nuk ka vend për Messin

Formacioni i Ligës së Kampionëve me lojtarët më të vlefshëm – nuk ka vend për Messin

Liga e Kampionëve
Toni Kroos zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur

Toni Kroos zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur

Ndërkombëtare
Kimmich zgjedh top katër lojtarët që do të ishin sipas tij në garë për Topin e Artë

Kimmich zgjedh top katër lojtarët që do të ishin sipas tij në garë për Topin e Artë

Bundesliga
Tifozët zgjedhin 10 mesfushorët më të mirë defensiv në botë – Casemiro i pari, Kante i gjashti dhe Busquets i shtati

Tifozët zgjedhin 10 mesfushorët më të mirë defensiv në botë – Casemiro i pari, Kante i gjashti dhe Busquets i shtati

Ndërkombëtare
Renditja më e re për Topin e Artë: Messi dhe Ronaldo bien më poshtë

Renditja më e re për Topin e Artë: Messi dhe Ronaldo bien më poshtë

Ndërkombëtare
Ralf Rangnick, apo ‘profesori’:  Nga Werner te Haaland, por edhe gjysma e Liverpoolit, janë talentet e zbuluara nga ai

Ralf Rangnick, apo ‘profesori’: Nga Werner te Haaland, por edhe gjysma e Liverpoolit, janë talentet e zbuluara nga ai

Ligat tjera
Renditja e 20 lojtarëve që janë në garë për të fituar Topin e Artë në këtë vit

Renditja e 20 lojtarëve që janë në garë për të fituar Topin e Artë në këtë vit

Ndërkombëtare
Shifra mbresëlënëse të Ashraf Hakimit këtë sezon – lë pas vetës me statistika emra si Marcelo, Alba, Carvajal dhe Kimmich

Shifra mbresëlënëse të Ashraf Hakimit këtë sezon – lë pas vetës me statistika emra si Marcelo, Alba, Carvajal dhe Kimmich

Bundesliga
Shkodran Mustafi dhuron ‘show’ në stërvitje te Arsenali, shënon gol sikurse Kimmich ndaj Dortmundit

Shkodran Mustafi dhuron ‘show’ në stërvitje te Arsenali, shënon gol sikurse Kimmich ndaj Dortmundit

Premier League
Notat e lojtarëve: Dortmund 0-1 Bayern, Boateng dhe Kimmich me vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Dortmund 0-1 Bayern, Boateng dhe Kimmich me vlerësim të lartë

Bundesliga
Bayern Munich bën një hap të madh drejt titullit – mposht Borussia Dortmundin dhe largohet shtatë pikë

Bayern Munich bën një hap të madh drejt titullit – mposht Borussia Dortmundin dhe largohet shtatë pikë

Bundesliga
Kimmich shënon gol të jashtëzakonshëm, Bayern Munich shkon në pushim me epërsi

Kimmich shënon gol të jashtëzakonshëm, Bayern Munich shkon në pushim me epërsi

Bundesliga
Listohen top 10 mbrojtësit më të mirë të djathtë aktualisht në botë

Listohen top 10 mbrojtësit më të mirë të djathtë aktualisht në botë

Ndërkombëtare
Lionel Messi emëron 15 lojtarët që do të bëhen më të mirët në botë

Lionel Messi emëron 15 lojtarët që do të bëhen më të mirët në botë

Ndërkombëtare
Lewandowski dhuron një milion euro për luftën kundër coronavirusit

Lewandowski dhuron një milion euro për luftën kundër coronavirusit

Bundesliga
Sane i bashkohet kampanjës së dy yjeve të Bayernit, dhuron gjysmë milioni euro për luftën kundër coronavirusit

Sane i bashkohet kampanjës së dy yjeve të Bayernit, dhuron gjysmë milioni euro për luftën kundër coronavirusit

Premier League
Goretzka dhe Kimmich dhurojnë një milion euro për luftën me coronavirusin

Goretzka dhe Kimmich dhurojnë një milion euro për luftën me coronavirusin

Bundesliga
Bayerni dëshiron rikthimin e Douglas Costas, trajneri merr miratimin nga lojtarët

Bayerni dëshiron rikthimin e Douglas Costas, trajneri merr miratimin nga lojtarët

Bundesliga
Këta janë dhjetë mbrojtësit më të vlefshëm në botë – Liverpooli mban primatin

Këta janë dhjetë mbrojtësit më të vlefshëm në botë – Liverpooli mban primatin

Ndërkombëtare
Teknologjia e vijës së portës e mori në qafë Bayern Munichun – gabimi i Sommer që u përmirësua brenda një sekonde

Teknologjia e vijës së portës e mori në qafë Bayern Munichun – gabimi i Sommer që u përmirësua brenda një sekonde

Bundesliga
Barcelona nuk heq dorë nga Kimmich

Barcelona nuk heq dorë nga Kimmich

La Liga
Formacioni i Wengerit si trajner i Bayernit – tri transferime të reja nga francezi

Formacioni i Wengerit si trajner i Bayernit – tri transferime të reja nga francezi

Bundesliga
Formacioni me yjet që mbetën jashtë listës së ngushtë për Topin e Artë

Formacioni me yjet që mbetën jashtë listës së ngushtë për Topin e Artë

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: RB Leipzig 1-1 Bayern Munich, vlerësohen Kimmich dhe Lewandowski

Notat e lojtarëve: RB Leipzig 1-1 Bayern Munich, vlerësohen Kimmich dhe Lewandowski

Bundesliga