LAJMI I FUNDIT:

Jogurt

37 Artikuj

Pesë karbohidratet e pashëndetshme, qëndroni larg tyre

Pesë karbohidratet e pashëndetshme, qëndroni larg tyre

Të njohim produktet
Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

Pjata kryesore
U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

Azia
Akullore pemësh pothuajse për një minutë: Do ta përgatitni çdo ditë!

Akullore pemësh pothuajse për një minutë: Do ta përgatitni çdo ditë!

Akullore
Ëmbëlsirë të cilën secili mund ta gatuajë: Desert i shpejtë me mjedra

Ëmbëlsirë të cilën secili mund ta gatuajë: Desert i shpejtë me mjedra

Ëmbëlsirë
Pite me jogurt

Pite me jogurt

Kuzhina tradicionale
Mish qengji i pjekur në jogurt: Kjo drekë nuk gatuhet për çdokënd!

Mish qengji i pjekur në jogurt: Kjo drekë nuk gatuhet për çdokënd!

Pjata kryesore
Mishi i bardhë i cili shkrihet në gojë: Mund të imagjinoni ndonjë ushqim më të mirë?

Mishi i bardhë i cili shkrihet në gojë: Mund të imagjinoni ndonjë ushqim më të mirë?

Pjata kryesore
Pogaçe e butë me jogurt, e gatshme për 20 minuta

Pogaçe e butë me jogurt, e gatshme për 20 minuta

Nga duart tua
Byrek ose pite me mish pa petë

Byrek ose pite me mish pa petë

Oreksndjellëse
Jogurti më i shpejtë i pjeshkave të ngrira

Jogurti më i shpejtë i pjeshkave të ngrira

Oreksndjellëse
Shije e patejkalueshme: Mish pule me jogurt të cilin duhet patjetër ta provoni

Shije e patejkalueshme: Mish pule me jogurt të cilin duhet patjetër ta provoni

Pjata kryesore
Efekti befasues i jogurtit në sistemin imunitar dhe luftimin e inflamacioneve

Efekti befasues i jogurtit në sistemin imunitar dhe luftimin e inflamacioneve

Ushqim i shëndetshëm
Pilingu më i mirë natyral: Mielli i misrit dhe jogurti rinojnë gjithë trupin!

Pilingu më i mirë natyral: Mielli i misrit dhe jogurti rinojnë gjithë trupin!

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kosi, vezët dhe mëlçia janë zgjidhja nëse jeni vazhdimisht i ftohtë: Ethet e dimrit janë një shenjë që nuk po hani sa duhet prej tyre!

Kosi, vezët dhe mëlçia janë zgjidhja nëse jeni vazhdimisht i ftohtë: Ethet e dimrit janë një shenjë që nuk po hani sa duhet prej tyre!

Shëndetësi Lajme
Smoothie nga banania dhe kokrrat e tërshërës për fillim të shkëlqyeshëm të ditës!

Smoothie nga banania dhe kokrrat e tërshërës për fillim të shkëlqyeshëm të ditës!

Pije dhe Kokteje
Maska e preferuar për fytyrë e Halle Berry-t përmban jogurt dhe mjaltë

Maska e preferuar për fytyrë e Halle Berry-t përmban jogurt dhe mjaltë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Jamie Oliver: Kjo është akullorja më e mirë nga dredhëzat me vetëm tre përbërës

Jamie Oliver: Kjo është akullorja më e mirë nga dredhëzat me vetëm tre përbërës

Akullore
Ky është kafjalli më i shëndetshëm: Ul shtypjen e gjakut dhe rrezikun nga shfaqja e diabetit!

Ky është kafjalli më i shëndetshëm: Ul shtypjen e gjakut dhe rrezikun nga shfaqja e diabetit!

Nutricion
U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të hyrat i ndanë me punëtorët – kurdi që ndërtoi perandori pa ndonjë përvojë në biznes

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të hyrat i ndanë me punëtorët – kurdi që ndërtoi perandori pa ndonjë përvojë në biznes

Biznes
Meshkujt të cilët hanë jogurt dy herë në javë ulin rrezikun nga kanceri i zorrëve

Meshkujt të cilët hanë jogurt dy herë në javë ulin rrezikun nga kanceri i zorrëve

Shëndetësi Lajme
Ngatërroi paketimin e ngjyrës së mureve me jogurt, nuk pendohet që e piu gjysmën (Foto)

Ngatërroi paketimin e ngjyrës së mureve me jogurt, nuk pendohet që e piu gjysmën (Foto)

Dështime
Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

Antipasta
Pa i gatuar, por me shije të paharrueshme: Mafinë me boronica dhe jogurt

Pa i gatuar, por me shije të paharrueshme: Mafinë me boronica dhe jogurt

Desert