LAJMI I FUNDIT:

Jeff Hovenier

187 Artikuj

Gërvalla: Çdo model i Asociacionit që lejon Serbinë të minojë sovranitetin e Kosovës duhet refuzuar

Gërvalla: Çdo model i Asociacionit që lejon Serbinë të minojë sovranitetin e Kosovës duhet refuzuar

Kosovë
Hovenier: Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që shkel Kushtetutën e Kosovës dhe kërcënon sovranitetin dhe pavarësinë e saj

Hovenier: Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që shkel Kushtetutën e Kosovës dhe kërcënon sovranitetin dhe pavarësinë e saj

Kosovë
Ibrahimi flet pas takimit për Asociacionin, tregon se çka u bisedua

Ibrahimi flet pas takimit për Asociacionin, tregon se çka u bisedua

Kosovë
Ambasadori amerikan flet pas takimit për Asociacionin

Ambasadori amerikan flet pas takimit për Asociacionin

Kosovë
“Injorimi” i Kurtit nga ambasada amerikane, po shihet si shenjë përkeqësimi të raporteve mes palëve

“Injorimi” i Kurtit nga ambasada amerikane, po shihet si shenjë përkeqësimi të raporteve mes palëve

Politikë
Hovenier: Jemi të përkushtuar t’i mbështesim mediat e pavarura dhe shoqërinë civile në Kosovë

Hovenier: Jemi të përkushtuar t’i mbështesim mediat e pavarura dhe shoqërinë civile në Kosovë

Kosovë
Hovenier: Zemrat tona janë me të gjithë ata në Kosovë që po luftojnë me përmbytjet e rënda

Hovenier: Zemrat tona janë me të gjithë ata në Kosovë që po luftojnë me përmbytjet e rënda

Kosovë
Hovenier në 24 vjetorin e masakrës së Reçakut: Askush nuk duhet ta harrojë apo mohojë këtë

Hovenier në 24 vjetorin e masakrës së Reçakut: Askush nuk duhet ta harrojë apo mohojë këtë

Kosovë
Chollet takohet edhe me përfaqësuesit e Listës Serbe

Chollet takohet edhe me përfaqësuesit e Listës Serbe

Kosovë
Një vit në krye të ambasadës amerikane, Hovenier: Krenar që jam pjesë e përpjekjeve të SHBA-së për të mbështetur Kosovën

Një vit në krye të ambasadës amerikane, Hovenier: Krenar që jam pjesë e përpjekjeve të SHBA-së për të mbështetur Kosovën

Kosovë
Analistët e komentojnë deklaratën e Hovenierit se “s’ka njohje nga Serbia në këtë fazë”

Analistët e komentojnë deklaratën e Hovenierit se “s’ka njohje nga Serbia në këtë fazë”

Kosovë
Marrëveshja Kosovë-Serbi, ambasadori Hovenier më optimist, Lajçak jo – Judah tregon edhe mendimin e një analisti serb

Marrëveshja Kosovë-Serbi, ambasadori Hovenier më optimist, Lajçak jo – Judah tregon edhe mendimin e një analisti serb

Kosovë
Hovenier: Veriu është pjesë e Republikës së Kosovës – Asociacioni është obligim

Hovenier: Veriu është pjesë e Republikës së Kosovës – Asociacioni është obligim

Kosovë
Osmani priti ambasadorin amerikan, diskutuan për zhvillimet e fundit në vend

Osmani priti ambasadorin amerikan, diskutuan për zhvillimet e fundit në vend

Kosovë
Osmani takon Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit në vend

Osmani takon Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit në vend

Kosovë
SHBA-ja dënon sulmet ndaj gazetarëve në veri të Kosovës

SHBA-ja dënon sulmet ndaj gazetarëve në veri të Kosovës

Siguri
Hovenier: I nderuar që presidentja Osmani na u bashkua për kremten e Krishtlindjes

Hovenier: I nderuar që presidentja Osmani na u bashkua për kremten e Krishtlindjes

Kosovë
Osmani kalon drekën e Krishtlindjes në Bondsteel: Lidhja Kosovë-SHBA më e fortë se kurrë

Osmani kalon drekën e Krishtlindjes në Bondsteel: Lidhja Kosovë-SHBA më e fortë se kurrë

Kosovë
Hovenieri i shkoi në zyre sot Kurtit, flasin nga Qeveria: Takimi ishte i shkurtër – u diskutua për shumë tema

Hovenieri i shkoi në zyre sot Kurtit, flasin nga Qeveria: Takimi ishte i shkurtër – u diskutua për shumë tema

Kosovë
Situata në veri, Hovenier takon Kurtin

Situata në veri, Hovenier takon Kurtin

Kosovë
Hovenier dhe Gërvalla urojnë diplomatin Anell Bajra, i cili do të shërbejë një vit në DASH

Hovenier dhe Gërvalla urojnë diplomatin Anell Bajra, i cili do të shërbejë një vit në DASH

Kosovë
Ambasadori amerikan Jeff Hovenier diplomati më i cituar në mediet e Kosovës

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier diplomati më i cituar në mediet e Kosovës

Kosovë
Osmani njofton ambasadorin Hovenier për dorëzimin e aplikimit për anëtarësim në BE

Osmani njofton ambasadorin Hovenier për dorëzimin e aplikimit për anëtarësim në BE

Kosovë
Ambasadori amerikan Hovenier thotë sektori privat në Kosovë po luan rol të rëndësishëm

Ambasadori amerikan Hovenier thotë sektori privat në Kosovë po luan rol të rëndësishëm

Biznes