LAJMI I FUNDIT:

Jarinje

108 Artikuj

Ndalohet një i dyshuar në Jarinje, kërkohej për përfshirje në disa vepra penale

Ndalohet një i dyshuar në Jarinje, kërkohej për përfshirje në disa vepra penale

Kronika e Zezë
Sulmohet një zyrtar policor në Jarinjë

Sulmohet një zyrtar policor në Jarinjë

Kosovë
Kontrabandim me laptop, pjesë kompjuterike e telefona, Polica: Me rastin po merret Prokuroria në Mitrovicë

Kontrabandim me laptop, pjesë kompjuterike e telefona, Polica: Me rastin po merret Prokuroria në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Policia e Kosovës: Pika kufitare në Merdar vazhdon të jetë e mbyllur, qytetarët të shfrytëzojnë pikat tjerat kufitare

Policia e Kosovës: Pika kufitare në Merdar vazhdon të jetë e mbyllur, qytetarët të shfrytëzojnë pikat tjerat kufitare

Kosovë
Në kundërshtim të barrikadave në veri të Kosovës, mërgimtari bllokon një pjesë të një rruge në Evropë

Në kundërshtim të barrikadave në veri të Kosovës, mërgimtari bllokon një pjesë të një rruge në Evropë

Kosovë
KFOR-i tregon pse refuzoi kërkesën për transferimin e Pantiqit me helikopter

KFOR-i tregon pse refuzoi kërkesën për transferimin e Pantiqit me helikopter

Kosovë
Në mesin e policëve të bllokuar në veri ishte edhe një 60-vjeçar, Sindikata kërkon ligjin për pensionim të parakohshëm

Në mesin e policëve të bllokuar në veri ishte edhe një 60-vjeçar, Sindikata kërkon ligjin për pensionim të parakohshëm

Kosovë
Furnizimi nga EULEX-i për policët në Jarinjë, opozita kritikon Qeverinë: Kapitullim total i shtetit

Furnizimi nga EULEX-i për policët në Jarinjë, opozita kritikon Qeverinë: Kapitullim total i shtetit

Donjeta Zeqiraj
Drejtori i Operacioneve i Policisë së Kosovës: Policia kishte koordinim me KFOR-in për të parandaluar djegien e pikës kufitare në Jarinjë

Drejtori i Operacioneve i Policisë së Kosovës: Policia kishte koordinim me KFOR-in për të parandaluar djegien e pikës kufitare në Jarinjë

Siguri
Rexhaj: Çështje ditësh heqja e barrikadave në veri, i largojmë vet nëse nuk reagon KFOR-i

Rexhaj: Çështje ditësh heqja e barrikadave në veri, i largojmë vet nëse nuk reagon KFOR-i

Siguri
Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim të Mitrovicës

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim të Mitrovicës

Siguri
Nëntë barrikada bllokojnë qarkullimin në veri të Mitrovicës – dy pikat kufitare ende të mbyllura

Nëntë barrikada bllokojnë qarkullimin në veri të Mitrovicës – dy pikat kufitare ende të mbyllura

Siguri
Protesta e djeshme në Jarinjë, Bislimi: Ka pasur plan ruso-serb për djegien e kësaj pike kufitare

Protesta e djeshme në Jarinjë, Bislimi: Ka pasur plan ruso-serb për djegien e kësaj pike kufitare

Kosovë
Lufta hibride serbo-ruse dhe shtimi i prezencës së KFOR-it në veri – gjithçka nga “mbështetja” për serbët në Kosovë nga persona të maskuar në Jarinjë

Lufta hibride serbo-ruse dhe shtimi i prezencës së KFOR-it në veri – gjithçka nga “mbështetja” për serbët në Kosovë nga persona të maskuar në Jarinjë

Jehona Hulaj
Reagon Presidenca pas protestës së serbëve në Jarinë: Pjesë teatrale nga Beogradi e Moska

Reagon Presidenca pas protestës së serbëve në Jarinë: Pjesë teatrale nga Beogradi e Moska

Kosovë
KFOR: Pas prezencës së grupeve kriminale brenda protestuesve, kemi shtuar praninë në Jarinë

KFOR: Pas prezencës së grupeve kriminale brenda protestuesve, kemi shtuar praninë në Jarinë

Siguri
Kusari-Lila pas protestave në Jarinë: Serbia nuk do të kthehet kurrë në Kosovë

Kusari-Lila pas protestave në Jarinë: Serbia nuk do të kthehet kurrë në Kosovë

Siguri
Bajqinovci për protestën në Jarinjë: Serbia dëshiron trazira, kurse ne rend dhe ligj

Bajqinovci për protestën në Jarinjë: Serbia dëshiron trazira, kurse ne rend dhe ligj

Kosovë
Trupa amerikanë në kuadër të KFOR-it në Jarinjë

Trupa amerikanë në kuadër të KFOR-it në Jarinjë

Kosovë
Përfundon protesta e djathtistëve serbë në Jarinë

Përfundon protesta e djathtistëve serbë në Jarinë

Kosovë
Grupet djathtiste serbe ia vënë flakën “Marrëveshjes së Brukselit”, nuk po lejohen të kalojnë në territorin e Kosovës

Grupet djathtiste serbe ia vënë flakën “Marrëveshjes së Brukselit”, nuk po lejohen të kalojnë në territorin e Kosovës

Kosovë
Njeriu i Putinit e Vuçiqit, Damjan Knezeviq lajmërohet nga Rashka për rezistencë në Jarinjë – prezent edhe protestues me maska

Njeriu i Putinit e Vuçiqit, Damjan Knezeviq lajmërohet nga Rashka për rezistencë në Jarinjë – prezent edhe protestues me maska

Siguri
KFOR-i shton prezencën në veri – krijon kordon me blinda dhe tela me gjemba

KFOR-i shton prezencën në veri – krijon kordon me blinda dhe tela me gjemba

Kosovë
Deputeti i VV-së: Sot në Jarinjë pritet të vijnë serbë të armatosur, FSK-ja duhet të jetë prezentë në veri

Deputeti i VV-së: Sot në Jarinjë pritet të vijnë serbë të armatosur, FSK-ja duhet të jetë prezentë në veri

Kosovë