LAJMI I FUNDIT:

Jeff Hovenier

187 Artikuj

Hovenier përshëndet anëtarësimin e Finlandës në NATO: Jemi partnerë të ngushtë në Kosovë

Hovenier përshëndet anëtarësimin e Finlandës në NATO: Jemi partnerë të ngushtë në Kosovë

Kosovë
Pas djegies së veturave me targa RKS në veri, Hovenier: Këto janë vepra frikacake dhe kriminale

Pas djegies së veturave me targa RKS në veri, Hovenier: Këto janë vepra frikacake dhe kriminale

Kosovë
Hovenier, Osmani e Kurti përkujtojnë Madeleine Albright: Ishte një mike e vërtetë e Kosovës, shpëtoi shumë jetë

Hovenier, Osmani e Kurti përkujtojnë Madeleine Albright: Ishte një mike e vërtetë e Kosovës, shpëtoi shumë jetë

Kosovë
Hovenier në iftar bashkë me stafin e Ambasadës amerikane: Kosova kampione për lirinë e besimit

Hovenier në iftar bashkë me stafin e Ambasadës amerikane: Kosova kampione për lirinë e besimit

Kosovë
Hovenier: SHBA-ja mbështet tranzicionin e FSK-së në forcë mbrojtëse territoriale

Hovenier: SHBA-ja mbështet tranzicionin e FSK-së në forcë mbrojtëse territoriale

Siguri
Hovenier flet pas takimit me Kurtin: Kryeministri të punojë me ne për zbatimin e Asociacionit

Hovenier flet pas takimit me Kurtin: Kryeministri të punojë me ne për zbatimin e Asociacionit

Kosovë
Hovenier: Zbatimi i marrëveshjes është kritik për të ardhmen e Kosovës, ne do të vazhdojmë të jemi pranë popullit kosovar

Hovenier: Zbatimi i marrëveshjes është kritik për të ardhmen e Kosovës, ne do të vazhdojmë të jemi pranë popullit kosovar

Kosovë
Hovenier për marrëveshjen në Ohër: SHBA do të ofroj mbështetje të plotë për implementimin e saj

Hovenier për marrëveshjen në Ohër: SHBA do të ofroj mbështetje të plotë për implementimin e saj

Kosovë
Hovenier: Me planin e BE-së, njohja reciproke aktualisht nuk është e mundur

Hovenier: Me planin e BE-së, njohja reciproke aktualisht nuk është e mundur

Kosovë
Hovenier për planin e BE-së: Nuk ka marrëveshje më të mirë, PDK e LDK ta vënë interesin nacional para atij partiak

Hovenier për planin e BE-së: Nuk ka marrëveshje më të mirë, PDK e LDK ta vënë interesin nacional para atij partiak

Kosovë
Haradinaj takon ambasadorin amerikan, Hovenier: Partneriteti me ShBA-të është afatgjatë dhe strategjik

Haradinaj takon ambasadorin amerikan, Hovenier: Partneriteti me ShBA-të është afatgjatë dhe strategjik

Kosovë
Krasniqi pas takimit me Hovenier: Ia shprehëm rezervat tona në raport me Propozimin evropian

Krasniqi pas takimit me Hovenier: Ia shprehëm rezervat tona në raport me Propozimin evropian

Kosovë
Zyrtarë dhe biznesmenë amerikanë në Kosovë, pamje nga takimi me presidenten Osmani

Zyrtarë dhe biznesmenë amerikanë në Kosovë, pamje nga takimi me presidenten Osmani

Kosovë
Ambasadori i SHBA-së Jeff Hovenier sonte në ‘Debat Plus’

Ambasadori i SHBA-së Jeff Hovenier sonte në ‘Debat Plus’

Kosovë
Shërbimi Korrektues me pavion të ri për persona me nevoja të veçanta

Shërbimi Korrektues me pavion të ri për persona me nevoja të veçanta

Shëndetësi
Hapet Instituti për Trajtimin e Personave me Nevoja të Veçanta në Dubravë

Hapet Instituti për Trajtimin e Personave me Nevoja të Veçanta në Dubravë

Kosovë
Hovenier ‘selfie’ me nxënësit e shkollës “Xhemajl Mustafa”, te shtatorja e presidentit Bill Clinton në Prishtinë

Hovenier ‘selfie’ me nxënësit e shkollës “Xhemajl Mustafa”, te shtatorja e presidentit Bill Clinton në Prishtinë

Kosovë
Shënohet Dita e Presidentit, Osmani: Kosova dhe SHBA-të kanë lidhje të forta e të pathyeshme

Shënohet Dita e Presidentit, Osmani: Kosova dhe SHBA-të kanë lidhje të forta e të pathyeshme

Kosovë
VATRA nderon Ambasadorin Hovenier

VATRA nderon Ambasadorin Hovenier

Kosovë
Ambasada e SHBA-së organizoi festë për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Ambasada e SHBA-së organizoi festë për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Diskutimet për themelimin e Asociacionit, ambasadori Hovenier nesër do të mbajë një mbledhje jozyrtare në rezidencën e tij

Diskutimet për themelimin e Asociacionit, ambasadori Hovenier nesër do të mbajë një mbledhje jozyrtare në rezidencën e tij

Kosovë
FSK zbarkoi në Turqi pas tërmeteve shkatërruese, Hovenier përgëzon për gatishmërinë e tyre për të ofruar ndihmë

FSK zbarkoi në Turqi pas tërmeteve shkatërruese, Hovenier përgëzon për gatishmërinë e tyre për të ofruar ndihmë

Kosovë
Ambasadori amerikan, Hovenier: SHBA mendon se ka ardhur koha që të ecët tutje me Asociacionin

Ambasadori amerikan, Hovenier: SHBA mendon se ka ardhur koha që të ecët tutje me Asociacionin

Kosovë
Garancia e fortë e Hovenier për Kosovën, analistët me mendime të ndryshme për pozicionin e SHBA-së në dialog

Garancia e fortë e Hovenier për Kosovën, analistët me mendime të ndryshme për pozicionin e SHBA-së në dialog

Kosovë