LAJMI I FUNDIT:
Josep Borrell

Josep Borrell

502 Artikuj

EULEX-it i zgjatet mandati deri në vitin 2025

EULEX-it i zgjatet mandati deri në vitin 2025

Muhamet Hajrullahu
Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore – Serbinë mike

Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore – Serbinë mike

Kosovë
Ambasadori francez: Macron, Scholz e Borrell përcaktuan qartë kushtet për dalje nga kriza në veri

Ambasadori francez: Macron, Scholz e Borrell përcaktuan qartë kushtet për dalje nga kriza në veri

Kosovë
Protestat e dhunshme në veri, reagimet e ndërkombëtarëve dhe kërkesat për tejkalimin e situatës – top lajmet e javës

Protestat e dhunshme në veri, reagimet e ndërkombëtarëve dhe kërkesat për tejkalimin e situatës – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Borrell: Kosova të mbajë zgjedhjet e reja në veri – shqetësuese ngritja e nivelit të gatishmërisë të Forcave të Armatosura në Serbi

Borrell: Kosova të mbajë zgjedhjet e reja në veri – shqetësuese ngritja e nivelit të gatishmërisë të Forcave të Armatosura në Serbi

Kosovë
Analistët: Pajtim i heshtur për zgjedhje të reja në veri

Analistët: Pajtim i heshtur për zgjedhje të reja në veri

Kosovë
Borrell paraqiti tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, Von Cramon e shton edhe një

Borrell paraqiti tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, Von Cramon e shton edhe një

Kosovë
Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët 

Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët 

Kosovë
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, ‘dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda’

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, ‘dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda’

Kosovë
Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Kosovë
Borrell pas takimit me Kurtin në Bratisllavë: Situata në veri është e rrezikshme, të depërshkallëzohet urgjent

Borrell pas takimit me Kurtin në Bratisllavë: Situata në veri është e rrezikshme, të depërshkallëzohet urgjent

Kosovë
Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Kurti: Borrellit e Lajçakut ua bëra të qartë se do të kisha mirëkuptim nëse protestat do të ishin paqësore

Kosovë
Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Kosovë
Borell: Mali i Zi i pari në radhë për anëtarësim në BE

Borell: Mali i Zi i pari në radhë për anëtarësim në BE

Mali i Zi
Borrell flet për situatën në veri: Kosova të pezullojë operacionet policore rreth ndërtesave të komunave

Borrell flet për situatën në veri: Kosova të pezullojë operacionet policore rreth ndërtesave të komunave

Kosovë
Borrell: E papranueshme dhuna tronditëse në Zveçan

Borrell: E papranueshme dhuna tronditëse në Zveçan

Kosovë
NATO dhe BE: Kosova të mos ndërmarrë hapa të njëanshëm dhe destabilizues

NATO dhe BE: Kosova të mos ndërmarrë hapa të njëanshëm dhe destabilizues

Siguri
Kreu i diplomacisë së BE-së i hutuar, Borell ngatërron Beogradin me Belgorodin në Rusi

Kreu i diplomacisë së BE-së i hutuar, Borell ngatërron Beogradin me Belgorodin në Rusi

Dështime
Borrell: BE ka dërguar më shumë se 220 mijë predha artilerie në Ukrainë deri më sot, plani është një milion

Borrell: BE ka dërguar më shumë se 220 mijë predha artilerie në Ukrainë deri më sot, plani është një milion

Evropa
“Tensionet dhe provokimet e ndërsjella duhet të mbarojnë” – deklaratat në Bruksel pas takimit të ministrave të jashtëm të BE-së 

“Tensionet dhe provokimet e ndërsjella duhet të mbarojnë” – deklaratat në Bruksel pas takimit të ministrave të jashtëm të BE-së 

Kosovë
Borrell, Serbisë: Lidhjet e ngushta me Rusinë s’janë në përputhje me rrugën drejt BE-së

Borrell, Serbisë: Lidhjet e ngushta me Rusinë s’janë në përputhje me rrugën drejt BE-së

Kosovë
Borrell pas takimi të minitrave të BE-së: Zbatimi i shpejtë dhe i plotë i marrëveshjes, rruga e vetme drejt normalizimit

Borrell pas takimi të minitrave të BE-së: Zbatimi i shpejtë dhe i plotë i marrëveshjes, rruga e vetme drejt normalizimit

Politikë
BE-ja kërkon të kufizojë importet e karburanteve indiane të prodhuara me naftë ruse

BE-ja kërkon të kufizojë importet e karburanteve indiane të prodhuara me naftë ruse

Botë
Borrell: S’ka BE të sigurt pa një Ballkan Perëndimor të fortë dhe paqësor

Borrell: S’ka BE të sigurt pa një Ballkan Perëndimor të fortë dhe paqësor

Kosovë