LAJMI I FUNDIT:

Inspektorati i Punës

33 Artikuj

18 vdekje për shtatë muaj në vendin e punës, KMDLNJ: Ndërtimtaria – sektori që po rrezikon më së shumti jetën e punëtorëve

18 vdekje për shtatë muaj në vendin e punës, KMDLNJ: Ndërtimtaria – sektori që po rrezikon më së shumti jetën e punëtorëve

Të Tjera
Inspektorati i Punës me vetëm 33 inspektorë

Inspektorati i Punës me vetëm 33 inspektorë

Biznes
PDK: Qeveria Kurti e emëroi dhe po e mban kundërligjshëm në detyrë Kryeinspektorin e Punës

PDK: Qeveria Kurti e emëroi dhe po e mban kundërligjshëm në detyrë Kryeinspektorin e Punës

Kosovë
Pas ankesës së RTK-së, Inspektorati i Punës shfuqizon vendimin për gjobitjen e televizonit dhe drejtorit të përgjithshëm

Pas ankesës së RTK-së, Inspektorati i Punës shfuqizon vendimin për gjobitjen e televizonit dhe drejtorit të përgjithshëm

Kosovë
Inspektorati i Punës dënon RTK-në me 4900 euro si dhe drejtorin Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro

Inspektorati i Punës dënon RTK-në me 4900 euro si dhe drejtorin Shkumbin Ahmetxhekaj me 500 euro

Kosovë
Inspektorati i Punës shqipton 3 mijë euro gjobë për RTK-në

Inspektorati i Punës shqipton 3 mijë euro gjobë për RTK-në

Kosovë
Mungesë e dokumentacionit – Inspeksioni tregon arsyen e mbylljes së lokalit “Kobra City”

Mungesë e dokumentacionit – Inspeksioni tregon arsyen e mbylljes së lokalit “Kobra City”

Elfije Boletini
Punëtorja e restorantit rrëfen se si i shkelen të drejtat e saj në punë

Punëtorja e restorantit rrëfen se si i shkelen të drejtat e saj në punë

Të Tjera
Aksion i Inspektoriatit të Punës në lokalet e natës në Ferizaj

Aksion i Inspektoriatit të Punës në lokalet e natës në Ferizaj

Kosovë
Mungesa e punëtorëve fut Kosovën në krizë

Mungesa e punëtorëve fut Kosovën në krizë

Biznes
Pesë të vdekur e mbi 80 aksidente në vendin e punës këtë vit në Kosovë

Pesë të vdekur e mbi 80 aksidente në vendin e punës këtë vit në Kosovë

Të Tjera
Alivanosen katër punëtore, Inspektorati i Gjakovës ndërprenë punën në një fabrikë

Alivanosen katër punëtore, Inspektorati i Gjakovës ndërprenë punën në një fabrikë

Kronika e Zezë
Kompetencat e Inspektoratit të Punës dhe roli i tyre në mbrojtjen dhe sigurinë në punë

Kompetencat e Inspektoratit të Punës dhe roli i tyre në mbrojtjen dhe sigurinë në punë

Siguri
Ligji për Mbrojtjen e Sinjalizuesve – ligj për të cilin shumë pak dihet në sektorin privat

Ligji për Mbrojtjen e Sinjalizuesve – ligj për të cilin shumë pak dihet në sektorin privat

Mirjeta Hajzeraj
Inspektorati i Punës e obligon Telekomin ta rikthejë në punë ish-kryeshefin Bedri Istrefi (Dokument)

Inspektorati i Punës e obligon Telekomin ta rikthejë në punë ish-kryeshefin Bedri Istrefi (Dokument)

Kosovë
Leci: Gjendja e punëtorëve nuk është e mirë, nëse ka shkelje të të drejtave gjatë COVID-19 do të merren masa

Leci: Gjendja e punëtorëve nuk është e mirë, nëse ka shkelje të të drejtave gjatë COVID-19 do të merren masa

Ekonomi
Pas deklaratave të Inspektoratit të Punës, reagon KEDS: Nuk ka asnjë vdekje aksidentale sivjet

Pas deklaratave të Inspektoratit të Punës, reagon KEDS: Nuk ka asnjë vdekje aksidentale sivjet

Energjetika
Për një vit 11 persona kanë humbur jetën në vendin e punës

Për një vit 11 persona kanë humbur jetën në vendin e punës

Të Tjera
Miftaraj: Kallëzimi penal për policët, tentim që të amnistohen shkelësit kryesorë për dëbimin e turqve

Miftaraj: Kallëzimi penal për policët, tentim që të amnistohen shkelësit kryesorë për dëbimin e turqve

Kosovë
Ibrahimi flet për të arriturat e IP-së, zotohet se Trepçës do t’ia kthejë shkëlqimin

Ibrahimi flet për të arriturat e IP-së, zotohet se Trepçës do t’ia kthejë shkëlqimin

Të Tjera
Inspektorati i Punës po e heton vdekjen e të riut në ish-hotel ‘Adriatiku’ në Mitrovicë

Inspektorati i Punës po e heton vdekjen e të riut në ish-hotel ‘Adriatiku’ në Mitrovicë

Lulzim Ahmeti
Reçica: E pamundur të ketë inspektim të shpeshtë nëpër vendpunishte

Reçica: E pamundur të ketë inspektim të shpeshtë nëpër vendpunishte

Të Tjera
Punëtorët e Spitalit të Pejës ankohen për dallavere në konkurs, inspektorati e anulon (dokument)

Punëtorët e Spitalit të Pejës ankohen për dallavere në konkurs, inspektorati e anulon (dokument)

Kosovë
U suspendua pas ankesës së një pacienti, kardiologu Gani Bajraktari i shkruan letër ministrit Ismaili

U suspendua pas ankesës së një pacienti, kardiologu Gani Bajraktari i shkruan letër ministrit Ismaili

Kosovë