LAJMI I FUNDIT:
Ilir Latifi

Ilir Latifi

68 Artikuj

Info

Ilir Latifi është një sportist shqiptar i artëve të përziera marciale, por që në UFC paraqitet si pjesëmarrës nga Suedia

Ilir Latifi pësoi humbje me vendim të gjyqtarëve ndaj Rodrigo Nascimento

Ilir Latifi pësoi humbje me vendim të gjyqtarëve ndaj Rodrigo Nascimento

Sportet Luftarake
Vendi dhe ora: Dalin detajet e luftës mes Ilir Latifit dhe Rodrigo Nascimentos

Vendi dhe ora: Dalin detajet e luftës mes Ilir Latifit dhe Rodrigo Nascimentos

UFC
Përvoja kundër shpejtësisë: Realizohen matjet zyrtare për duelin që Ilir Latifi e zhvillon kundër Rodrigo Nascimento

Përvoja kundër shpejtësisë: Realizohen matjet zyrtare për duelin që Ilir Latifi e zhvillon kundër Rodrigo Nascimento

UFC
Ilir Latifi dhe Hasbulla bëhen viral në rrjetet sociale me veprimet e tyre me kalimtarë

Ilir Latifi dhe Hasbulla bëhen viral në rrjetet sociale me veprimet e tyre me kalimtarë

UFC
Ilir Latifi pezullohet nga garat e UFC-së

Ilir Latifi pezullohet nga garat e UFC-së

UFC
Ilir Latifi mposht rusin Oleinik në UFC me vendim unanim

Ilir Latifi mposht rusin Oleinik në UFC me vendim unanim

Sportet Luftarake
Meçi midis Latifit dhe Oleinik nuk do të zhvillohet, luftëtari shqiptar tërhiqet

Meçi midis Latifit dhe Oleinik nuk do të zhvillohet, luftëtari shqiptar tërhiqet

Sportet Luftarake
Kundërshtari i Ilir Latifit është një admirues i madh i Putinit – Ukraina e ka vënë në listë të zezë

Kundërshtari i Ilir Latifit është një admirues i madh i Putinit – Ukraina e ka vënë në listë të zezë

UFC
Ilir Latifi rikthehet sonte në oktagon – pritet ta ‘shpartallojë’ rusin

Ilir Latifi rikthehet sonte në oktagon – pritet ta ‘shpartallojë’ rusin

UFC
Ilir Latifi rikthehet me fitore në UFC, mposht Boserin në një meç shumë të luftuar

Ilir Latifi rikthehet me fitore në UFC, mposht Boserin në një meç shumë të luftuar

UFC
Të gjitha detajet e përballjes së Ilir Latifit me Tanner Boser – ylli shqiptar në kërkim të fitores së 15-të

Të gjitha detajet e përballjes së Ilir Latifit me Tanner Boser – ylli shqiptar në kërkim të fitores së 15-të

UFC
Capital T stërvitet me luftëtarin e UFC-së, Ilir Latifin

Capital T stërvitet me luftëtarin e UFC-së, Ilir Latifin

Yjet
Ilir Latifi i jep mbështetje të madhe Khabib Nurmagomedovit para përballjes me Tony Ferguson në UFC 249

Ilir Latifi i jep mbështetje të madhe Khabib Nurmagomedovit para përballjes me Tony Ferguson në UFC 249

Sportet Luftarake
Ilir Latifi reagon pas humbjes: Menduan se jam i çmendur, gjyqtarët ma vodhën fitoren

Ilir Latifi reagon pas humbjes: Menduan se jam i çmendur, gjyqtarët ma vodhën fitoren

Sportet Luftarake
Latifi bëri ndeshje të madhe, duke e hedhur disa herë në tokë Lewisin, por amerikani fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve!

Latifi bëri ndeshje të madhe, duke e hedhur disa herë në tokë Lewisin, por amerikani fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve!

Sportet Luftarake
Derrick Lewis – Ilir Latifi: Fakte, statistika dhe numra interesantë nga karriera e tyre

Derrick Lewis – Ilir Latifi: Fakte, statistika dhe numra interesantë nga karriera e tyre

Sportet Luftarake
Derrick Lewis u nderua me mural në Houston, por vizatimi i ngjan Ilir Latifit

Derrick Lewis u nderua me mural në Houston, por vizatimi i ngjan Ilir Latifit

Sportet Luftarake
“Përballje titanësh”: Lewis-Latifi, orari i meçit debutues për Ilirin ne divizionin e peshave te renda

“Përballje titanësh”: Lewis-Latifi, orari i meçit debutues për Ilirin ne divizionin e peshave te renda

Sporte tjera
Lewis ‘provokon’ Latifin në matjet zyrtare, por shqiptari qëndroi i qet dhe i patrembur

Lewis ‘provokon’ Latifin në matjet zyrtare, por shqiptari qëndroi i qet dhe i patrembur

Sportet Luftarake
Zyrtarizohet data e meçit të shumëpritur mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Zyrtarizohet data e meçit të shumëpritur mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Sportet Luftarake
UFC afër ta finalizojë përballjen në mes të Derrick Lewis dhe Ilir Latifit

UFC afër ta finalizojë përballjen në mes të Derrick Lewis dhe Ilir Latifit

Sportet Luftarake
Florian Marku, Ilir Latifi dhe Capital T pozojnë në Southampton me flamurin e Kosovës dhe atë kombëtar – atje takojnë edhe Xhakën

Florian Marku, Ilir Latifi dhe Capital T pozojnë në Southampton me flamurin e Kosovës dhe atë kombëtar – atje takojnë edhe Xhakën

Yjet
Ilir Latifi flet pas humbjes: Luftë e vështirë ndaj një kundërshtari të fortë, por do të kthehem

Ilir Latifi flet pas humbjes: Luftë e vështirë ndaj një kundërshtari të fortë, por do të kthehem

Sportet Luftarake
Pasi e nokautoi, Volkan flet dhe tregon respekt për Ilir Latifin

Pasi e nokautoi, Volkan flet dhe tregon respekt për Ilir Latifin

Sportet Luftarake