LAJMI I FUNDIT:

Igor Šoltes

21 Artikuj

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian thotë se liberalizimi i vizave do të ndodhë para verës

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian thotë se liberalizimi i vizave do të ndodhë para verës

Kosovë
Shtatë eurodeputetë do ta vizitojnë Kosovën, shkak vlerësimi i marrëdhënieve me Serbinë

Shtatë eurodeputetë do ta vizitojnë Kosovën, shkak vlerësimi i marrëdhënieve me Serbinë

Politikë
Vizat dhe tarifa doganore çështjet që dominojnë në raportet BE-Kosovë

Vizat dhe tarifa doganore çështjet që dominojnë në raportet BE-Kosovë

Kosovë
Soltes: Ka ende kohë të binden disa vende të BE-së për liberalizimin e vizave

Soltes: Ka ende kohë të binden disa vende të BE-së për liberalizimin e vizave

Kosovë
Soltes: Këshilli i Bashkimit Evropian të ndjekë shembullin e Parlamentit

Soltes: Këshilli i Bashkimit Evropian të ndjekë shembullin e Parlamentit

Kosovë
Soltes: Ndryshimi i kufijve vetëm në përputhje me të drejtën ndërkombëtare

Soltes: Ndryshimi i kufijve vetëm në përputhje me të drejtën ndërkombëtare

Kosovë
Parlamenti Evropian mbështet përpjekjet e Mogherinit dhe dy presidentëve për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian mbështet përpjekjet e Mogherinit dhe dy presidentëve për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Politikë
Eurodeputetët letër qeverive të BE-së, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Eurodeputetët letër qeverive të BE-së, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Kosovë
Tahiri dhe Soltes diskutojnë për reformat në Prokurimin Publik

Tahiri dhe Soltes diskutojnë për reformat në Prokurimin Publik

Politikë
Kurti zhvillon takim me Soltes: Bashkimi i Mitrovicës, më i rëndësishëm se ulësja në OKB

Kurti zhvillon takim me Soltes: Bashkimi i Mitrovicës, më i rëndësishëm se ulësja në OKB

Politikë
Hoxhaj takon Soltes: Koha e fundit që izolimi i padrejtë i qytetarëve tanë të përfundojë

Hoxhaj takon Soltes: Koha e fundit që izolimi i padrejtë i qytetarëve tanë të përfundojë

Politikë
Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian mban konferencë për media

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian mban konferencë për media

Kosovë
Pacolli beson se Komisioni Evropian do të vlerësojë përpjekjet e Kosovës në luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit

Pacolli beson se Komisioni Evropian do të vlerësojë përpjekjet e Kosovës në luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit

Kosovë
Soltes takon Thaçin dhe Haradinajn, mbledh të dhëna për raportim në Parlamentin Evropian

Soltes takon Thaçin dhe Haradinajn, mbledh të dhëna për raportim në Parlamentin Evropian

Politikë
Soltes e thotë në Beograd: Nuk ka zgjidhje të lehtë për çështjen e Kosovës

Soltes e thotë në Beograd: Nuk ka zgjidhje të lehtë për çështjen e Kosovës

Kosovë
Igor Soltes flet për raportin e BE-së: Shpresoj që Kosovës t’i hiqen vizat së shpejti

Igor Soltes flet për raportin e BE-së: Shpresoj që Kosovës t’i hiqen vizat së shpejti

Politikë
Soltes: Liberalizmi i vizave varet Qeveria Kosovës

Soltes: Liberalizmi i vizave varet Qeveria Kosovës

Kosovë
Soltes shpreson se Kosova do ta bëjë hapin e madh për vizat

Soltes shpreson se Kosova do ta bëjë hapin e madh për vizat

Kosovë
Lunacek dhe Soltes flasin për media

Lunacek dhe Soltes flasin për media

Kosovë
Pas Lunaçek, ky është raportuesi i ri për Kosovën (Foto)

Pas Lunaçek, ky është raportuesi i ri për Kosovën (Foto)

Kosovë
Thaçi priti vëzhguesit nga PE-ja, thotë se do të konfirmohet standardi i lartë i zgjedhjeve

Thaçi priti vëzhguesit nga PE-ja, thotë se do të konfirmohet standardi i lartë i zgjedhjeve

Kosovë