LAJMI I FUNDIT:
Joshua Kimmich

Joshua Kimmich

181 Artikuj

Info

Kimich është futbollist gjerman që luan si mesfushor dhe mbrojtës. Ai ka lindur më 8 shkurt 1995. Në të kaluarën ka luajtur edhe për RB Leipzig.

Vlerësimet për futbollistët nga gjitha shtetet evropiane: Zymer Bytyqi më i miri nga Kosova, në një listë me emra si De Bruyne, Fernandes e Kimmich

Vlerësimet për futbollistët nga gjitha shtetet evropiane: Zymer Bytyqi më i miri nga Kosova, në një listë me emra si De Bruyne, Fernandes e Kimmich

Ndërkombëtare
Revolucioni në futboll sa u përket kontratave: Nuk keni nevojë për një agjent që të mbyllet një marrëveshje e madhe – disa lojtarë tani vet i kryejnë këto punë

Revolucioni në futboll sa u përket kontratave: Nuk keni nevojë për një agjent që të mbyllet një marrëveshje e madhe – disa lojtarë tani vet i kryejnë këto punë

Premier League
Joshua Kimmich zbulon të ardhmen e David Alabas: Nuk është keq të shkosh te Real Madridi pas Bayern Munich

Joshua Kimmich zbulon të ardhmen e David Alabas: Nuk është keq të shkosh te Real Madridi pas Bayern Munich

Bundesliga
Kimmich vepron si De Bruyne, mbetet pa agjent: Mund ta përfaqësoj vetën më mirë se tjerët

Kimmich vepron si De Bruyne, mbetet pa agjent: Mund ta përfaqësoj vetën më mirë se tjerët

Bundesliga
Neymar shpjegon arsyen e festimit përpara fytyrës së Kimmich dhe se a kishte diçka të qëllimshme

Neymar shpjegon arsyen e festimit përpara fytyrës së Kimmich dhe se a kishte diçka të qëllimshme

Liga e Kampionëve
‘Festimi i egër’ i Neymarit dhe Paredesit direkt në fytyrë të Kimmich ka pushtuar rrjetet sociale

‘Festimi i egër’ i Neymarit dhe Paredesit direkt në fytyrë të Kimmich ka pushtuar rrjetet sociale

Liga e Kampionëve
Joshua Kimmich, lideri i Bayern Munich që klubi mezi dikur i pagoi 10 milionë euro për të – tani nën drejtimin e tij kërkojnë përmbysjen ndaj PSG-së

Joshua Kimmich, lideri i Bayern Munich që klubi mezi dikur i pagoi 10 milionë euro për të – tani nën drejtimin e tij kërkojnë përmbysjen ndaj PSG-së

Liga e Kampionëve
Joshua Kimmich hapave të Xavit

Joshua Kimmich hapave të Xavit

Bundesliga
Kimmich vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Kimmich vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Robert Lewandowski, MVP i Kupës së Botës për Klube

Robert Lewandowski, MVP i Kupës së Botës për Klube

Ligat tjera
Një analizë e statistikave që dëshmon se Joshua Kimmich është mesfushori më i kompletuar në botën e futbollit

Një analizë e statistikave që dëshmon se Joshua Kimmich është mesfushori më i kompletuar në botën e futbollit

Bundesliga
Numrat që e vendosin Marcos Llorente si njërin nga mesfushorët më të mirët në Evropë – De Bruyne e Kimmich po ashtu në listë

Numrat që e vendosin Marcos Llorente si njërin nga mesfushorët më të mirët në Evropë – De Bruyne e Kimmich po ashtu në listë

La Liga
Kimmich më i miri: Schalke 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Kimmich më i miri: Schalke 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Bundesliga
L’Equipe lë Messin jashtë nga formacioni më i mirë i vitit 2020

L’Equipe lë Messin jashtë nga formacioni më i mirë i vitit 2020

Ndërkombëtare
Bayern Munich fiton me përmbysje ndaj Mainzit

Bayern Munich fiton me përmbysje ndaj Mainzit

Bundesliga
Marca zgjedh 100 lojtarët më të mirë të vitit që lamë pas – Dominojnë Bayern Munich dhe Lewandowski

Marca zgjedh 100 lojtarët më të mirë të vitit që lamë pas – Dominojnë Bayern Munich dhe Lewandowski

Ndërkombëtare
Top dhjetë portierët, mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmuesit sipas FIFPro

Top dhjetë portierët, mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmuesit sipas FIFPro

Ndërkombëtare
FIFA zgjedh formacionin e vitit, dominohet nga lojtarët e Bayernit dhe Liverpoolit – por nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo

FIFA zgjedh formacionin e vitit, dominohet nga lojtarët e Bayernit dhe Liverpoolit – por nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo

Ndërkombëtare
Formacioni me lojtarët që patën paraqitje më të mirë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

Formacioni me lojtarët që patën paraqitje më të mirë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Formacioni ideal i vitit 2020, sipas IFFHS

Formacioni ideal i vitit 2020, sipas IFFHS

Ndërkombëtare
ESPN emëron listat me nga pesë futbollistët më të mirë në çdo pozicion gjatë vitit 2020 – Messi mposht Ronaldon në sulm

ESPN emëron listat me nga pesë futbollistët më të mirë në çdo pozicion gjatë vitit 2020 – Messi mposht Ronaldon në sulm

Ndërkombëtare
Lista me top 25 lojtarët më të mirë për vitin 2020 – Ronaldo, Messi, Lewandowski: Cili është futbollisti më i mirë në botë?

Lista me top 25 lojtarët më të mirë për vitin 2020 – Ronaldo, Messi, Lewandowski: Cili është futbollisti më i mirë në botë?

Ndërkombëtare
Kimmich është operuar në gju, nuk luan së paku deri në janar

Kimmich është operuar në gju, nuk luan së paku deri në janar

Bundesliga
Flick i kënaqur me fitoren, por e shqetëson lëndimi i Kimmich

Flick i kënaqur me fitoren, por e shqetëson lëndimi i Kimmich

Bundesliga