LAJMI I FUNDIT:

Jens Erik Grondahl

47 Artikuj

Ademi dhe ambasadori i Norvegjisë inkurajojnë zhvillimin e futbollit në Kosovë

Ademi dhe ambasadori i Norvegjisë inkurajojnë zhvillimin e futbollit në Kosovë

Sport vendor
Ambasadorët ngjiten bjeshkëve, mahniten me bukuritë e Suharekës

Ambasadorët ngjiten bjeshkëve, mahniten me bukuritë e Suharekës

Kosovë
Festivali i teknologjisë KoICT, mbledh ekspertë nga bota në Kosovë, sektor me potencial për rritje dhe inovacion

Festivali i teknologjisë KoICT, mbledh ekspertë nga bota në Kosovë, sektor me potencial për rritje dhe inovacion

Meridiana Statovci
Kurti bashkëbisedoi me aktivistë të shoqërisë civile të Serbisë: Pas 14 shkurtit ka ndryshuar qasja në dialog

Kurti bashkëbisedoi me aktivistë të shoqërisë civile të Serbisë: Pas 14 shkurtit ka ndryshuar qasja në dialog

Kosovë
Tahiri kërkon përkrahjen e Norvegjisë në procesin e anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Tahiri kërkon përkrahjen e Norvegjisë në procesin e anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Politikë
Ambasadori norvegjez optimist për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi brenda vitit

Ambasadori norvegjez optimist për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi brenda vitit

Kosovë
Kurti takohet me ambasadorin norvegjez, diskutuan për energjinë dhe sigurinë

Kurti takohet me ambasadorin norvegjez, diskutuan për energjinë dhe sigurinë

Kosovë
Konjufca: Me projektin Law Data, niveli i demokracisë dhe transparencës është më i lartë

Konjufca: Me projektin Law Data, niveli i demokracisë dhe transparencës është më i lartë

Kosovë
Kurti takon drejtoren për Evropën Juglindore të Norvegjisë, flasin për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve

Kurti takon drejtoren për Evropën Juglindore të Norvegjisë, flasin për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve

Kosovë
Norvegjia i ofron Presidencës së Kosovës ekspertizë në fushën e politikës së jashtme dhe sigurisë

Norvegjia i ofron Presidencës së Kosovës ekspertizë në fushën e politikës së jashtme dhe sigurisë

Kosovë
Konjufca dhe ambasadori norvegjez nënshkruajnë Memorandum Mirëkuptimi

Konjufca dhe ambasadori norvegjez nënshkruajnë Memorandum Mirëkuptimi

Kosovë
Kryeministri Kurti dhe ambasadori i Norvegjisë, Grøndahl nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Kryeministri Kurti dhe ambasadori i Norvegjisë, Grøndahl nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Politikë
Osmani takohet me ambasadorin norvegjez: Prioritet mbetet menaxhimi i pandemisë dhe sigurimi i vaksinave për të gjithë qytetarët

Osmani takohet me ambasadorin norvegjez: Prioritet mbetet menaxhimi i pandemisë dhe sigurimi i vaksinave për të gjithë qytetarët

Kosovë
Ministri Murati dhe ambasadori norvegjez Grondahl flasin për mbështetjen e sektorit privat në kohë pandemie

Ministri Murati dhe ambasadori norvegjez Grondahl flasin për mbështetjen e sektorit privat në kohë pandemie

Biznes
Konjufca falënderon Norvegjinë për angazhimin lidhur me sigurimin e vaksinave për qytetarët e Kosovës

Konjufca falënderon Norvegjinë për angazhimin lidhur me sigurimin e vaksinave për qytetarët e Kosovës

Kosovë
Haxhiu dhe ambasadori norvegjez flasin për procesin e vettingut

Haxhiu dhe ambasadori norvegjez flasin për procesin e vettingut

Kosovë
Kurti takon ambasadorin Grondahl: Norvegjia partner i rëndësishëm i Kosovës

Kurti takon ambasadorin Grondahl: Norvegjia partner i rëndësishëm i Kosovës

Politikë
Mehaj takohet me ambasadorin e Norvegjisë: Bashkëpunimi mes dy vendeve do të intensifikohet edhe më tej

Mehaj takohet me ambasadorin e Norvegjisë: Bashkëpunimi mes dy vendeve do të intensifikohet edhe më tej

Kosovë
Abdixhiku dhe ambasadori i Norvegjisë flasin për formimin e institucioneve

Abdixhiku dhe ambasadori i Norvegjisë flasin për formimin e institucioneve

Kosovë
Kurti: Dialogu me Serbinë duhet të përgatitet mirë

Kurti: Dialogu me Serbinë duhet të përgatitet mirë

Politikë
Haradinaj-Stublla: Kosova është e gatshme për dialog me epilog

Haradinaj-Stublla: Kosova është e gatshme për dialog me epilog

Kosovë
Osmani falënderon Norvegjinë për ndihmën e dhënë Kosovës

Osmani falënderon Norvegjinë për ndihmën e dhënë Kosovës

Kosovë
Drejtuesit e FBK-së takohen me ambasadorin norvegjez, e njoftojnë për Ligën Unike

Drejtuesit e FBK-së takohen me ambasadorin norvegjez, e njoftojnë për Ligën Unike

Basketboll
Haradinaj-Stublla falënderon Norvegjinë për ndihmat rreth menaxhimit me COVID-19

Haradinaj-Stublla falënderon Norvegjinë për ndihmat rreth menaxhimit me COVID-19

Kosovë