LAJMI I FUNDIT:
Jay Z

Jay Z

209 Artikuj

Info

Jay-Z është një reper i njohur amerikan i lindur më 4 dhjetor të vitit 1969.

Emri i tij i vërtetë është Shawn Corey Carter.

Ai është martuar me këngëtaren e famshme Beyonce më 4 prill të vitit 2008, dhe së bashku kanë tre fëmijë: Blue Ivy Carter, Rumi Carter, dhe Sir Carter.

Ai është një ndër producentët më të famshëm botërorë.

Shënohet rritje e madhe e numrit të rasteve pozitive me COVID-19, në ishullin ku Barack Obama organizoi ditëlindjen e tij të 60-të me të ftuar VIP

Shënohet rritje e madhe e numrit të rasteve pozitive me COVID-19, në ishullin ku Barack Obama organizoi ditëlindjen e tij të 60-të me të ftuar VIP

Po Flitet
Zjarri në rezidencën e çiftit Beyonce dhe Jay Z po hetohet si zjarrvënie e qëllimshme

Zjarri në rezidencën e çiftit Beyonce dhe Jay Z po hetohet si zjarrvënie e qëllimshme

Po Flitet
Kush janë blerësit e veturës më të shtrenjtë në botë?

Kush janë blerësit e veturës më të shtrenjtë në botë?

Auto Lajme
Lukaku: Jay-Z më ka mësuar se si të qëndroj në maja, si të bëhem fitues

Lukaku: Jay-Z më ka mësuar se si të qëndroj në maja, si të bëhem fitues

Serie A
Jay-Z vendosi ta mësonte notin pas lindjes së vajzës

Jay-Z vendosi ta mësonte notin pas lindjes së vajzës

Yjet
Portreti familjar i Beyonce bëhet viral në rrjet – vëmendje të madhe merr vajza e saj Blue

Portreti familjar i Beyonce bëhet viral në rrjet – vëmendje të madhe merr vajza e saj Blue

Yjet
Jay-Z thotë se nuk do t’u bëjë presion fëmijëve të merren me muzikë

Jay-Z thotë se nuk do t’u bëjë presion fëmijëve të merren me muzikë

Muzikë
Beyonce mbulon fytyrën, ndërsa fotografohet me Jay Z-në duke zbarkuar nga aeroplani privat

Beyonce mbulon fytyrën, ndërsa fotografohet me Jay Z-në duke zbarkuar nga aeroplani privat

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z në një udhëtim romantik në Las Vegas për përvjetorin e 13-të të martesës

Beyonce dhe Jay-Z në një udhëtim romantik në Las Vegas për përvjetorin e 13-të të martesës

Yjet
Shfaqi imazhin e xhamisë Riyadha në një bluzë, shkakton reagime veprimi i Jay Z

Shfaqi imazhin e xhamisë Riyadha në një bluzë, shkakton reagime veprimi i Jay Z

Yjet
Një fanse e reperit Jay-Z arrestohet pasi shmangu sigurimin dhe u fut në aeroplan vetëm për të parë reperin

Një fanse e reperit Jay-Z arrestohet pasi shmangu sigurimin dhe u fut në aeroplan vetëm për të parë reperin

Yjet
Agjencia e Jay-Z po e pushton botën e futbollit – disa nga lojtarët më të mirë janë tashmë pjesë e saj

Agjencia e Jay-Z po e pushton botën e futbollit – disa nga lojtarët më të mirë janë tashmë pjesë e saj

Ndërkombëtare
Jay Z paguan shpenzimet e të arrestuarve gjatë protestës në Wisconsin

Jay Z paguan shpenzimet e të arrestuarve gjatë protestës në Wisconsin

Yjet
Beyonce dhe Jay Z shijojnë mbrëmjen në New York

Beyonce dhe Jay Z shijojnë mbrëmjen në New York

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z me pushime në Kroaci

Beyonce dhe Jay-Z me pushime në Kroaci

Yjet
Dhjetë veshjet më të bukura të çiftit Beyonce dhe Jay-Z

Dhjetë veshjet më të bukura të çiftit Beyonce dhe Jay-Z

Në çift
Beyonce dhe Jay-Z shijojnë pushimet verore me CEO-n e Twitterit, Jack Dorsey

Beyonce dhe Jay-Z shijojnë pushimet verore me CEO-n e Twitterit, Jack Dorsey

Yjet
Paditen Beyonce dhe Jay-Z

Paditen Beyonce dhe Jay-Z

Muzikë
Publikohet lista e 25 muzikantëve më të paguar të vitit – Kanye West, Elton John dhe Ariana Grande në krye të saj

Publikohet lista e 25 muzikantëve më të paguar të vitit – Kanye West, Elton John dhe Ariana Grande në krye të saj

Muzikë
Jay Z kërkon që të ndiqen penalisht të gjithë oficerët e përfshirë në vdekjen e George Floyd

Jay Z kërkon që të ndiqen penalisht të gjithë oficerët e përfshirë në vdekjen e George Floyd

Yjet
Nëntëmbëdhjetë fëmijët që trashëguan bukurinë nga baballarët e tyre të famshëm

Nëntëmbëdhjetë fëmijët që trashëguan bukurinë nga baballarët e tyre të famshëm

Yjet
Jay Z dhe Meek Mill dhurojnë 100 mijë maska mbrojtëse për të burgosurit

Jay Z dhe Meek Mill dhurojnë 100 mijë maska mbrojtëse për të burgosurit

Yjet
Nëna e Beyonce ndan fotografi nga martesa e të bijës me Jay Z

Nëna e Beyonce ndan fotografi nga martesa e të bijës me Jay Z

Yjet
Rihanna dhe Jay Z dhurojnë dy milionë dollarë për luftën ndaj COVID-19

Rihanna dhe Jay Z dhurojnë dy milionë dollarë për luftën ndaj COVID-19

Yjet