LAJMI I FUNDIT:

iOS

103 Artikuj

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

Lajme Teknologji
Shkarkoni iOS 17.5.1 tani për të rregulluar problemin e rishfaqjes së fotove të fshira

Shkarkoni iOS 17.5.1 tani për të rregulluar problemin e rishfaqjes së fotove të fshira

Mobile
Call of Duty: Warzone tashmë e disponueshme për iOS dhe Android

Call of Duty: Warzone tashmë e disponueshme për iOS dhe Android

Lojëra
Apple do të lejojë shkarkimet e aplikacioneve iOS direkt nga faqet e internetit në BE

Apple do të lejojë shkarkimet e aplikacioneve iOS direkt nga faqet e internetit në BE

Mobile
Google ridizajnon aplikacionin e navigimit Google Maps

Google ridizajnon aplikacionin e navigimit Google Maps

Lajme Teknologji
Ekziston një opsion i fshehur në Instagram për t’i ngarkuar fotografitë me kualitet të lartë, edhe kur keni rrjet të dobët interneti

Ekziston një opsion i fshehur në Instagram për t’i ngarkuar fotografitë me kualitet të lartë, edhe kur keni rrjet të dobët interneti

Lajme Teknologji
Apple do të lansojë më shumë emoji në kuadër të iOS 17.4

Apple do të lansojë më shumë emoji në kuadër të iOS 17.4

Lajme Teknologji
Veçoria “më e fortë” që mbron iPhone-in tuaj nga hajdutët – si funksionon dhe si ta instaloni në pajisjen tuaj

Veçoria “më e fortë” që mbron iPhone-in tuaj nga hajdutët – si funksionon dhe si ta instaloni në pajisjen tuaj

Lajme Teknologji
X ka prezantuar opsionin për thirrje audio dhe video për telefonat Android

X ka prezantuar opsionin për thirrje audio dhe video për telefonat Android

Lajme Teknologji
“Link History”, mënyra e re e Facebook për të gjurmuar faqet e internetit që vizitoni

“Link History”, mënyra e re e Facebook për të gjurmuar faqet e internetit që vizitoni

Media Sociale
Call of Duty: Warzone Mobile mbërrin në pranverën e 2024-shit

Call of Duty: Warzone Mobile mbërrin në pranverën e 2024-shit

Lojëra
Microsoft Lists tani është në dispozicion për të gjithë në iOS, Android dhe ueb

Microsoft Lists tani është në dispozicion për të gjithë në iOS, Android dhe ueb

Aplikacione
iOS 17: iPhone merr një përditësim të madh sot – ja çfarë duhet të dini

iOS 17: iPhone merr një përditësim të madh sot – ja çfarë duhet të dini

Lajme Teknologji
Aplikacionet e iPhone dhe iPad do të jenë të disponueshme në dyqanin e App Store të kufjeve Vision Pro

Aplikacionet e iPhone dhe iPad do të jenë të disponueshme në dyqanin e App Store të kufjeve Vision Pro

Lajme Teknologji
Telefonat do të jenë edhe më të shtrenjtë në vitin 2024

Telefonat do të jenë edhe më të shtrenjtë në vitin 2024

Mobile
Google Chrome për iOS tani i lejon përdoruesit të shtojnë ueb aplikacione në Home Screen

Google Chrome për iOS tani i lejon përdoruesit të shtojnë ueb aplikacione në Home Screen

Aplikacione
Si të postoni një GIF në Threads në dy mënyra të thjeshta

Si të postoni një GIF në Threads në dy mënyra të thjeshta

Media Sociale
Cili sistem është më i lehtë për t’u përdorur – Android apo iOS?

Cili sistem është më i lehtë për t’u përdorur – Android apo iOS?

Aplikacione
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Mobile
iOS 16 tani funksionon në 81 për qind të të gjithë iPhone-ve

iOS 16 tani funksionon në 81 për qind të të gjithë iPhone-ve

Mobile
WhatsApp nxjerr modalitetin ‘Companion’ për iOS, ju mund të lidhni në dy ose më shumë celularë

WhatsApp nxjerr modalitetin ‘Companion’ për iOS, ju mund të lidhni në dy ose më shumë celularë

Lajme Teknologji
Përdorues të iPhone-it po ankohen se përditësimi iOS 16.5 po ua ‘shterë’ baterinë në telefonat e tyre

Përdorues të iPhone-it po ankohen se përditësimi iOS 16.5 po ua ‘shterë’ baterinë në telefonat e tyre

Lajme Teknologji


mob5