LAJMI I FUNDIT:

Inspektorati Policor i Kosovës

111 Artikuj

IPK-ja gjatë vitit të kaluar ka rekomanduar suspendimin e 167 zyrtarëve policorë

IPK-ja gjatë vitit të kaluar ka rekomanduar suspendimin e 167 zyrtarëve policorë

Siguri
Pas aksidentit në trafik ku dyshohet se sulmoi palën tjetër, zyrtari policor arrestohet dhe suspendohet nga puna

Pas aksidentit në trafik ku dyshohet se sulmoi palën tjetër, zyrtari policor arrestohet dhe suspendohet nga puna

Kosovë
IPK rekomandon suspendimin e gjashtë policëve – dyshohet se ushtruan dhunë ndaj një qytetari

IPK rekomandon suspendimin e gjashtë policëve – dyshohet se ushtruan dhunë ndaj një qytetari

Kosovë
​IPK jep pesë rekomandime për Policinë e Kosovës në fushën e menaxhimit të thirrjeve dhe reagimit policor

​IPK jep pesë rekomandime për Policinë e Kosovës në fushën e menaxhimit të thirrjeve dhe reagimit policor

Kosovë
Rasti i gruas shtatzënë – IPK rekomandon suspendimin e komandantit të Stacionit policor të Lipjanit, një rreshteri dhe dy hetuesve

Rasti i gruas shtatzënë – IPK rekomandon suspendimin e komandantit të Stacionit policor të Lipjanit, një rreshteri dhe dy hetuesve

Kosovë
IPK ka nisur hetimin për trajtimin e rastit të 35 vjeçares së vrarë

IPK ka nisur hetimin për trajtimin e rastit të 35 vjeçares së vrarë

Siguri
IPK-ja nis hetimet për pretendimet e drejtorit të një OJQ-je në veri se u sulmua nga policia

IPK-ja nis hetimet për pretendimet e drejtorit të një OJQ-je në veri se u sulmua nga policia

Kosovë
Balje publikon fotografi me një police, thotë se po ka presion psikik nga komandanti i stacionit në Graçanicë

Balje publikon fotografi me një police, thotë se po ka presion psikik nga komandanti i stacionit në Graçanicë

Kosovë
Suspendohet drejtori policisë në veri pasi refuzoi zbatimin e vendimit për targa

Suspendohet drejtori policisë në veri pasi refuzoi zbatimin e vendimit për targa

Kosovë
Refuzoi zbatimin e vendimit për targa, IPK-ja rekomandon suspendimin e Drejtorit të Policisë në veri

Refuzoi zbatimin e vendimit për targa, IPK-ja rekomandon suspendimin e Drejtorit të Policisë në veri

Kosovë
Fajde, detyrim, bixhoz e skema piramidale, ​operacioni “TOTO” vë në pranga disa të dyshuar – përfshirë edhe një polic

Fajde, detyrim, bixhoz e skema piramidale, ​operacioni “TOTO” vë në pranga disa të dyshuar – përfshirë edhe një polic

Siguri
Viktimat e dhunës seksuale, viktima edhe të policisë

Viktimat e dhunës seksuale, viktima edhe të policisë

Kosovë
Dhunimi i 11-vjeçares: IPK nis hetimet për neglizhencën eventuale të zyrtarëve policorë

Dhunimi i 11-vjeçares: IPK nis hetimet për neglizhencën eventuale të zyrtarëve policorë

Drejtësi
IPK-ja ka kërkuar suspendimin e zyrtarit policor i cili sulmoi fizikisht gjyqtaren e Gjykatës në Mitrovicë

IPK-ja ka kërkuar suspendimin e zyrtarit policor i cili sulmoi fizikisht gjyqtaren e Gjykatës në Mitrovicë

Jehona Hulaj
Dyshohet se rrahën një person në Vushtrri – kërkohet suspendimi i dy zyrtarëve policorë

Dyshohet se rrahën një person në Vushtrri – kërkohet suspendimi i dy zyrtarëve policorë

Kosovë
IPK i reagon Sindikatës së Policisë: Kemi prova për arrestimin e zyrtarëve policorë, i kemi dorëzuar në Prokurorinë Speciale

IPK i reagon Sindikatës së Policisë: Kemi prova për arrestimin e zyrtarëve policorë, i kemi dorëzuar në Prokurorinë Speciale

Kosovë
Aksion në Pejë – arrestohet një zyrtar policor dhe gjashtë qytetarë

Aksion në Pejë – arrestohet një zyrtar policor dhe gjashtë qytetarë

Kosovë
Suspendohen dy zyrtarë policorë në Qafë Morinë, dyshohen për keqpërdorim të detyrës e marrje ryshfeti

Suspendohen dy zyrtarë policorë në Qafë Morinë, dyshohen për keqpërdorim të detyrës e marrje ryshfeti

Kosovë
IPK rekomandon suspendimin e një togeri dhe një zyrtari policor

IPK rekomandon suspendimin e një togeri dhe një zyrtari policor

Siguri
Manipuluan me gjobën e trafikut, suspendohen tre zyrtarë policorë

Manipuluan me gjobën e trafikut, suspendohen tre zyrtarë policorë

Kosovë
Përdorimi i dhunës gjatë detyrës zyrtare – arrestohen dy policë

Përdorimi i dhunës gjatë detyrës zyrtare – arrestohen dy policë

Siguri
Arrestohet një zyrtar policor në veri – dëmtoi incizimet e laboratorit të drogës në Izvor të Zveçanit

Arrestohet një zyrtar policor në veri – dëmtoi incizimet e laboratorit të drogës në Izvor të Zveçanit

Siguri
​IPK jep detaje nga plagosja me armë në Mramor: Polici i përfshirë në incident do të jetë dëshmitar, ndaj të plagosurve hapet rast penal

​IPK jep detaje nga plagosja me armë në Mramor: Polici i përfshirë në incident do të jetë dëshmitar, ndaj të plagosurve hapet rast penal

Siguri
Përzgjedhja e kryeprokurorit të shtetit dhe kundërshtimet, punësimet në KEK dhe arrestimi i 26 zyrtarëve policorë – top lajmet e javës

Përzgjedhja e kryeprokurorit të shtetit dhe kundërshtimet, punësimet në KEK dhe arrestimi i 26 zyrtarëve policorë – top lajmet e javës

Besnike Salihu