LAJMI I FUNDIT:

Jake Sullivan

26 Artikuj

Sullivan: Koreja e Veriut do ta paguaj çmimin nëse i dërgon armë Rusisë

Sullivan: Koreja e Veriut do ta paguaj çmimin nëse i dërgon armë Rusisë

Evropa
Biden mbështet shitjen e aeroplanëve F-16 në Turqi

Biden mbështet shitjen e aeroplanëve F-16 në Turqi

Amerika
Sullivan: Me kundërofensivë, Ukraina do të rimarrë territor të rëndësishëm strategjik

Sullivan: Me kundërofensivë, Ukraina do të rimarrë territor të rëndësishëm strategjik

Evropa
Putini njoftoi se Rusia ka pezulluar pjesëmarrjen në marrëveshjen për armët bërthamore, reagojnë nga SHBA dhe NATO

Putini njoftoi se Rusia ka pezulluar pjesëmarrjen në marrëveshjen për armët bërthamore, reagojnë nga SHBA dhe NATO

Evropa
SHBA dënon ashpër sulmet ruse në Ukrainë

SHBA dënon ashpër sulmet ruse në Ukrainë

Amerika
SHBA-ja thotë se ka parë disa shenja që forcat ruse po tërhiqen nga Khersoni

SHBA-ja thotë se ka parë disa shenja që forcat ruse po tërhiqen nga Khersoni

Evropa
Dëbimi i diplomatëve iranianë nga Shqipëria, këshilltari i Shtëpisë së Bardhë telefonon Ramën

Dëbimi i diplomatëve iranianë nga Shqipëria, këshilltari i Shtëpisë së Bardhë telefonon Ramën

Shqipëri
Sullivan: Irani po përgatitet ta furnizojë Rusinë me dronë

Sullivan: Irani po përgatitet ta furnizojë Rusinë me dronë

Amerika
Këshilltari për Siguri Nacionale i Bidenit, mban takim katër orësh me kryediplomatin kinez në Luksemburg

Këshilltari për Siguri Nacionale i Bidenit, mban takim katër orësh me kryediplomatin kinez në Luksemburg

Amerika
Vizita në SHBA dhe takimi me Sullivan, Kurti: Nëse ambasadori amerikan nuk ua ka hequr dilemat, vështirë t’ju ndihmoj

Vizita në SHBA dhe takimi me Sullivan, Kurti: Nëse ambasadori amerikan nuk ua ka hequr dilemat, vështirë t’ju ndihmoj

Kosovë
Takimi i Kurtit me Sullivan, vjen reagimi i ambasadorit të SHBA-ve: Zhgënjyese raportimet e pasakta me vendndodhjen e takimit

Takimi i Kurtit me Sullivan, vjen reagimi i ambasadorit të SHBA-ve: Zhgënjyese raportimet e pasakta me vendndodhjen e takimit

Kosovë
Kurti: Takimi me këshilltarin amerikan Sullivan është mbajtur në Shtëpinë e Bardhë – siguria dhe investimet ishin qëllimet e vizitës në SHBA

Kurti: Takimi me këshilltarin amerikan Sullivan është mbajtur në Shtëpinë e Bardhë – siguria dhe investimet ishin qëllimet e vizitës në SHBA

Kosovë
Vizita në SHBA, Kurti: Pyesnit kur do të shkoja, ju kam thënë se do të pyesni edhe kur kthehem – ju kam paralajmëruar se do të jetë e gjatë

Vizita në SHBA, Kurti: Pyesnit kur do të shkoja, ju kam thënë se do të pyesni edhe kur kthehem – ju kam paralajmëruar se do të jetë e gjatë

Kosovë
Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Sullivan: SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi, të lehtësuar nga BE-ja

Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Sullivan: SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi, të lehtësuar nga BE-ja

Arsim
Kurti në takimin me këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të ShBA-së thekson përpjekjet destabilizuese të Rusisë në rajon

Kurti në takimin me këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të ShBA-së thekson përpjekjet destabilizuese të Rusisë në rajon

Siguri
Rusia planifikon “zbarkimin” e dhjetëra mijëra ushtarëve tjerë në lindje të Ukrainës

Rusia planifikon “zbarkimin” e dhjetëra mijëra ushtarëve tjerë në lindje të Ukrainës

Evropa
Ditë të vështira e presin Ukrainën, paralajmëron këshilltari amerikan për Sigurinë Kombëtare

Ditë të vështira e presin Ukrainën, paralajmëron këshilltari amerikan për Sigurinë Kombëtare

Nga Bota
Sullivan: SHBA do t’i përgjigjet sulmit të mundshëm iranian

Sullivan: SHBA do t’i përgjigjet sulmit të mundshëm iranian

Nga Bota
Këshilltari i presidentit Joe Biden për siguri kombëtare: Nëse Vladimir Putin dëshiron të shohë rrjedhjen e gazit në ‘Nord Stream II’, mos ta merr përsipër rrezikun e pushtimit të Ukrainës

Këshilltari i presidentit Joe Biden për siguri kombëtare: Nëse Vladimir Putin dëshiron të shohë rrjedhjen e gazit në ‘Nord Stream II’, mos ta merr përsipër rrezikun e pushtimit të Ukrainës

Amerika
Shtëpia e Bardhë, Putinit: Gjërat që nuk i kemi bërë në 2014, jemi të përgatitur t’i bëjmë tani

Shtëpia e Bardhë, Putinit: Gjërat që nuk i kemi bërë në 2014, jemi të përgatitur t’i bëjmë tani

Amerika
Shqiptarë, boshnjakë e malazezë me përgjigje të përbashkët në Uashington kundër kërcënimeve të Beogradit për rajonin

Shqiptarë, boshnjakë e malazezë me përgjigje të përbashkët në Uashington kundër kërcënimeve të Beogradit për rajonin

Kosovë
Këshilltari i sigurisë kombëtare në Shtëpinë e Bardhë flet për situatën e krijuar në Afganistan

Këshilltari i sigurisë kombëtare në Shtëpinë e Bardhë flet për situatën e krijuar në Afganistan

Nga Bota
SHBA: Sanksione të reja kundër Rusisë

SHBA: Sanksione të reja kundër Rusisë

Amerika
SHBA-ja kërkon lirimin e menjëhershëm të Navalnyt

SHBA-ja kërkon lirimin e menjëhershëm të Navalnyt

Evropa