LAJMI I FUNDIT:
Jay Z

Jay Z

223 Artikuj

Info

Jay-Z është një reper i njohur amerikan i lindur më 4 dhjetor të vitit 1969.

Emri i tij i vërtetë është Shawn Corey Carter.

Ai është martuar me këngëtaren e famshme Beyonce më 4 prill të vitit 2008, dhe së bashku kanë tre fëmijë: Blue Ivy Carter, Rumi Carter, dhe Sir Carter.

Ai është një ndër producentët më të famshëm botërorë.

Beyonce rikthehet në skenë, pasi mungesa e saj në internet shkaktoi teori konspirative që përfshinin Diddy-n

Beyonce rikthehet në skenë, pasi mungesa e saj në internet shkaktoi teori konspirative që përfshinin Diddy-n

Yjet
Beyonce zbulon përse preu krejtësisht flokët kur u tradhtua nga Jay-Z në 2013, kishte një arsye të fortë

Beyonce zbulon përse preu krejtësisht flokët kur u tradhtua nga Jay-Z në 2013, kishte një arsye të fortë

Yjet
Beyonce shfaq linjat perfekte, me një fustan të shkurtë bardh e zi

Beyonce shfaq linjat perfekte, me një fustan të shkurtë bardh e zi

Yjet
Yjet në Super Bowl 2024: Beyonce, Jay-Z, Lady Gaga, Taylor Swift, Kim Kardashian, Ariana Grande dhe Justin Bieber kryesojnë në listën e madhe

Yjet në Super Bowl 2024: Beyonce, Jay-Z, Lady Gaga, Taylor Swift, Kim Kardashian, Ariana Grande dhe Justin Bieber kryesojnë në listën e madhe

Yjet
Jay Z kritikon Grammy Awards: Përse Beyonce nuk fitoi asnjëherë për ‘albumin e vitit’?

Jay Z kritikon Grammy Awards: Përse Beyonce nuk fitoi asnjëherë për ‘albumin e vitit’?

Yjet
Beyonce shkëlqen me veshjen “Prada” në imazhet nga festa e ditëlindjes së Jay-Z në Francë

Beyonce shkëlqen me veshjen “Prada” në imazhet nga festa e ditëlindjes së Jay-Z në Francë

Yjet
Jay-Z rikthehet në Instagram për të promovuar filmin e ri “The Book of Clarence” – dy vjet pasi fshiu llogarinë

Jay-Z rikthehet në Instagram për të promovuar filmin e ri “The Book of Clarence” – dy vjet pasi fshiu llogarinë

TV / Film
Jay-Z planifikon të blejë Tottenhamin pas arrestimit nën akuza për mashtrim të Joe Lewis

Jay-Z planifikon të blejë Tottenhamin pas arrestimit nën akuza për mashtrim të Joe Lewis

Premier League
Vinicius dhe dy yje të tjerë i bashkohen agjencisë së Jay Z

Vinicius dhe dy yje të tjerë i bashkohen agjencisë së Jay Z

La Liga
Nëna e Jay-Z, Gloria Carter martohet me partneren e saj prej shumë vitesh Roxanne Wilshire

Nëna e Jay-Z, Gloria Carter martohet me partneren e saj prej shumë vitesh Roxanne Wilshire

Yjet
Mes pauzës së turneut “Renaissance”, Beyonce dhe Jay-Z kalojnë pushimet në liqenin e Komos në Itali

Mes pauzës së turneut “Renaissance”, Beyonce dhe Jay-Z kalojnë pushimet në liqenin e Komos në Itali

Yjet
Konsiderohet një nga reperët më të shpejtë në botë, Busta Rhymes thotë se përballja me Jay-Z e ndihmoi të bëhej i tillë

Konsiderohet një nga reperët më të shpejtë në botë, Busta Rhymes thotë se përballja me Jay-Z e ndihmoi të bëhej i tillë

Yjet
Beyonce duket e mahnitshme në fustan të bardhë teksa shijon një drekë me Jay-Z në Francë

Beyonce duket e mahnitshme në fustan të bardhë teksa shijon një drekë me Jay-Z në Francë

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z kryesuan listën e të ftuarve yje ndërsa Pharrell Williams debuton koleksionin e tij të parë si drejtor i ri kreativ i “Louis Vuitton”

Beyonce dhe Jay-Z kryesuan listën e të ftuarve yje ndërsa Pharrell Williams debuton koleksionin e tij të parë si drejtor i ri kreativ i “Louis Vuitton”

Yjet
Beyonce dhe Jay-Z përfshihen në kritika të ashpra nga fansat për talljen me abuzimin e Tina Turnerit në këngën e tyre “Drunk In Love”

Beyonce dhe Jay-Z përfshihen në kritika të ashpra nga fansat për talljen me abuzimin e Tina Turnerit në këngën e tyre “Drunk In Love”

Muzikë


mob5