LAJMI I FUNDIT:

Jerusalem

116 Artikuj

Vitet kur shqiptarët sundonin Jerusalemin: U pritën si çlirimtarë, sollën barazi për të gjithë

Vitet kur shqiptarët sundonin Jerusalemin: U pritën si çlirimtarë, sollën barazi për të gjithë

Histori
Kosova hap ambasadën në Izrael, me seli në Jeruzalem

Kosova hap ambasadën në Izrael, me seli në Jeruzalem

Kosovë
DW: Vendosja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, situatë diplomatike delikate

DW: Vendosja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, situatë diplomatike delikate

Kosovë
“Vatra” për hapjen e Ambasadës në Jerusalem: Kosova nuk ka kohë për të humbur

“Vatra” për hapjen e Ambasadës në Jerusalem: Kosova nuk ka kohë për të humbur

Arsim
Garentina Kraja flet nga Jerusalemi: Mediat vendore përcollën lajmet nga Kosova që lidhen me ambasadën e Kosovës

Garentina Kraja flet nga Jerusalemi: Mediat vendore përcollën lajmet nga Kosova që lidhen me ambasadën e Kosovës

Kosovë
Kiçmari: Kosova do të ketë pasoja dhe përparësi për çfarëdo vendimi që merr për ambasadën në Jerusalem

Kiçmari: Kosova do të ketë pasoja dhe përparësi për çfarëdo vendimi që merr për ambasadën në Jerusalem

Kosovë
Media izraelite: Pas presionit nga Turqia, Kosova mbase mund ta kthej vendimin për ta hapur Ambasadën në Jerusalem

Media izraelite: Pas presionit nga Turqia, Kosova mbase mund ta kthej vendimin për ta hapur Ambasadën në Jerusalem

Politikë
Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Kosova duhet t’i përmbahet marrëveshjes së Uashingtonit në raport me Izraelin

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Kosova duhet t’i përmbahet marrëveshjes së Uashingtonit në raport me Izraelin

Kosovë
Vendi i Ambasadës së Kosovës “varet” nga Izraeli

Vendi i Ambasadës së Kosovës “varet” nga Izraeli

Kosovë
Çitaku: Biden nuk e lëviz Ambasadën e SHBA-ve nga Jerusalemi, këtë nuk duhet ta bëjë as Kosova

Çitaku: Biden nuk e lëviz Ambasadën e SHBA-ve nga Jerusalemi, këtë nuk duhet ta bëjë as Kosova

Kosovë
Konjufca: Nëse na kushtëzon BE, e shqyrtojmë ndryshimin e lokacionit të Ambasadës në Jerusalem

Konjufca: Nëse na kushtëzon BE, e shqyrtojmë ndryshimin e lokacionit të Ambasadës në Jerusalem

Kosovë
Shaip Kamberi flet për efektet që ka në Serbi vendosja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Shaip Kamberi flet për efektet që ka në Serbi vendosja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Kosovë
Krasniqi: Kosova nuk mund të sanksionohet nga OKB me vendosjen e ambasadës në Jerusalem

Krasniqi: Kosova nuk mund të sanksionohet nga OKB me vendosjen e ambasadës në Jerusalem

Kosovë
Historike vendosja e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin, por a do të ketë Kosova pasoja?

Historike vendosja e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin, por a do të ketë Kosova pasoja?

Kosovë
Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Politikë
Palestina ndërpret marrëdhëniet me vendet që hapin ose zhvendosin ambasadën në Jerusalem

Palestina ndërpret marrëdhëniet me vendet që hapin ose zhvendosin ambasadën në Jerusalem

Nga Bota
Turqia reagon ndaj vendimit të Kosovës për të hapur ambasadë në Jerusalem

Turqia reagon ndaj vendimit të Kosovës për të hapur ambasadë në Jerusalem

Kosovë
Vendosja e ambasadës së Kosovës dhe Serbisë në Jerusalem, reagon Liga Arabe

Vendosja e ambasadës së Kosovës dhe Serbisë në Jerusalem, reagon Liga Arabe

Kosovë
​Djali papritmas bëhet i përgjumur, mjekët gjetën plumb në kokën e palestinezit 9-vjeç

​Djali papritmas bëhet i përgjumur, mjekët gjetën plumb në kokën e palestinezit 9-vjeç

Interesante
Izrael: Arkeologët zbulojnë një kompleks nëntokësor 2,000 vjeçar

Izrael: Arkeologët zbulojnë një kompleks nëntokësor 2,000 vjeçar

Interesante
​Mbyllen tempujt në Jerusalem

​Mbyllen tempujt në Jerusalem

Nga Bota
​Erdogan reagon ndaj Trumpit: Jerusalemi nuk është për t’u shitur

​Erdogan reagon ndaj Trumpit: Jerusalemi nuk është për t’u shitur

Nga Bota
Dy adoleshentë palestinezë sulmojnë me thika policin izraelit në Jerusalem, njëri prej tyre qëllohet për vdekje

Dy adoleshentë palestinezë sulmojnë me thika policin izraelit në Jerusalem, njëri prej tyre qëllohet për vdekje

Nga Bota
Besimtarët përplasen me policinë izraelite në vendin e shenjtë të Jerusalemit

Besimtarët përplasen me policinë izraelite në vendin e shenjtë të Jerusalemit

Nga Bota