LAJMI I FUNDIT:
Joshua Kimmich

Joshua Kimmich

187 Artikuj

Info

Kimich është futbollist gjerman që luan si mesfushor dhe mbrojtës. Ai ka lindur më 8 shkurt 1995. Në të kaluarën ka luajtur edhe për RB Leipzig.

Zyrtare: Bayerni e blindon Kimmichin, gjermani vazhdon kontratën edhe për shumë vite

Zyrtare: Bayerni e blindon Kimmichin, gjermani vazhdon kontratën edhe për shumë vite

Bundesliga
Presidenti i Bayernit, Hainer flet për situatën e Lewandowskit, Goretzkas dhe Kimmichut

Presidenti i Bayernit, Hainer flet për situatën e Lewandowskit, Goretzkas dhe Kimmichut

Bundesliga
Formacioni me lojtarët më të shtrenjtë në Euro 2020 – nuk ka vend për Ronaldon

Formacioni me lojtarët më të shtrenjtë në Euro 2020 – nuk ka vend për Ronaldon

Përfaqësueset
Formacioni i sezonit sipas Goal: Nuk ka vend për Ronaldon

Formacioni i sezonit sipas Goal: Nuk ka vend për Ronaldon

Ndërkombëtare
Formacionin me më të mirët e Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/21 – vetëm një lojtar i Chelseat

Formacionin me më të mirët e Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/21 – vetëm një lojtar i Chelseat

Liga e Kampionëve
SofaScore zgjodhi formacionin e sezonit – nuk ka vend për Ronaldon

SofaScore zgjodhi formacionin e sezonit – nuk ka vend për Ronaldon

Ndërkombëtare
Vlerësimet për futbollistët nga gjitha shtetet evropiane: Zymer Bytyqi më i miri nga Kosova, në një listë me emra si De Bruyne, Fernandes e Kimmich

Vlerësimet për futbollistët nga gjitha shtetet evropiane: Zymer Bytyqi më i miri nga Kosova, në një listë me emra si De Bruyne, Fernandes e Kimmich

Ndërkombëtare
Revolucioni në futboll sa u përket kontratave: Nuk keni nevojë për një agjent që të mbyllet një marrëveshje e madhe – disa lojtarë tani vet i kryejnë këto punë

Revolucioni në futboll sa u përket kontratave: Nuk keni nevojë për një agjent që të mbyllet një marrëveshje e madhe – disa lojtarë tani vet i kryejnë këto punë

Premier League
Joshua Kimmich zbulon të ardhmen e David Alabas: Nuk është keq të shkosh te Real Madridi pas Bayern Munich

Joshua Kimmich zbulon të ardhmen e David Alabas: Nuk është keq të shkosh te Real Madridi pas Bayern Munich

Bundesliga
Kimmich vepron si De Bruyne, mbetet pa agjent: Mund ta përfaqësoj vetën më mirë se tjerët

Kimmich vepron si De Bruyne, mbetet pa agjent: Mund ta përfaqësoj vetën më mirë se tjerët

Bundesliga
Neymar shpjegon arsyen e festimit përpara fytyrës së Kimmich dhe se a kishte diçka të qëllimshme

Neymar shpjegon arsyen e festimit përpara fytyrës së Kimmich dhe se a kishte diçka të qëllimshme

Liga e Kampionëve
‘Festimi i egër’ i Neymarit dhe Paredesit direkt në fytyrë të Kimmich ka pushtuar rrjetet sociale

‘Festimi i egër’ i Neymarit dhe Paredesit direkt në fytyrë të Kimmich ka pushtuar rrjetet sociale

Liga e Kampionëve
Joshua Kimmich, lideri i Bayern Munich që klubi mezi dikur i pagoi 10 milionë euro për të – tani nën drejtimin e tij kërkojnë përmbysjen ndaj PSG-së

Joshua Kimmich, lideri i Bayern Munich që klubi mezi dikur i pagoi 10 milionë euro për të – tani nën drejtimin e tij kërkojnë përmbysjen ndaj PSG-së

Liga e Kampionëve
Joshua Kimmich hapave të Xavit

Joshua Kimmich hapave të Xavit

Bundesliga
Kimmich vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Kimmich vendos rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Robert Lewandowski, MVP i Kupës së Botës për Klube

Robert Lewandowski, MVP i Kupës së Botës për Klube

Ligat tjera
Një analizë e statistikave që dëshmon se Joshua Kimmich është mesfushori më i kompletuar në botën e futbollit

Një analizë e statistikave që dëshmon se Joshua Kimmich është mesfushori më i kompletuar në botën e futbollit

Bundesliga
Numrat që e vendosin Marcos Llorente si njërin nga mesfushorët më të mirët në Evropë – De Bruyne e Kimmich po ashtu në listë

Numrat që e vendosin Marcos Llorente si njërin nga mesfushorët më të mirët në Evropë – De Bruyne e Kimmich po ashtu në listë

La Liga
Kimmich më i miri: Schalke 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Kimmich më i miri: Schalke 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

Bundesliga
L’Equipe lë Messin jashtë nga formacioni më i mirë i vitit 2020

L’Equipe lë Messin jashtë nga formacioni më i mirë i vitit 2020

Ndërkombëtare
Bayern Munich fiton me përmbysje ndaj Mainzit

Bayern Munich fiton me përmbysje ndaj Mainzit

Bundesliga
Marca zgjedh 100 lojtarët më të mirë të vitit që lamë pas – Dominojnë Bayern Munich dhe Lewandowski

Marca zgjedh 100 lojtarët më të mirë të vitit që lamë pas – Dominojnë Bayern Munich dhe Lewandowski

Ndërkombëtare
Top dhjetë portierët, mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmuesit sipas FIFPro

Top dhjetë portierët, mbrojtësit, mesfushorët dhe sulmuesit sipas FIFPro

Ndërkombëtare
FIFA zgjedh formacionin e vitit, dominohet nga lojtarët e Bayernit dhe Liverpoolit – por nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo

FIFA zgjedh formacionin e vitit, dominohet nga lojtarët e Bayernit dhe Liverpoolit – por nuk mungojnë Messi dhe Ronaldo

Ndërkombëtare