LAJMI I FUNDIT:

Jeffrey Hovenier

272 Artikuj

Hovenier: Rastin e Klan Kosovës nuk e shohim vetëm si çështje të regjistrimit të biznesit, por si çështje të lirisë së medias

Hovenier: Rastin e Klan Kosovës nuk e shohim vetëm si çështje të regjistrimit të biznesit, por si çështje të lirisë së medias

Kosovë
250 kamera të trupit për policët e Kosovës, Hoxha: Do të rrisin llogaridhënien dhe transparencën

250 kamera të trupit për policët e Kosovës, Hoxha: Do të rrisin llogaridhënien dhe transparencën

Siguri
“Kjo që po bëhet është e papranueshme” – fushata linçuese ndaj policëve të rinj serbë në veri, reagimet e vendorëve dhe ndërkombëtarëve

“Kjo që po bëhet është e papranueshme” – fushata linçuese ndaj policëve të rinj serbë në veri, reagimet e vendorëve dhe ndërkombëtarëve

Kosovë
Osmani dhe ambasadori amerikan flasin për bashkërendimin e aktiviteteve për shtensionimin e situatës në veri

Osmani dhe ambasadori amerikan flasin për bashkërendimin e aktiviteteve për shtensionimin e situatës në veri

Kosovë
Pas takimit me ambasadorin Hovenier, Krasniqi: Qeveria e ka humbur rrugën, zgjedhjet e parakohshme janë alternativa e vetme

Pas takimit me ambasadorin Hovenier, Krasniqi: Qeveria e ka humbur rrugën, zgjedhjet e parakohshme janë alternativa e vetme

Kosovë
Ambasadori Hovenier uron kadetët e rinj që iu bashkuan Policisë së Kosovës

Ambasadori Hovenier uron kadetët e rinj që iu bashkuan Policisë së Kosovës

Kosovë
Dhuna në Kuvend – reagimet e vendorëve dhe ndërkombëtarëve: Ngjarjet e tilla nuk guxojnë të përsëriten, kanë pasoja të rënda për qytetarët dhe vendin

Dhuna në Kuvend – reagimet e vendorëve dhe ndërkombëtarëve: Ngjarjet e tilla nuk guxojnë të përsëriten, kanë pasoja të rënda për qytetarët dhe vendin

Kosovë
Presidentja Osmani me ambasadorin Hovenier diskutojnë për shtensionimin e situatës në veri

Presidentja Osmani me ambasadorin Hovenier diskutojnë për shtensionimin e situatës në veri

Kosovë
Ambasadori amerikan takohet me Osmanin

Ambasadori amerikan takohet me Osmanin

Kosovë
​Hovenier: Vështirë të themi se jemi afër shtensionimit në veri, ka ende punë për zgjedhjet e reja

​Hovenier: Vështirë të themi se jemi afër shtensionimit në veri, ka ende punë për zgjedhjet e reja

Kosovë
Hapet qendra “Bonevet” në Pejë, Hovenier: SHBA-të të përkushtuara për ta ndihmuar Kosovën

Hapet qendra “Bonevet” në Pejë, Hovenier: SHBA-të të përkushtuara për ta ndihmuar Kosovën

Kosovë
Hovenier pas takimit me Kurtin: Tensionet ndikojnë negativisht te investimet e huaja

Hovenier pas takimit me Kurtin: Tensionet ndikojnë negativisht te investimet e huaja

Biznes
Kurti e Hovenier, takim të përbashkët me përfaqësues të bizneseve, flasin për sfidat në sektorin privat

Kurti e Hovenier, takim të përbashkët me përfaqësues të bizneseve, flasin për sfidat në sektorin privat

Ekonomi
Hovenier: Presim që Kosova të përmbushë idealet e Deklaratës së Pavarësisë së saj

Hovenier: Presim që Kosova të përmbushë idealet e Deklaratës së Pavarësisë së saj

Kosovë
Hovenier falënderon Ramën për organizimin e festës për Pavarësinë e SHBA-së në Prishtinë

Hovenier falënderon Ramën për organizimin e festës për Pavarësinë e SHBA-së në Prishtinë

Kosovë
Hovenier: Sulmuesit e KFOR-it, policisë dhe gazetarëve duhet dhënë llogari, por s’ka nevojë për polici speciale

Hovenier: Sulmuesit e KFOR-it, policisë dhe gazetarëve duhet dhënë llogari, por s’ka nevojë për polici speciale

Kosovë
Hovenier: Duam t’i tejkalojmë pikat e nxehta, të vijojmë me punën e zbatimit të Marrëveshjes së Ohrit

Hovenier: Duam t’i tejkalojmë pikat e nxehta, të vijojmë me punën e zbatimit të Marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Hovenier për rastin Klan Kosova: I marrim seriozisht të gjitha tendencat për ta kufizuar rolin e medias

Hovenier për rastin Klan Kosova: I marrim seriozisht të gjitha tendencat për ta kufizuar rolin e medias

Kosovë
Hovenier: Jemi të habitur me Qeverinë e Kosovës pse nuk është përgjigjur pozitivisht ndaj kërkesave tona për veriun

Hovenier: Jemi të habitur me Qeverinë e Kosovës pse nuk është përgjigjur pozitivisht ndaj kërkesave tona për veriun

Kosovë
Hovenier uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajram

Hovenier uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajram

Kosovë
Audio-incizimi i rremë i “bisedës“ mes Kurtit dhe Hovenierit, reagon zëdhënësi i Qeverisë

Audio-incizimi i rremë i “bisedës“ mes Kurtit dhe Hovenierit, reagon zëdhënësi i Qeverisë

Kosovë
Publikohet në Telegram audio-incizimi i rremë ndërmjet Hovenierit dhe Kurtit, eksperti Musliu: Ky është një falsifikim nga një profil serb

Publikohet në Telegram audio-incizimi i rremë ndërmjet Hovenierit dhe Kurtit, eksperti Musliu: Ky është një falsifikim nga një profil serb

Siguri
Hovenier: Kurti të veprojë siç duhet, ta pranojë planin tre-pikësh të BE-së

Hovenier: Kurti të veprojë siç duhet, ta pranojë planin tre-pikësh të BE-së

Kosovë
Krasniqi takon ambasadorin Hovenier: Raporti i Kosovës me SHBA-në është i shenjtë

Krasniqi takon ambasadorin Hovenier: Raporti i Kosovës me SHBA-në është i shenjtë

Kosovë


mob5