LAJMI I FUNDIT:

Janez Jansha

31 Artikuj

Media sllovene: Pakti mes Vuçiqit dhe Janshës për të njollosur kryeministrin Golob dhe opozitën serbe – përmendet ndikimi nga Rusia

Media sllovene: Pakti mes Vuçiqit dhe Janshës për të njollosur kryeministrin Golob dhe opozitën serbe – përmendet ndikimi nga Rusia

Sllovenia
Ish-kryeministri slloven kritikon Parlamentin e Sllovenisë për mos hetim të rastit ku përfshihet ambasadori Berishaj

Ish-kryeministri slloven kritikon Parlamentin e Sllovenisë për mos hetim të rastit ku përfshihet ambasadori Berishaj

Kosovë
Zgjedhjet në Slloveni – Jansha humb, Golob fiton një numër rekord mandatesh

Zgjedhjet në Slloveni – Jansha humb, Golob fiton një numër rekord mandatesh

Sllovenia
Kryeministri slloven për agresionin rus: Nëse BE-ja nuk zgjerohet, këtë po e bën dikush tjetër

Kryeministri slloven për agresionin rus: Nëse BE-ja nuk zgjerohet, këtë po e bën dikush tjetër

Evropa
Presidenti slloven, Jansha: Unë propozova që udhëtimi në Kiev të ishte sekret, por evropianët nuk ishin dakord

Presidenti slloven, Jansha: Unë propozova që udhëtimi në Kiev të ishte sekret, por evropianët nuk ishin dakord

Sllovenia
Zelensky gjatë takimit me tre kryeministrat e vendeve evropiane: Me aleatë të tillë ne do ta fitojmë këtë luftë

Zelensky gjatë takimit me tre kryeministrat e vendeve evropiane: Me aleatë të tillë ne do ta fitojmë këtë luftë

Evropa
Në Kiev, nis takimi i Zelenskyt me kryeministrat polak, çek dhe slloven

Në Kiev, nis takimi i Zelenskyt me kryeministrat polak, çek dhe slloven

Evropa
Ishin nisur me tren, kryeministrat e Polonisë, Sllovenisë dhe Çekisë mbërrijnë në Kiev

Ishin nisur me tren, kryeministrat e Polonisë, Sllovenisë dhe Çekisë mbërrijnë në Kiev

Evropa
Kryeministri i Sllovenisë: Nëse BE-ja nuk zgjerohet në Ballkan, zgjerohen tjerët

Kryeministri i Sllovenisë: Nëse BE-ja nuk zgjerohet në Ballkan, zgjerohen tjerët

Sllovenia
Jansha: Para zgjerimit duhet të zgjidhen marrëdhëniet ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Jansha: Para zgjerimit duhet të zgjidhen marrëdhëniet ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Maqedonia e Veriut
Zaev në takim me Jansha dhe Varhelyi: RMV dhe Shqipëria sa më shpejtë t’i fillojnë negociatat

Zaev në takim me Jansha dhe Varhelyi: RMV dhe Shqipëria sa më shpejtë t’i fillojnë negociatat

Politikë
Eurodeputeti slloven kërkon qasje në “non paper’-in e Janez Janshes, ku përmendet edhe ndryshimi i kufijve të Kosovës

Eurodeputeti slloven kërkon qasje në “non paper’-in e Janez Janshes, ku përmendet edhe ndryshimi i kufijve të Kosovës

Kosovë
Jansha: Është i mundur përparimi me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në tetor

Jansha: Është i mundur përparimi me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në tetor

Maqedonia e Veriut
Leyen: BE duhet të përmbush premtimet për Shkupin dhe Tiranën

Leyen: BE duhet të përmbush premtimet për Shkupin dhe Tiranën

Maqedonia e Veriut
Jansha: Është mirë që Bullgaria të pranojë se kanë një gjuhë të ngjashme me maqedonishten

Jansha: Është mirë që Bullgaria të pranojë se kanë një gjuhë të ngjashme me maqedonishten

Maqedonia e Veriut
Dita e parë dhe menjëherë një skandal: Pse Jansha shfaqi një foto të Tanja Fajonit në KE?

Dita e parë dhe menjëherë një skandal: Pse Jansha shfaqi një foto të Tanja Fajonit në KE?

Sllovenia
Agjencia APA: BE-ja konfirmon ekzistimin e “non-paper” për ndryshim kufijsh në Ballkan

Agjencia APA: BE-ja konfirmon ekzistimin e “non-paper” për ndryshim kufijsh në Ballkan

Kosovë
Jansa: Turqia dëshiron të ndalojë zgjerimin e Bashkimit Evropian në Ballkan

Jansa: Turqia dëshiron të ndalojë zgjerimin e Bashkimit Evropian në Ballkan

Sllovenia
Protestë masive në Lubjanë, protestuesit i dëshirojnë vdekjen kryeministrit Jansa

Protestë masive në Lubjanë, protestuesit i dëshirojnë vdekjen kryeministrit Jansa

Sllovenia
Jansa dhe Macron diskutuan në Paris për sfidat e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

Jansa dhe Macron diskutuan në Paris për sfidat e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

Sllovenia
Ish-diplomatët “deshifrojnë” dokumentet që po publikohen për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Ish-diplomatët “deshifrojnë” dokumentet që po publikohen për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Siguri
DW: Në Bruksel nuk do të shqyrtohet zyrtarisht “dokumenti slloven” për shpërbërjen përfundimtare të Jugosllavisë

DW: Në Bruksel nuk do të shqyrtohet zyrtarisht “dokumenti slloven” për shpërbërjen përfundimtare të Jugosllavisë

Kosovë
Vuçiq: Jam për kufijtë ekzistues në Ballkan, “me Kosovën brenda Serbisë”

Vuçiq: Jam për kufijtë ekzistues në Ballkan, “me Kosovën brenda Serbisë”

Kosovë
Presidenti kroat deklarohet për ‘dokumentin’ që parasheh ridefinimin e kufijve në Ballkan

Presidenti kroat deklarohet për ‘dokumentin’ që parasheh ridefinimin e kufijve në Ballkan

Kosovë