LAJMI I FUNDIT:

Infeksion

16 Artikuj

A e dini pse është e rëndësishme t’i hiqni stolitë para se të flini

A e dini pse është e rëndësishme t’i hiqni stolitë para se të flini

Trend
Shtimi i rasteve me meningjit: Simptomat, shkaktarët, parandalimi dhe mjekimi

Shtimi i rasteve me meningjit: Simptomat, shkaktarët, parandalimi dhe mjekimi

Shëndetësi Lajme
Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Këshilla mjekësore
Nëse i dalloni disa nga këto simptoma, bëni kontroll për sëmundje seksualisht të transmetueshme

Nëse i dalloni disa nga këto simptoma, bëni kontroll për sëmundje seksualisht të transmetueshme

Këshilla mjekësore
Mënyra të thjeshta për ta mbrojtur fëmijën nga ftohjet e zakonshme

Mënyra të thjeshta për ta mbrojtur fëmijën nga ftohjet e zakonshme

Këshilla mjekësore
Rekomandimet për të shmangur infeksionin kur njerëzit përreth jush janë të sëmurë

Rekomandimet për të shmangur infeksionin kur njerëzit përreth jush janë të sëmurë

Shëndetësi Lajme
Shprehitë e këqija ushqyese që dëmtojnë imunitetin

Shprehitë e këqija ushqyese që dëmtojnë imunitetin

Këshilla mjekësore
​Arrin në 64 numri i të infektuarëve me Coronavirus në Shqipëri, 2 raste të reja në Kavajë

​Arrin në 64 numri i të infektuarëve me Coronavirus në Shqipëri, 2 raste të reja në Kavajë

Shqipëri
Zac Efron është sëmurë gjatë xhirimit të serialit real televiziv

Zac Efron është sëmurë gjatë xhirimit të serialit real televiziv

Po Flitet
“Do ta dua deri në vdekje”: Humbi krahët, këmbët dhe hundën nga ai, thotë se megjithatë nuk do të heqë dorë nga qeni i tij

“Do ta dua deri në vdekje”: Humbi krahët, këmbët dhe hundën nga ai, thotë se megjithatë nuk do të heqë dorë nga qeni i tij

Nga Bota
Infeksioni misterioz që është rezistues ndaj mjekimit

Infeksioni misterioz që është rezistues ndaj mjekimit

Shëndetësi Lajme
Mjekët ngatërrojnë leukeminë me infeksionin, avokatja britanike e kupton në momentet më kritike se i kanë mbetur vetëm një javë jetë (Foto/Video)

Mjekët ngatërrojnë leukeminë me infeksionin, avokatja britanike e kupton në momentet më kritike se i kanë mbetur vetëm një javë jetë (Foto/Video)

Nga Bota
Uji i pijshëm në Rripin e Gazës dhe sindroma e “foshnjës blu” që e kthen gjakun në ngjyrë “çokollate”

Uji i pijshëm në Rripin e Gazës dhe sindroma e “foshnjës blu” që e kthen gjakun në ngjyrë “çokollate”

Nga Bota
Zbulim i papritur: Askush s’e priste që kjo të fshihej brenda hundës së njeriut!

Zbulim i papritur: Askush s’e priste që kjo të fshihej brenda hundës së njeriut!

Shëndetësi Lajme
Në sandviç gjeti edhe “mish” insekti që shkakton infeksione (Foto)

Në sandviç gjeti edhe “mish” insekti që shkakton infeksione (Foto)

Dështime
Qytetarëve u është tërhequr vërejtja: MIELLI ËSHTË I INFEKTUAR, mos hani brumëra të papjekur

Qytetarëve u është tërhequr vërejtja: MIELLI ËSHTË I INFEKTUAR, mos hani brumëra të papjekur

Shëndetësi Lajme