LAJMI I FUNDIT:

Joga

146 Artikuj

Përse zgjohemi me dhimbje koke dhe si mund ta heqim qafe këtë problem shëndetësor

Përse zgjohemi me dhimbje koke dhe si mund ta heqim qafe këtë problem shëndetësor

Këshilla mjekësore
Pastrimi me jogë i hundës dhe i sinuseve. Vetëm për më të guximshmit!

Pastrimi me jogë i hundës dhe i sinuseve. Vetëm për më të guximshmit!

Mjekësi alternative
10 përfitime nga Pilates që ne po na bindin ta fillojmë, qoftë edhe për pak minuta në ditë

10 përfitime nga Pilates që ne po na bindin ta fillojmë, qoftë edhe për pak minuta në ditë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A keni dëgjuar për jogën Aerial? Mund të ushtroheni edhe gjatë varjes, shikoni se si

A keni dëgjuar për jogën Aerial? Mund të ushtroheni edhe gjatë varjes, shikoni se si

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Nga flutura te supermeni: Ushtrimet të cilat do t’ju bëjnë maratonist në krevat

Nga flutura te supermeni: Ushtrimet të cilat do t’ju bëjnë maratonist në krevat

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Vuani nga dhimbjet e shpinës? Dhjetë minuta joga për relaksim dhe rikuperim të trupit

Vuani nga dhimbjet e shpinës? Dhjetë minuta joga për relaksim dhe rikuperim të trupit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Këtë patjetër provojeni – Ushtrim i fuqishëm i cili jep forcë, energji dhe vitalitet

Këtë patjetër provojeni – Ushtrim i fuqishëm i cili jep forcë, energji dhe vitalitet

Të tjera
Si ia del Gwyneth Paltrow ta mbajë figurën e mrekullueshme në moshën 50 vjeçare

Si ia del Gwyneth Paltrow ta mbajë figurën e mrekullueshme në moshën 50 vjeçare

Bukuri dhe Kujdes
Forcë, lirim nga stresi dhe shtrirje maksimale: 15 minuta joga shumë të dobishme

Forcë, lirim nga stresi dhe shtrirje maksimale: 15 minuta joga shumë të dobishme

Joga
Nuk ka më probleme me stomakun: Ushtrimi joga kundër gazrave dhe fryrjes!

Nuk ka më probleme me stomakun: Ushtrimi joga kundër gazrave dhe fryrjes!

Të tjera
Energji, relaksim dhe shtrëngim i muskujve të të gjithë trupit: 35 minuta jogë për të ringjallur trupin

Energji, relaksim dhe shtrëngim i muskujve të të gjithë trupit: 35 minuta jogë për të ringjallur trupin

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ushtrime joga për një dukje më të hajthme të fytyrës – të thjeshta dhe efektive!

Ushtrime joga për një dukje më të hajthme të fytyrës – të thjeshta dhe efektive!

Këshilla Estetike
Nëse fëmija juaj ka probleme me hiperaktivitetin dhe përqendrimin – praktikoni joga me të!

Nëse fëmija juaj ka probleme me hiperaktivitetin dhe përqendrimin – praktikoni joga me të!

Këshilla për prindër
Kërkojini gjyshes suaj t’ju mësojë këtë aktivitet: Thurja me grep është si joga për trurin

Kërkojini gjyshes suaj t’ju mësojë këtë aktivitet: Thurja me grep është si joga për trurin

Shëndetësi Lajme
Si të përmirësoni tretjen dhe të eliminoni fryrjen? Këto ushtrime stimulojnë tretjen dhe largojnë toksinat nga trupi

Si të përmirësoni tretjen dhe të eliminoni fryrjen? Këto ushtrime stimulojnë tretjen dhe largojnë toksinat nga trupi

Të tjera
Tri mënyra për të ndaluar fryrjen – ushtrimet kryesore që duhet të provoni

Tri mënyra për të ndaluar fryrjen – ushtrimet kryesore që duhet të provoni

Si të…
Nevoja për një lloj të ri perceptimi!

Nevoja për një lloj të ri perceptimi!

Të tjera
Nëse qëndroni ulur shumë gjatë ditës dhe jeni të përkulur përpara, bëni këtë ushtrim të lehtë!

Nëse qëndroni ulur shumë gjatë ditës dhe jeni të përkulur përpara, bëni këtë ushtrim të lehtë!

Të tjera
Shikoni një stërvitje të shkurtër joga për të forcuar krahët dhe shpatullat tuaja

Shikoni një stërvitje të shkurtër joga për të forcuar krahët dhe shpatullat tuaja

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Organizata “She Inspires” promovon mirëqenien përmes jogës, në zemër të Prishtinës

Organizata “She Inspires” promovon mirëqenien përmes jogës, në zemër të Prishtinës

Joga
Dua Lipa tregon aftësitë e saj elastike, teksa bën joga në kopshtin e saj

Dua Lipa tregon aftësitë e saj elastike, teksa bën joga në kopshtin e saj

Yjet
Dhjetë video stërvitore të jogës që do t’ju ndihmojnë jashtëzakonisht shumë

Dhjetë video stërvitore të jogës që do t’ju ndihmojnë jashtëzakonisht shumë

Joga
Këto ushtrime të thjeshta janë si një valvul stresi: Çlironi tensionin në vetëm 20 minuta

Këto ushtrime të thjeshta janë si një valvul stresi: Çlironi tensionin në vetëm 20 minuta

Këshilla dhe arsye
Vetëm për më të guximshmet: Joga lakuriq është një hit i vërtetë në botë

Vetëm për më të guximshmet: Joga lakuriq është një hit i vërtetë në botë

Psikoprofil